Mamici din Canada (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Denisam, tu esti o curajoasa si o luptatoare. Si cu o atitudine atat de pozitiva trebuie sa reusesti de data asta.
Emilly, sigur ca doresc sa ne intalnim! Sa dea Dumnezeu sa reusesc sa am un week-end liber doar... In Ro a fost in primul rand obositor, inca nu si-au revenit ai mei. Roxana se tot trezeste la 4 dimineata, iar la somnul de pranz nu mai vrea sa se scoale. Dar in cateva zile sper sa-i treaca. Eu m-am bucurat de casetele video si de poze, plus ceva cadouri... dar cel mai mult m-am bucurat ca au venit ei acasa.
Cu bebele inca nu stiu, mai am cate ceva de rezolvat intai. Tu pe cand? Daca mai tragem cu ochiul la Denisam poate ne da ea curaj, ce zici?

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Da, si mie tot asta imi lipseste, curajul.Eu care imi doream o casa plina cu copii, acum parca nu-mi vine sa-l fac pe al doilea, dar trebuie, ca e tare rau sa fii singur, sa nu ai o surioara/fratior.

Simt insa ca trebuie sa iau o pauza, sa mai fac si altceva, poate dupa COFI, vreo 6 luni bune, o sa-mi vina curajul, sper...totusi inclin spre 3 copilasi, deci trebuie sa ma grabesc ca nu mai am 20 de ani...


Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:


Fetelor, Doina si Emily va astept cu drag in vizita in Toronto si de asemenea bagati curaj sa vina si bebe nr 2 ca nu e bine sa fii singur, clar, eu nu m-as fi suparat sa am gemeni, dar nu cred ca sunt, cel putin la prima eco s-a vazut o singura inimioaraOricum sunt hotarat sa nu las spatiu mult intre bebei, nu mai mult de 2 ani, mai ales ca nici sotul nu mai are 20 d eani, eu nici atata
Asa ca haideti sa mentinem subiectulpe prima pagian si dati si voi cu idei de vacanta, poate de 1 august ne gasim in Quebec?
Va pup si numai bine

Denisa
9+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Denisam sa-ti ajute Dumnezeu sa-ti iasa cum ti-ai propus, da' parca asa-i de greu sa te hotarasti pentru bb2 imediat....primul an e nebunie, daca mai ai si un bb care sa te trezeasca de 7 ori pe noapte si sa mai fii si genul care sa nu poti dormi ziua, e nebunie, esti chiaun luni de zile, e tare greu...si uite asa trece anu' incepi sa-ti revii un picut si apoi iti zice lumea, hai pe cind urmatorul?, crede-ma ca vrei o pauza, dar o sa vezi pe pielea ta.

mercic de invitatie iar ca si idei de vacanta, n-am , poate la anu'


Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Daca va intereseaza arta populara romaneasca autentica:

"Astazi au sosit din Romania 16 mesteri populari pentru a participa la International Caravan care va avea loc in perioada 24-26 iunie in Dundas Square.

Artistii sunt veniti din toate zonele Romaniei (Suceava, Maramures, Brasov, Valcea, Sibiu s.a.) si au adus obiecte de artizanat pe care le vor expune spre vanzare: ceramica de Horezu, icoane pe lemn, statuete de lut, oua incondeiate, broderii samd.

Mesterii populari va invita sa le vizitati expozitia si sa profitati de ocazia de a cumpara arta populara autentica.

La invitatia lor adaugam si rugamintea noastra de a-i sustine avand in vedere ca o parte din cheltuielile de transport au fost suportate de ei insisi. "

Mesajul este luat de pe site-ul ARC.





Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

EWmily multumesc pt sfat, o sa vedem noi cu bebe2, dar oricum fii barbata si fa-l si ep bebe 2.
Am inteles cu vacanta, eu astept ziu ade 5 iulie sa merg la medic si sa vad c ae totul binei si apoi sa intreb de avion dc e ok pina in Europa.
Va pup si un weekedn minunat!

Denisa
9+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CataD spune:

Corina, deci se tine Caravanul pana la urma...ma gandeam ca s-a amanat. Poate apuc sa dau si eu o fuga...merci de info.
Denisam --sarcina usoara in continuare!
Cat despre vacanta: eu plec in Romania (si Franta) ...de-abia astept!

Catalina si Laura (12 ian 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Nu s-a amanat, doar ca e intr-o noua prezentare :). In loc de 2 saptamani dureaza 3 zile.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

CataD ma bucur ca vezi si Franta, eu la anul vreau In Ro si Annglia, la cumnati -Loondra si acuma as vrea Spania, sper sa conving sotu', ca d ee ultima vacanta in 2, ca familie.
Weekend placut fetele!

Denisa
9+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myrrha spune:

Fetelor dragi,
saptamina asta se baga reduceri la canadian tire. Noi ne-am luat pina la urma un aparat A/C, cu 99 $, e micut dar face fata la 1 bedroomul nostru si sint multumita, alta-i viata! va recomand in schimb bicicletele la 140 $, eu mi-am luat acum citeva luni una cu 150 $ (tot cea mai ieftina) si e mult mai putin sofisticata ca cea din oferta actuala, care are dubla suspensie.
Dupa ce v-am vindut aceste doua ponturi , raspund si la intrebarea Denisei: noi ne petrecem vacanta in Toronto, poate avansam putin prin imprejurimi daca izbutim sa ne luam masina. La sfirsitul lui iulie planuim o escapada de citeva zile la Montreal si cam asta e tot...

PS. Ati fost la Pride Parade?

Mergi la inceput