Tirgu Mures- nimeni?

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jubica spune:

Servus fetele,
Am intrat sa va salut si sa va urez o saptamina minunata!

Pupici de la Reghin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Unde sunteti muresencelor? Chiar toate aveti vacanta in iulie?
Ce imi spuneti despre sovata? Ati abandonat site-ul.
Sper sa mai fie o muresanca care nu este in concedui.
Pupici si o saptamana frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

N-am plecat, dar sunt cam ocupata si intru mai rar pe site.
De restaurantul Alunis stiu ca o colega de-a mea si-a facut acolo nunta, dar asta acum 3 ani. A fost multumita.
Altfel Sovata e cam moarta si chiar la sfarsitul saptamanii, cand am fost sa-l vizitez pe puiut in tabara, era slaba miscare prin zona.
Nu stiu cum e cu rezervarile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Ura o mureseanca care nu a abandonat site-ul, ca restul sunt cu burta la soare.
Multumesc pentru raspuns kitty.Pupici tuturor si sa ne auzim cu bine,
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Draga Olim, eu sunt aici aproape in fiecare zi, dar daca nu stiu nimic despre restaurantele din Mures sau Sovata nu pot sa-ti raspund. Cu siguranta multe muresence sunt pe frecventa insa nu toate stiu sa raspunda la o intrebare punctuala.

Eu de exemplu as intreba daca stie cineva pe-aici magazine cu articole pentru mamici si chiar pentru bebe-i, ca eu am gasit foarte putine si mult prea scumpe dupa parerea mea. Mai ales singurul magazin cu haine pentru mamici pe care l-am gasit, cel de peste drum de liceul de arta are niste preturi ametitoare, sau m-am socat eu prea repede la primele produse vazute si n-am cercetat in amanunt...


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Draga alexandrina sper ca nu te-ai suparat prea tare, am zis si eu.Inteleleg ca nu toata lumea stie foarte multe despre astea si de acea nici nu ma supar" prea tare"
In rest eu ti-as raspunde daca as stii despre maganine premama, dar ade aici nu prea pot.Insa spun si eu, acum se poarta pantalonii pirat( cel putin aici) i-ati si tu de aceia cu elastic care o sa iti fie buni si dupa,mi-am dat si eu cu parerea.
Pupici si numai bine tie si bebeului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Acum, o pereche de pantaloni potrivita am si i-am gasit chiar ieftini la un magazin fara nici-o inclinatie "materna". Nu stiu cum sunt cei pirat, doar intuiesc, astia pe care-i am au un elastic subtire reglabil. Au fost 18 Lei iar cei de la magazinul de care ziceam sunt 75 de Lei, o gramada de culori, acelsi model dar mie mi se par fara pic de gust. Si cred ca de vara altii nu-mi mai caut.
Ceva rochite m-ar fi interesat. Dar de fapt vroiam sa cunosc oferta la modul general, sa pot sa fac comparatii, sa vad varietate chiar daca nu cumpar, poate stiu fetele si raspund cand mai intra.
Si pe viitor ma intereseaza si magazinele sau standurile pentru bebei.
Olim, nu am inteles ca te-ai fi suparat. Doar am facut o precizare.

Kitty, referitor la alt subiect unde te desfasori , eu stiu ca sunt "carcotasi" (cercetasi pentru cei care nu-s in tema)in Mures si pot intreba despre detalii si eventual de la ce varsta-i primesc.


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina V spune:

quote:
Originally posted by olim

Multumesc pentu sfaturi.Stiti vre-o florarie mai ieftina si care sa se si priceapa cat de cat la aranjamente florale?
As mai dori si numarul de la Multidecor daca se poate.




Numere de telefon de la Multidecor (sper ca tot astea le are)
0265/311163 si 0265/261478

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Buna ziua fetelor.

M-am intors ieri de la Tg Mures, da' m-am intors cu o raceala... de vad crucis.

Alexandrina, nu stiu in ce zona stai, dar in Tudor am vazut vreo trei magazine de copii. Nu stiu cum le zice, dar unul e pe 1 Decembrie aproape de Corina, unul e tot pe bulevard, dar mai spre oras, putin mai sus de intrarea pe Moldovei, pe partea cu blocurile turn, si mai e unul pe Infratirii, de la Fortuna putin mai sus, pe partea dreapta. Altele nu mai prea stiu. Cat despre preturi... peste tot sunt piperate.


Va pup,

Mama Ana si Mirunica (16.05.2003)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/slippers76/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Olim, cred ca amintirile mele nu-ti prea sint de folos. Cred ca la Sovata la hotel Alunis am stat acu' vreo 20 ani, era unul ca un cilindru. La vremea aia mi se parea super, avea si piscina parca.

A plecat Alex cu maica-mea in Romānia. Stiu ca o sa-i fie bine si o sa fie rasfat in regula, dar noua ne e greu fara el, chiar daca o avem pe Julia. Sta 2 luni...o sa fie maaaareee cind se intoarce :-)Am primit astazi un mail de la unchiul meu, ma intreba daca as fi de acord ca Alex sa mearga citeva zile la Tg Mures. Cum sa nu fiu?!!!

Mergi la inceput