Bebelusi de iulie-august 2004 (73)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Andreea hihihi, cunosc....fitzele cam trec cand pleci vreo citeva ore.
Lia wow maica, gatit la 7 dimineatza? da n-ai somn???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Buna dimineata.
Ssarah Baiatul meu nu bea nici apa nici ceai si oricum sucul de fructe este foarte bun.Bea din biberon insa i-am marit gaura de la tetina si e ok.Nu stiu daca e prea mare cantitatea insa nici lapte nu bea mai mult de 400-450 ml pe zi.Asa ca intr-un fel trebuie sa suplinesc cantitatea de lichide si am noroc ca nectarul asta-i place tare.
Cred ca Ric e singurul bebe de pe aici care n-a papat ciulamaua minunata.Probabil cind i-or trece toanele rele o va savura si el.Restul de papica o maninca doar jumatate din cantitatea normala dar decit deloc ca acum 3 zile!!!Sper sa-i treaca,vad ca isi musca minutele si toate alea.Probabil mai ies niscai dintisori.

Ema si Ricardo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

pai ora de trezire a lui Danut e 7 (exceptie facand doar zilele ploioase cand doarme pana la 8), iar zilele mele de gatit luni, miercuri, vineri si duminica (pt. el)... n-am alta solutie daca vrem sa si prindem "briza" de pe Bega :)) M-am obisnuit cu trezitul devreme si culcatul tarziu cum se obisnuieste magarul tiganului fara mancare

Oricum abia astept sa poata merge si el singurel, sa mergem pe afara de manuta la plimbare, am vazut azi o mamica cu 2 gemeni de 1,9 anisori, argint viu ce fugeau pe trotuar inaintea el, abia reusea sa-l culeaga pe unul ca ii scapa celalalt si o lua pe "aratura" (rondourile de pe langa blocuri)...era saraca obosita cred, ca mki-a zis cand am trecut pe langa ea cu carutul sa ma bucur de perioada cat inca sta in carut. Eu insa abia astept sa ma bucur de perioada cand alearga ca un mielusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iully spune:

Buna.Vesti proaste.Lui Cristian a inceput sa-i curga ochisorul si ne-am dus la doctor cu el.Nici ea nu stie daca e conjunctivita dar ne-a dat kanamicina si cloramfenicol picaturi.A inceput sa faca si febra..38.3...
Oricum pediatra noastra e de garda deseara si daca ii e mai rau vom merge sa-l vada.
Andreea Stai linistita,mi-a mai spus o mamica ,care e si asistenta,sa-l dau cu ceai de musetel.
Multumesc si celorlate fete pt sfaturi.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

nu ca vreau sa fiu gica contra dar ceaiul de musetel nu ajuta sa dispara infectia...din contra! e absolut contraindicat! e adevarat ca pina acum citiva ani era recomandat dar intre timp medicii si-au revizuit parerile. la fel s-a intimplat si in cazul glicerinei boraxate. este total contraindicata la bebelusi (stiti voi sfturile de genul sterge-i limba cu glicerina boraxata. este f toxica).

pup u*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicegh spune:

Subscriu la cele zise de Papadie... Ceaiul de musetel este un foarte bun mediu pentru microbi, pe care ii ajuta sa se dezvolte. Exista niste picaturi speciale pentru conjunctivitele (si alte probleme de ochi) ale sugarilor, ar fi bine sa intrebi fie un pediatru, fie la farmacie.



Roxana si Radu (21.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

quote:
Bai fetelor,eu cred ca moata mea este "scamofila",ma cum gaseste o scama o baga in gura si sa vezi fericire pe capul ei.


AndreeaB si moatza mea a avut prioada ei de "scamofilie"...acum vad ca i-a trecut.

Papadie sa-ti traiasca printzesica si la multi ani de acum incolo....e tare frumusica.

Coboram si noi la leaganele de langa casa ca mai departe mi-e teama sa plec...e posibil sa ploua.

pupici

Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

salutare si de la noi !
iar a luat-o razna internetul meu ..dar sa speram ca de data asta s-a reparat ...
cu putina intarziere ii uram si noi Catrinei LA MULTI ANI !!!!!
Sa creasca mare si frumoasa si sa se bucure parintii de ea !!!

Lia , eu cred ca Danut are starea asta pentru ca se pregatesc dintzisorii sa apara ...Luca este veselia intruchipata dar in zilele acelea a fost cel mai mare marait si miorlait ...ai rabdare si o sa fie bine !!!

hai ca iesim afara si mai vorbim cand ne-ntoarcem
pupici

Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hahaha, da, uitasem de faza cu "scamofilia". patrick le studiaza....cercetator catarator il face ma-sa!
Lia, bucura-te ca a adormit...mai stii, poate se face sofer profesionist (hai ca-s pusa pe glume, nu ma bagati in seama).
Iuliana, imi pare rau ca nu e mai bine Cristi. sanatate multa si sa ii treaca repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iully spune:

Buna.Cristian e mai bine.Dupa supozitor i-a trecut febra,a mancat..acum e vesel nevoie mare.Nici eu nu stiu ce sa mai zic.Sper sa nu-i fie iar rau..Asteptam sa vedem daca trece ochisorul.
Am reusit sa pun niste poze.Sunt majoritatea de luna asta.
Astia suntem noi:Iuliana,Cristian si tati.
http://community.webshots.com/user/cluilly
Pupici

Mergi la inceput