Tirgu Mures- nimeni?

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Buna dimineata fetelor.
Multumesc pentru numarul de telefon de la multidecor.Am vorbit deja ca sa imi aranjeze scaunele si masa mirilor.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


Buna ziua...
am gasit subiectul vostru si as fi vrut sa stiu daca se poate sa ma ajutati si pe mine..

Am creat acest subiect in disperarea mea de a o ajuta pe Ana Maria, o fetitza de 2 sapt care este internata de azi in spit judetean...eu sunt in Bucuresti si pana sambata nu am cum sa ajung orice as face..
Este cu malformatie cardiaca, iar mama la fel plus un mic retard intelectual...familie amarata...nu ma poate ajuta nimeni din Tg Muresh cu o vizita la spital macar? Va rog mult de tot.
Din pacate , mama fetitzei nici nu stie sa isi schimbe sau sa hraneasca protpiul copil..sunt oarecum ingrijorata...este incredibil ce se intampla..retardate, malformate , si mai troznesc si copii. Ce vina are Ana Maria? ea nu are probleme psihice si malformatia poate fi corijata...poate ma puteti ajuta totusi....va rog mult de tot

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

De doua zile ma tot framant cu subiectul tau, PASHOSHA, pentru ca as vrea sa ajut, dar sunt prinsa cu niste probleme care imi mananca tot timpul, dintre care un examen foarte greu si bunica mea care m-a crescut si de care ma ocup eu si care acum este foarte bolnava si are nevoie de mine cat mai mult timp. Asta plus copilul meu si serviciul.
Stiu ca suna egoist, pentru ca e vorba de o viata de copilut, dar n-am vrut sa ma ofer si apoi starea bunicii mele sa se agraveze (Doamne fereste!) si sa nu pot sa ma tin de promisiune!
Oricum, daca am vazut ca nu are cine, am sa incerc, dar nu inainte de maine dupamasa, dupa ce ies de la servici.
Am nevoie de informatii cu privire la locul in care este internata si numele complete si daca se stie daca se poate intra.
Si binenteles ce ar fi bine sa duc.
Astept indicatii!
Pashosha !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Pastosha, da cat mai multe detalii cu ce trebuie ajutat.
Doar ca la acest subiect sunt foarte putine persoane care chiar locuiesc in Tirgu-Mures.


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


va multumesc din suflet...nevoie mare am de cineva care, o data pe zi sa mai treaca pe acolo. Anei i-am pus eu tot ce are nevoie, pampersh, lapte hainute, servetele umede si crema anti iritanta, se ocupa asistentele de ea, dar totusi pentru linistea mea, sa stiu si eu ca este bine...atat as vrea...Georgiana, de mancare primeste din spital, asha ca nu imi fac probleme de ea
Dar mie imi este de copil..ce sa mai zic...of doamne...eu vreau sa vin vineri seara acolo si sa stau pana luni daca pot...sa vedem
deci mare implicare nu este ci doar o vizita pe zi 10 minute sa stiu ca e bine copilul.
multumesc din suflet...slippers m-a ajutat tare mult, este o fata deosebita

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Kitty ii doresc multa sanatate bunicii tale, si daca ajung poate ne vedem la o cafea si o veni si alex...facem o intalnire DC la tg mures..una mica si scurta..ce ziceti?

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Pastosha, nu prea ne-ai dat detaliile.
Eu nu stiu daca sunt in stare sa ajut, dar totusi nu mi se par suficiente datele pe care le dai: spune unde la spital, nume pacienta si in ce calitate sa ceri sa vezi un bebe asa mic.
Eu cand am fost internata la Spitalul de copii nici pe parintii mei nu-i acceptau in vizita.



"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Te rog, PASHOSHA, mai multe detalii despre locul in care e internata si nume complet.
Am vorbit cu o asistenta care e la alta sectie (din pacate pleaca la noapte la mare, nu ma mai poate ajuta) si mi-a spus ca nici nu te poti apropia de sectia cardio de la copii.
Acum caut un alt contact in spital.
Din pacate la sfarsit de saptamana nu prea sunt prin zona, dar o sa incerc, pentru ca mi-ar face mare placere sa cunosc o persoana cu asa suflet mare.
Te rog, detalii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

va multumesc mult ca va interesati..este in spitalul clinic judetean. Multumita Doamnei Dr. Toganel, sunt tinuta la curent zilnic cu starea fetitzei..pentru moment se pare ca nu e nevoie sa va deranjati avand in vedere ca eu vin acolo duminica dimineatza..poate ne vedem totusi la o cafea. Voi avea insa mare nevoie dupa accea, daca se va putea, sa fie cineva care sa viziteze fetitza , sa vada cum se simte...daca nu cer prea mult..pot sa va derajnzez cu un telefon, kitty, alex, cand ajung acolo?

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Draga mamica, din pacate eu nu sunt din Targu Mures, doar fac naveta incoace. Deci duminica n-o sa fiu, iar pentru saptamana viitoare daca voi putea ajuta o sa ma orientez dupa cum va mai decurge discutia pentru ca nici telefon mobil nu am si langa cel fix cam rar sunt de gasit.


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput