Mamici din Canada (11)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

Si pe noi ne-a terminat caldura, asa ca de ceva vreme avem aer conditionat, de la Brick, capacitate mare, 500 CAD.

Este cineva la concert? Barrie, Ontario, Canada? A fost Bryan Adams. Simple Plan o sa urmeze. Fug!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

Aici:
http://www.live8live.com


Programul De Canada:

Presenters: Dan Aykroyd and Tom Green

Artists performing include:

African Guitar Summit
Barenaked Ladies
Blue Rodeo
Bruce Cockburn
Bryan Adams
The Bachman Cummings Band
Deep Purple
DobaCaracol featuring Kna'an
Gordon Lightfoot
Great Big Sea
Jann Arden
Jet
Les Trois Accords
Motley Crue
Our Lady Peace
DMC
Sam Roberts
Simple Plan
Tegan & Sara
The Tragically Hip
Tom Cochrane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

Spre informare:

Cel mai mare eveniment muzical al tuturor timpurilor

Live 8, un eveniment-maraton, desfasurat simultan in 14 orase din lume

LIVE 8, considerat cel mai mare eveniment muzical al tuturor timpurilor, va avea loc sambata, 2 iulie, simultan in noua tari ale lumii si va putea fi urmarit in Romania, preluat in direct de postul TV K Lumea, in cadrul unei transmisii-maraton care va dura peste 11 ore. Doi VJ romani se vor deplasa la Londra pentru a realiza interviuri si reportaje in Hyde Park, materiale care urmeaza sa fie difuzate in perioada transmisiei.
Sub mottoul „Faceti din saracie istorie”, evenimentul marcheaza debutul campaniei „Lungul drum catre dreptate” si se adreseaza liderilor celor mai puternice tari din lume, participante la summitul G8, care are loc in Marea Britanie intre 6 si 9 iulie. Organizatorii concertelor LIVE 8 isi propun sa aduca in discutie situatia populatiei bolnave si infometate din Africa pe agenda summitului, astfel incat responsabilii din cele opt state sa faca ceva pentru continentul negru. Cu aceasta ocazie se vor strange cateva sute de milioane de euro, care vor fi donate tarilor sarace din Africa. Vedetele vor canta benevol si multe dintre ele participa cu sume considerabile la actiunea caritabila.

Madonna canta pentru Africa

Simultan, in Londra, Edinburgh, Paris, Roma, Berlin, Philadelphia, Barrie, Tokyo, Moscova (abia ieri inclusa pe lista) si Johannesburg, vor concerta peste 130 de trupe si artisti solo, majoritatea vedete pop si rock cunoscute in toata lumea.
> In Marea Britanie, la Londra, in Hyde Park, vor concerta, printre altii, Annie Lennox, Bob Geldof, Coldplay, Sir Elton John, Madonna, Mariah Carey, Sir Paul McCartney, Pink Floyd, REM, Sting, U2 si UB40.
> In Statele Unite, la Muzeul de Arta din Philadelphia, vor canta Will Smith, Bon Jovi, Destiny’s Child, Linkin Park, P. Diddy si Stevie Wonder.
La Paris, pe scena din fata Palatului Versailles, apar Andrea Bocelli, Calogero, The Cure, Dido, Florent Pagny, Johnny Hallyday, Shakira si Sheryl Crow, in timp ce la Siegessaule, in Berlin, vor veni A-HA, Chris de Burgh, Die Toten Hosen, Green Day si Sasha.
> In Italia, la Circus Maximus din Roma, vor canta Biagio Antonacci, Gemelli Diversi, Jovanotti, Laura Pausini, Tiromancino si Zucchero.

LIVE AID, un concert istoric

Pe 13 iulie 1985, rockerul irlandez Bob Geldof a organizat primul eveniment de acest gen - LIVE AID. El a cuprins doua concerte desfasurate in paralel in Londra si Philadelphia si a reunit zeci de celebritati ale muzicii internationale, printre care U2, Queen, Madonna sau Elton John. A putut fi urmarit de 1,5 miliarde de oameni, s-au strans 150 de milioane de dolari si a atras atentia lumii asupra populatiei infometate din Etiopia.
„Este, fara indoiala, un moment istoric in care oamenii obisnuiti pot obtine ceva cu adevarat monumental si sa ceara liderilor G8 sa puna capat saraciei. Sta in puterea summitului G8 sa schimbe istoria. Vor face acest lucru numai daca sute de mii de oameni le vor arata ca saracia din Africa a mers prea departe”, a declarat saptamana trecuta Sir Bob Geldor, tot in functia de initiator si pentru evenimentul din acest an.

Live 8 in cifre

5,5 miliarde de oameni, adica 85% din populatia planetei, vor putea urmari concertele
Peste 14 orase din toata lumea vor gazdui acest eveniment
Peste 130 de trupe si artisti solo vor concerta benevol

Surprize la Londra

12 ecrane uriase, totalizand 472 metri patrati, vor transmite concertul din Hyde Park
270 de tone de fier si lemn au fost folosite pentru construirea scenei
peste 150.000 de spectatori au castigat bilete in urma unei loterii de SMS-uri, trimise de pe telefoanele mobile
peste 200 de microfoane vor functiona aproape simultan, pentru cantareti si prezentatori
www.expres.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


a fost intr-adevar superb;

n-am reusit sa urmaresc tot din pacate, l-am urmarit in parte tv, in parte radio...;

"Noi suntem trecatori ca iarba câmpului, numai muntii stau pe loc. Numai limba si datinile ramân sa vorbeasca despre trecerea noastra pe pamânt."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Myrrha, Sunnybrook e la Leslie & Eglinton. Acolo insa va fi o demonstratie pentru copii, eu ziceam sa mergeti in piata sa vedeti ce lucruri frumoase au. Iar ei nu sunt din Horezu, sunt cam din toata tara. Noi o sa mergem si la demonstratie cu copilul.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Hi, hi, Myrhha, m-ai facut sa rad cu bisericile si reclama la sampon! E drept ca m-am uitat si eu prin ziarul local si m-am mirat sa vad publicitate la slujbele care se tin in diferite biserici, plus alte evenimente pe care le organizeaza.
Noi suntem in Woodstock inca de cand am venit in Canada, adica de un an si jumatate. De fapt am aterizat in Montreal, cu gandul de a sta acolo, dar o oferta de slujba ne-a adus aici dupa o saptamana. Nu stiu ce va mai fi in viitor, dar deocamdata suntem tare multumiti aici.

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Neatza fetelor, ce mai faceti, cum ati petrecut in long weekend?
Noi am fost la cabana si lac, tare frumos, la French rivr, o sap n si poze mai incolo ca azi sunt libera si uite ca ma duc sa pap ceva si apoi sa gatesc ceva ca la prinz sa lenevesc si eu putin, nu?
In rest astept si eu maine sa merg la docor sa vad ce mai spune si sa vedem ce ne mai rezerva vara asta.
V a pupacim si numai bine,


Denisa
10+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myrrha spune:

Sint precum cetateanu cela, turmentata intre cele doua topicuri, mey, barbatu-meu ride cind aude ca scriu la "mamici din Canada" , da cine stie, poate dam lovitura si ma integrez si eu pe bune pina la urma!

Cricor, poate-poate venim si noi miine; deocamdata ma roade mai rau ca niste pantofi sintetici 36 un eseu pe care il a(vea)m de predat si la care sint raaaau in pana de inspiratie .

Donia, deci si tu esti "tinerica". Noi facem 9 luni de Canada (mai precis de Toronto, ca altceva n-am vazut) si mi se pare deja ca sint de secole in orasul asta, desi altceva decit mers la scoala si dat examene n-am prea vazut .
Mi-ar placea si mie un loc mai retras, dar si cu acces rapid la universitate. Toata adolescenta (petrecuta in Bucuresti) am visat sa ma mut intr-un oras de provincie si sa duc o viata linistita acolo, intr-o casa dotata cu muuulte carti si gradinita cu flori .
Si-am ajuns in Toronto, la etajul 7, vizavi de ...cimitir
Da las' ca am vazut ceva case dupa visele mele in Rosedale .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurajr spune:

Dragi mamici,
Am si eu o intrebare: suntem sositi in Kitchener din 24 iunie si de azi fetita mea merge la Day care Pluto ( langa Valleyview road ).Pentru 4 ore platim 500 cad. Ce ziceti e scump, ieftin, ce stiti de aceasta day care ? Noi nu avem inca un termen de comparatie si suntem cam derutati .
Va multumesc anticipat !

Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi !
Laura si shoricutzu' Otilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Naziua fetele,
Am venit si noi de la medic,ne-a ascultat inima si suntem bine, si cu kg bine, maxim 2 am pus si pe 18 iulie mergem sa facem IPS si eco, asa ca abia astept.LA 16sapt repet analizele de singe si la 19 sapt eco morfologica tridiemnsionaal sa vedem ce face bebelinu, atunci sper sa aflam si sexul.

laurajr-Daycare car el-ai gasit mie mi se pare scump pt 4h/zi, full time ar fi vreo 750. Bafat in continuare, poate gasesti altceva.


Denisa
10+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput