Pestisori, pestisori...(12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Va multumesc din suflet!Numai cine a trecut prin asta poate sa inteleaga..AsA ESTE CUM SPUI TU Orhidee., intotdeauna mai ai multe de spus, multe raman nespuse, ai regrete ca poate atunci cand ei vroiau sa iti spuna ceva tu erai grabita, erai cu problemele tale, dar ei ne-au inteles intotdeuana...ca asa sunt parintii....Cred si sunt comvinsa ca de undeva de akolo ne vegheaza...si vor sa fie mandri de noi, sa se laude cu noi.....

Dana

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by daniela_daneza

Multumesc mult de tot FELIS!
CONTEAZA TARE MULT SA AI ALATURI , CHIAR SI CU NISTE VORBE BUNE PE CINEVA...Iti doresc numai bine si sa se faca Mihaita SANATOS cat mai curand!




oricand... Eu stiu cat de mult conteaa ajutorul moral...
quote:
Ai dat examenul ,ca nu mai stiu?
Te pup!

Dat si luat f bine!...



Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=6" target="_blank">Ce mai face Mihai!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

orhidee trebuie sa fie tare frumos la voi...cind pui niste poze cu imprejurimile?

Mi-am luat un ghiveci tare frumos si ma grabesc sa-mi pun philodendronul in el(asa s-o scrie?)

pupicei multi, somn bun si miine o zi frumoasa!!


Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

felis du-te la culcare!


Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Buna pestisori!
Of,fetelor,nu am intrat o zi,si uite cate vesti rele mi-ati dat!
DANEZA,condoleante,imi pare tare rau,nu prea stiu ce ar trebui sa zicin asemenea momente,sunt cu sufletul alaturi de tine... si putere sa treci peste!
FELIS,tu esti foarte puternica,si vorba fetelor,noi pestisorii avem puterea sa trecem cu bine peste toate necazurile vietii....eu sunt sigura ca intr-o buna zi Mihaita va fi bine,sanatos,si vei uita de toate astea...cat despre faptul ca-ti trebuie bani si lumea te ajuta,sa nu-ti fie rusine,e ceva normal si firesc pt ca suntem oameni si trebuie sa ne ajutam intre noi... multi si multa sanatate lui Mihaita,iar tie putere si fruntea sus,mamico eroina!
EMILLY,multumim de urari si voua la fel,pai ce sa-ti zic,eu nu prea am facut calcule exacte(mai am prietene care m-au intrebat,sa stie daca sa faca un copil sau nu),in mare pt bebe,cred ca ar trebui cam 3 milioane pe luna....dar nu sunt sigura...eu cumpar de aici doar pampers si wipes,iar cand era mai mic mancarica la borcane(care sunt destul de scumpe),acum ii gatim mancare normala...eu insa nu am cumparat haine,ca am din USA...am luat doar o pereche de sandale cu 600.000 lei,nu mi-a venit sa cred,mi s-a parut tare mult...pampers-ii sunt cam la 600.000 lei pachetul de 80,wipes-urile cam la 120.000 lei,eu toate le iau de la Pampers,m-am obinuit cu ele si Robert le suporta bine...cred ca daca ar fi sa cheltui pe toate ,hainesi tot felul de chitibusuri,depasesti 3 milioane(ceea ce e 100$)...ooooo,sigur depasesti....cam astea ar fi...daca ai de gand sa vii in vacanta aici,sa vii dotata financiar,ca se scurg banii de nu sti de tine!... si numai bine!
ORHIDEE,mare dreptate ai cu dorul,dar sa sti ca si EMILLY are dreptate,si aici am avut surprize ca nu are cine sa ma ajute(mama mea lucreaza,iar soacra mea a trebuit sa vina din Italia ca sa stea cu noi),nu am foat prea incantata de ce am gasit,fiecare are treaba si viata lui,si parca noi pt ca am plecat am iesit din calculele lor....ce sa zic,e bine cand ii poti vedea,macar o data de doua ori pe an...pe noi ne-a distrus gandul ca nu putem venii acasa sa-i vedem macar o saptamana....acum insa,dupa ce am vazut ce e aici,cred ca am sa am rabdare si ma voi gandii la copilul meu,la viitorul lui...mama mea tot timpul imi zicea,"lasa-ne pe noi,fa-ti viata mai usoara si vezi de familia ta",pe noi ai sa ne vezi cand poti....da eu am fost mai mamoasa si uite,,tare greu a fost!
Iar m-am aberat...fetelor,sunt probleme mai importante pe lumea asta,ca de exemplu,si cel mai important,SANATATEA,asa ca va si numai bine va doresc,pe maine!


Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100
http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

Felis imi pare tare rau pur si simplu nu m-am gandit ca-ti pot face rau
imi cer scuze
as vrea sa pot sa-ti iau macar jumatate din povara ... din pacate nimeni nu poate face nimic ... tot ce ne ramane e doar speranta ca poate orice lucru are un rost pe lumea asta ... poate ca i-a fost dat micutului Mihaita sa aibe o mamica deosebita ca tine, cu un suflet mare
imi pare nespus de rau
si sa nu crezi vreodata ca a cere ajutor e un lucru injositor ...
tot ce am facut ... am facut cu mult drag si cu un profund regret ca'n zilele noastre inca ne mai e dat ... sa traim astfel de tragedii
te pup si sper sa ma poti ierta

daniela - imi pare tare rau "sa-i fie tarana usoara"

o saptamana linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

buna dimineata
am intrat aseara sa ma laud cu baietii mei, cu Cata la taiat motul si asa mai departe, dar dupa ce v-am citit nu am mai fost capabila sa scriu nimic.

Daniela, imi pare tarea rau.... Stiu cum e...
acum 7 ani, sotul mamei mele (pe care eu il iubeam tare tare mult) a murit intr-o dupamiaza de Florii, in somn, cu mama langa el. Nu a suferit in viata lui de nimic, era doctor si fost sportiv de performanta, avea 58 de ani.

toata viata si-a dorit un baiat iar mama mea a refuzat sa mai faca vreun copil (nici dupa mine nu s-a tavalit ea). Andutu avea 8 luni si era lesinat dupa el si isi facea planuri cum o sa-l duca pe stadion la rugby cand va mai creste sa se laude cu el. Nu a apucat sa-l duca nicaieri...

cam un an dureaza pana poti sa vorbesti si sa te gandesti la el fara sa incepi sa plangi in hohote. Dupa un an poti sa zambesti in gand dar cu lacrimi in ochi cand ti-l amintesti. eu asa am patit. Si mi-e groaza ca la un moment dat se va repeta situatia.

in rest.... am pus poze de la mot...



Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)POZE NOI, EXCURSIE
POZE
PRIMA ANIVERSARE, SFARSITUL CLASEI I

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by Maruta

te pup si sper sa ma poti ierta




Loredana... Doamne fereste... nu am pt ce sa te iert... Stai linistita... Problema e mult prea complicata si incurcata... Eu nu am nimic cu cei care mi-au trimis bani... Eu CU MINE am ce am... Sunt putin suparata pe mine ... Si daca mai e ceva... NU VREU SI NU POT ACCEPTA PUBLICITATEA!...
Cu cei care m-au ajutat nu am decat cuvinte de multumire...si recunostintza...
Imi pare rau ca s-a inteles altfel...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=6" target="_blank">Ce mai face Mihai!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salisa spune:

Pestisori dragi ,
Ufff Dana, imi pare atat de rau prin ce treci acum...., sa-i fie tarana usoara si tu sa fii puternica ca sa poti si tu sa-ti revii repede.
Felis, draga mea, fii puternica , ai sa vezi ca totul va fi bine.
Multa sanatate si lui Mihaita.
Si pe mine ma apuca grijile si oftatul cand ma gandesc ca si eu si sora mea suntem atat de departe de parinti....acu mama este internata in spital..., dar ce putem face....suntem departe...speram sa se faca bine sau macar sa se amelioreze. Are un gen de gonartroza la genunchi ...., si stiti cum e cu bolile de articulatii....uff ce ti-e si cu sanatatea asta.Cat de imporatanta este in viata, dar nu realizam decat cand nu o avem.
Multa sanatate la toata lumea.
Trecand la altele, eu am fost ieri la spital....eram programata la prima intalnire cu moasa care ma supravegheaza pe perioada sarcina.
Este draguta si am stat de vorba despre bebelus...si ce va mai urma.
Am intrebat-o de analize....si in afara de fier care e un pic cam mic, spunea ca restul e in regula.Asa ca va trebui sa iau un preparat de fier.Si calciu ca au inceput sa-mi cada plombele din gura...,
Mi-a masurat burtica....si pt varsta asta de sarcina...e bine cum s-a dezvoltat.
Mi-am facut programare pentru echo la 19 sapt care va fi in 25 iulie...., acela va fi si primul echo al meu.
Asta a fost tot.
Speram sa fim bine si sa nu apara problemute...
Va pupic pe toti pestisorii si va doresc multa sanatate!
Salisa 14 plus 5 zile.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

am scris ... am sters ... n-am interpretat gresit .... pur si simplu mi-am dat seama ca am gresit ca o mare tampita ...
te pup si iarta-ma ... cateodata ar trebui sa gandesc mai mult





Mergi la inceput