Bebelusi de iulie-august 2004 (73)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Catrina Alexandra. Sa fii sanatoasa si foarte norocoasa in viata! Papa felicitari! Cum ai iesit tortul lu'mielul tau? Vrem pozici!

La multi ani si puiutilor care implinesc 11, respectiv 10 luni: Beatrice Ioana ; Andrei Florin, Mara, Alexia Elena, Sofia Maria, David Mario

O sapt noua mai buna sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Draga Papa da-mi voie sa te felicit si eu pentru asa minune frumoasa cu ochi superbi.Acum inteleg de ce nu puneai poze cu Catrina.Ai vrut sa ne dai gata pe toate,mie una mi-au ramas ochii pe ecran la asa scumpete de copila.Sa-i dea Dumnezeu tot cei mai bun pe lumea asta,iar tie sanatate si liniste s-o cresti asa cum iti place. Si acum o intrebare pentru tatal Catrinei: Cum i-ai crosetat domnule asa ochi fetei? Ca trebuie sa fie arta complicata de-au iesit asa frumosi!!!








Ema si Ricardo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Fetelor,multumesc de suport,chiar eram ingrijorata de Ric.Acum e mult mai bine,siropul ala ce i l-am dat e o minune.I-a trecut in trei zile cea mai crunta tuse pe care am auzit-o la un bebe.Cu mincarea stam mai bine,nu grozav dar e totusi o schimbare.Chiar si cu sucul(eu am o manie cu sucul de fructe,de fapt un nectar iese din storcator iar Ricardo bea 500-600 ml pe zi.)Nici macar suc nu mai bea cit a fost racit,dar astazi a supt 450ml.Deci e bine.Va pup

Ema si Ricardo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata!
LA MULTI ANI, CATRINA ALEXANDRA, sa fii sanatoasa si frumoasa, sa ai parte de noroc in viata si sa-ti bucuri mereu parintii!!!

Sa va dau si vesti despre noi- sunt cu sufletul la gura pentru ca e prima data cand ma despart de puiul meu, l-am trimis de ieri la bunica la tara, decizia a fost greu de luat dar simteam ca nu mai pot sa am grija de el, am 6 examene in doua saptamani si cu un bebe care s-a obisnuit sa stea mai toata ziua agatat de umarul meu (poate a fost urs Koala in alta existenta...)n-aveam nici o sansa sa invat si sa ma ocup si de papa, de curatenie, piata si sa stau non-stop cu el. Deocamdata l-am lasat pana miercuri, mergem atunci la el, daca-i OK il lasam pana duminica. I-am dat cu el jumatate de casa, i-am facut eu papa, am innebunit-o pe soacra mea cu sfaturile si...sa vedem ce face. Deocamdata e bine, chiar doarme la ora asta, el care ne dadea desteptarea la 6.
Asa ca acum, in loc sa invat, ma invart prin casa ca un leu in cusca, ma uit la pozele lui, mai iau cate o jucarie in mana si sun acolo din ora in ora.

Pupici si s-auzim de bine!!!




http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/my_photos
Mami+ MATEI-GEORGE (23.08.2004)
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza frumoaselor.
Ema, ce bine ca e Ric mai bine! pupici si sa se apuce si de mincat....serios!
Lia pai e mai bine de minutze, ca doar nu te cocosezi ca un dromader. si Patrick merge de minutze. mai da el drumul la cite una cind nu isi da seama, dar deocamdata nu merge constant. asa ca lasa--l incolo de premergator si lasa-l sa mearga, ca n-au nici o legatura gleznele. trebuie sa isi formeze musculatura si sa se obisnuiasca, sa isi dea drumul la mers.
cica de azi vine vara de-adevarateleaaa....uraaaa!!!!
o saptamina super va uram tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Roxana, pai asa il si duc, ca parca merge si mai bine de manute decat il duc eu putin suspendat de sub umeri. Oricum, trebuie sa ma credeti ca nu stiu ce se intampla cu el acum, in aceste zile, izbucneste in plans des, fie si daca ii cade vreo jucarie mai mare, ex pianina- (pe care o impinge) peste marginea mesei de la scaunul de masa, plange si daca trec prin camera si nu-l bag in seama, plange si daca nu-l ridic de jos cand nu mai vrea sa stea in fund, plange si scheauna si daca vreau sa-l invat in 4 labute, se entuziasmeaza un moment apoi sta ca un catel la marginea apei (si nu vrea sa sara in ea). Si daca in asa dispozitie trebuie sa plec cu el la bunici, ma intreb ce va fi acolo :(( Ar trebui sa plecam in weekendul viitor dar inca ma mai gandesc. Nu inteleg ce s-a intamplat de a devenit asa plangacios. De cand s-a nascut n-a plans atat nici macar cand era in perioada de colici. Pur si simplu e extrem de sensibil si reactioneaza la orice nu-i convine (si parca multe nu-i convin) prin plans cu lacrimi, nu zbierat. Sunt tare ingrijorata, obosita si indispusa pe chestia asta. Practic nu stiu cum sa-l mai abordez. Tot ce vrea el clar nu se poate, dar se pare ca el nu intelege asta, desi mi-am dat seama din felul cum reactioneaza ca stie exact ce-i spun. Intelege cand ii spun hai la bucatarie, sau hai sa vedem unde e telefonul (avem un tel fix pe podea), sau hai la geam, se duce direct la balcon, sau hai sa schimbam scutecul, sa mancam, sa bem ceai, si multe altele insa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

LA MULI ANI STEFANIA! ...sa cresti mare si frumoasa!

si pt. ceilalti copii, sa fiti sanatosi si sa cresteti mari!

Gabi
multa bafta la examene!..Eu cred ca lui Matei o sa-i mearga bine la bunici...





Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

Buna dimineata! La multi ani Catrinel, sa fii sanatoasa si sa ramai la fel de voioasa si activa cum zice mami a ta ca esti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

La multi ani Catrina!!!! Sa cresti mare si sanatoasa ca frumoasa vazui ca esti!

Anunt si eu cu mandrie cei 5-6 pasi ai lui mitzu...are mama baiat mare care aproape merge singur...

Nu stiu cine m-a intrebat ce mai fac, Roxana parca si pe toata gasca de altfel. Muncesc, copii cresc si o sa te vizitam

Nicole mai suna adunarea cand vii in parc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

Marina pupam pitic mergator. Se pare ca marim gashca umblaretilor!

Mergi la inceput