Bebelusi de iulie-august 2004 (73)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ssarah spune:

Neatza,
LA MULTI ANI CATRINA, sa cresti mare si cuminte, ca vorba fetelor, frumoasa esti..!
Kim, Sarah e topita dupa Sabrina, si invers, catelul o rontaie de picioare si asta mica alearga in 4 labute chicotind, e innebunita cand o vede, arata cu degetul spre ea si spune sss ...
Andreea, am vazut poze cu Alexia, frumoasa foc..
Nicole, imi place mult casuta pe care i-ai luat-o moatei, ma tenta si pe mine dar nu stiu unde s-o mai pun..
Ema, asa mult suc bea Ricardo? Si cum i-l dai, cu biberonul, ca ii fac si eu nectar Sabrinei cu aparatul dar nu curge prin tetina, asa ca il bea cu canuta normala, ca din cea cu cioc nu vrea..
Moata mea are preferinte la olita, noi avem una cu iepuras si manere, unde face imediat ce o pun, mama ii luase una simpla si nu a vrut sa faca nimic, cauta manerele, asa ca va trebui sa mai achizitionam inca 2 modele cu iepuras pt mama si soacra...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Neata!

LA MULTI ANI!STEFANIA,ADELA,DENISA SI TUTUROR CELOR CE-SI SARBATORESC PRIMUL ANISOR DIN VIATA SAU LUNISOARELE.

Bai fetelor,eu cred ca moata mea este "scamofila",ma cum gaseste o scama o baga in gura si sa vezi fericire pe capul ei.
Ai vostrii fac asa,sau numai a mea e defecta.




Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
http://community.webshots.com/user/andreeabanica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicegh spune:

Neata si de la noi!

Marim in curand cercul umblatorilor si cu Radu, care merge tinut de o manuta, atat vreme cat ii arati si mana cealalta in fata, ca sa aiba un scop precis :)). Se tine singurel cateva secunde, dupa care, cand isi da seama ca e "pe picioarele lui", se lasa pe vine si dupa aia in fund... e mortal!

Am terminat cu antibioticele ieri. Recupereaza oricum ce nu a mancat saptamana trecuta, ca in week-end a mancat mai mult decat noi...

O saptamana usoara,



Roxana si Radu (21.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Buna dimineata dragelor!:-)))
Multumim pentru urari si va dorim asemenea
Mielu ne-a facut si ea un cadou ieri...maraie la un moment dat si m-am dus s-o vad si am gasit-o plina de singe la gura si pe body. Nu m-am dumirit deloc cum, se lovise ...De fapt isi muscase cu dintisorii gingia de sus si ghiciti...au aparut de sub pielicica muscata cei doi dintisori de sus. Ura,ura!!!:-)))
Nu i-am facut tort cu mielutz deoarece aproape toate ingrdientele erau interzise...ca atare i-am facut alte doua torturi unul cuc rema de zahar ars si altul rotund si cu gaura...si gaura am umplut-o cu creme si fructe. Culmea ca au iesit bune!
Nu afceti ca mine...ieri am trebaluit absolut toata ziua si saracu copil a stat in patut de ziua ei...daca as fi avut un puseu de inteligenta as fi facut torturile si plekam la grill. Se bucura si puiu mik. Daca tot i-am ouat vara aia ar trebui sa-i lasam in natura sa se bucure si e si mai putin efort pt noi...asa rau imi pare ca am fost fleatza...
iote cateva poze de ieri:
http://community.webshots.com/user/papadicu
(aaaa si ca sa fiu oribilapin la capat nici nu i-am terminat camera de aranjat. ca abia am avut timp de montat biblioteca in living. inca putin si termin. astept perdelele si p-orma va pun poze).
pup u si bebelusilor care fac lunisoarele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hello again. am venit de afara, e o zi supeerba de plaja!!! grasunu a mincat si nani.
Robi hihihi apuca-te de invatat, lasa telefoanele ca precis Matei e super bine! spor mult si bafta la examene, sa le iei pe toate cu brio!
Marina cand veniti??? ca abia va asteptam la o bericioaica!
Lia, ignora-l cand se miorlaie. sau razi la el. la Patrick numai astea doua stratageme functioneaza, da nu stiu precis care cand, asa ca le aplic randomizat daca il iei in brate sau te lasi la mintea lui....o sa continue cu matzaiala sau cu nevricalele. si lasa-l ca-i trec si astea.
Tizo pup lui Radu si spor la mincat! i-au placut retetele cele noi?
Andreea voi ce mai faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicegh spune:

Papa, !

Roxana si Radu (21.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Neata!

N-am mai intrat in we si ce sa vezi, plin de sarbatoriti!

Catrina si Stefania, La multi Ani si sa cresteti mari si sanatoase! Si sa fiti fericite!

Sanatate multa si lui Ricardo mic si lui Raducu!

Pupici lui Mitzu pentru primii pasi!

Despre noi,,, ce sa va spunem....totul se poate rezuma intr-un cuvant: umblam. Asta ii place cel mai mult sa faca, daca s-ar putea sa mearga in loc sa manance si sa doarma ar fi perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Dejtele astea nu ma mai asculta...au trimis mesajul inainte sa-l termin

Lia, si noi am remarcat zilele astea ca Tudor a devenit mai plangacios decat era (in sensul ca nu era deloc, dar acum il mai apuca plansul). La noi e din cauza frustrarii, respectiv vrea sa faca o gramada de lucruri, cele mai multe interzise, iar noi nu-l lasam. Sau vreau sa-l pun la culcare (ca ieri, ca nu mai dormise de vreo opt ore), iar el vrea sa umble, desi ii este atat de somn incat e bleg si cade intr-una si se impiedica. Asa ca se mai lasa si cu plans. Da, vorba Roxanei, ii trece!

Trebuie sa incerc ciulamaua aia ca prea o laudati si ne-ati facut pofta!

Felicia, felicitari pentru proiectul bebe2. Asteptam vestea buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

Roxana, pupam si noi Raducu mic si ne bucuram ca se simte bine.
Rox, si noi suntem bine, facem pregatiri de motz si ziua domnului Matei. Cred ca simte ca se intampla ceva important ca are niste fitze in cap de iti vine sa pleci departe de tot :-) Si la noi tot metoda cu ignoratu' tine cand face nazuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

e posibil sa fie si Danut frustrat, pt singurul lui tel e sa mearga acum, si cum singurel inca nu poate....

am gatit de la 7 dimineata, apoi am iesit afara, ne-am plimbat si am revenit pt pranz, a papat si dupa p ora de foiala in care eu mi-am pierdut rabdarea l-am instalat in scaunul de masa ... unde a picat instant intr-un somn adanc, l-am mutat in pat si nici n-a cracnit...ca sa vedeti !

Mergi la inceput