Mamici de Noiembrie -Decembrie 2005(13)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

(off topic)

Am gasit si subiectul cu pricina:
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47215" target="_blank">Contabili sunt pe forum?


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

de ce scrie acolo NE-MODERAT?
JOY 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IrinucaR spune:

Lavi, trimite PM sau scrie care este problema ta!!! Daca voi putea promit sa te ajut!!!

madau, bine ai venit!! Eu cred ca noi ne mai stim de undeva



www.irinucasisoru.3x.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Eu ma pregatesc de plecare ..cursul la care trebuia sa merg maine si poimaine s-a amanat..dar m-au trimis la alt curs..doar maine asa ca vineri sunt iar pe Dc..apoi next week la mare.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Bun venit fetelor noi, si salutari tuturor.

O zi grea pt mine azi, cu multa munca, telefoane, omul care imi face mobila pt casa cu masuratori si calcule... si mai am.
Chestia cu lipsa de aer e si pt mine o problema, in primul rand pt ca nu suport spatiile inchise, apoi ca mai nou serile cand ma pun in pat la orizontala parca imi intra mai putin aer in plamani si prefer sa stau cu perna mai sus, si evident geamul deschis. Si dra mea mi-a spus ca respiratia va fi o pb in ultima parte a sarcinii, tare m-a incurajat.... pana atunci mai este, ne apropiem unele de jumatea sarcinii, ne vom obisnui (sper :)

As dori sa imi treaca cineva si numele baietelului meu, ca tot nu pot modifica nimic in listuta: ALEXANDRU IOAN.

Ripley 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Fetiscanelor, drafutelor,
io ca de obicei in ultimaul timp sint cam defazata cu ce se mai spune pe aici pe forum. Dar cum am prins un Intrnet prin cablu hop si eu pe DC.
Am citit pe ici pe colo ce-ait mai scris in ultimul timp, dar fireste ca nu pot tine pasul.
Sa va spun despre mine, mai bine.
Ar cam trebui sa va parasesc si sa trec la mamici de septembrie-octombire pentru ca noua mea DPN este 31 octombrie. Da' uite ca io nu vreau si ramin tot aici.
De cind sint in Romania am fat iama prin tot felul de alimente de care carticelele mele cele dragute de-acasa, din State, ziceau sa nu ma ating: telemea la greu in fiecare zi, am bagat si niste ciorbe de burta, am mai pus gura si pe alcool... ooops. Ma cam deranjeaza alimentatia proasta de aici. Abia astept sa ajung acasa sa-mi reiau eu regimul meu cu multe legume si mai putina carne si multe fibre. Dar am tras si o mazare pe cinste ieri ca sa spele tota rusinea carnurilor din ultimele saptamini.
Burta mea creste vazind cu ochii si cred ca am cam sarit din grafic cu kilogramele. Cred ca am luat pina acum vreo 5-6 kile, ceea ce e enorm.
Mi-au trecut fricile legate de sarcina, mai ales dupa ce rezultatele de la triplul teste au fost bune. Dar acum nu mai pot de nerabdarea sa o simt miscind. Le invidiez pe fetele care au simtit deja.

Va pup si numai bine.
Bic


DPN 2.11.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Fetelor, am o intrebare importanta, va rog: stresul il poate afecta pe bb ?
Soacra-mea a veni la noi ptr. 6 luni si ma streseaza zilnic. Toti in jur imi spun sa o ignor,dar nu pot,pur si simplu . De cite ori ma enervez simt ca ma doare sub burtica. In fiecare an este pe capul nostru si sta cel putin o vara (de abia a plecat la sf. lui noiembrie) fiindca ei ii place in Canada...am crezut ca anul acesta va fi diferit ptr. mine, ca o voi putea suporta, dar este cumplit, cumplit, cumplit. Desi sint o persoana foarte flexibila, cu ea nu pot ajunge la nici un fel de comunicare, este de o incapatinare fara limite si numai cind ii vad fata ma irita.
Mi s-au terminat resursele de diplomatie si rabdare cu ea.
De trimis acasa nu am cum, mai are 6 luni de stat ( si mai vrea prelungire, ca de, e bine aici!) si stau si ma gindesc daca acum, dupa o saptamina, sint un car de nervi si imi vine sa nu ma mai duc acasa ce voi face mai tarziu...?
Deci, cum afecteaza starea mea psihica asupra copilului, asta ma ingrijoreaza cel mai mult.
Multam fain'

& sufletel 14+

Ina

Sometimes by losing a battle you find a new way to win the war.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Bic, si mie mi-au dat la ultimul eco DNP pe 27 octombrie dar nici eu nu cred ca ma mai mut de la mamicile de noiembrie-decembrie.M-am obisnuit deja aici si aici raman.

Fetele care se streseaza, ar fi bine sa incercati sa nu o mai faceti (stiu ca e greu dar trebuie sa o facem pentru bebei nostri), pentru ca este adevarat ca starea noastra de spirit il influenteaza pe bb. Eu in fiecare dimineata imi propun sa nu ma mai enervez in ziua aceea, si sa le mai "pun sub fund" problemele. Si la serviciu nu mai spun atat de usor da cand e vorba de ore suplimentare, de plecari in delegatie (apropo incepand de la cinci luni de sarcina nu te mai pot trimite in delegatii decat cu acordul tau).Eu ma bucur de aceasta ultima chestie pentru ca am constatat in ultima vreme ca mi-e destul de greu sa mai rezist mult in picioare sau chiar sezand.Eu cum ma duc acasa trebuie sa ma intind macar vreo ora pt. ca ma simt f.obosita

Mandy, 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Draga INA869, cel mai important pe lumea asta este sa se nasca BB-ul sanatos. Daca te stesezi, afectezi foarte mult starea lui. In primul rind, ca ii transmiti o stare de tensiune si se spune ca va iesi cu un caracter agitat. Asta se poate verifica chiar pe propria mea piele (ai mei au avut o perioada dificila cind mama ma avea in burduhan, iar eu sunt agitatia intruchipata).
La fel, cu durerea de burta am patit si eu acum vreo doua saptaini, cind 3 zile la rind, ghinioane si scandaluri, din cele mai stupide si banale motive. Concluzia: mi-a fost rau si m-am hotarit sa las la o parte toate supararile si sa devin mai nesimtita cu altii, pentru ca ii faceam rau lui fasolica. Deci, nu merita. Fruntea sus, injuratura printre dinti, sau chiar mai bine, gindire pozitiva de acum inainte.
Mult succes!

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Ina, scuze ca ma bag, dar ce pisici face ea in vizita pe capul vostru 6 luni pe an? Ce chestie e asta? Eu i-as spune tupeu, si cam lipsa de bun simt, scuze, dar mi se pare inadmisibil :((
De ce nu-i spui frumos sotului tau ca e o perioada exclusiv a familiei voastre, voi2 si bebelica si vrei sa fiti singuri si sa o trainit ca atare... drege-o si tu cumva sa nu jignesti dc e fte mamos, dar nici sa nu-ti lasi nervii si intimitatea calcare in picioare

Ripley 17+

Mergi la inceput