Bebelusi de septembrie-octombrie (50)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tyaa spune:

In picioare ii pun sandalute cu talpa ortopedica inalte ca sa ii tina bine glezna. Dupa cate stiu eu astea sunt cele mai indicate. Asta cand o pun in rotobil. Cand iesim la plimbare si sta in carucior nu conteaza. Iesim si in sosete.

si bebe Elisa Nicola(21 sept. 2004)
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Buna fetelor!
Mai da ce viteza aveti la scris!
Mie iar nu mi-a mers netul,ba DC a fost "dus",si uite asa voi sunteti la alt capitol...am citit din acesta dar din cel trecut ultimele pagini nu...
Azi sunt si eu trista ca Robert plange cu lacrimi,el nu a plans niciodata,si nu prea stiu ce are...cred ca dintii il supara,ca nu ne-a iesit nici unul,dar ne dor gingiile de mama mama....nu a dormit nici noaptea trecuta prea bine,si acum nu vrea sa stea nici cum,si plange de nervi...daca nu il las sa faca cum vrea el plange,hmmmmmmm,piticutul ce smecher e.

MIHAELA,ai dreptate,cred ca si al meu ar trebui lasat la fel,dar cateodata asa de tare plange de se ineaca si nu doarme daca nu stau langa el,numai sa fiu acolo si adoarme imediat....dar stiu ca nu prea e bine,numai ca nu prea ma lasa sufletul sa-l vad plangand,mai ales ca el e o fire vesela,mai mult rade,si deci nu suntem obisnuiti cu plansul...vad eu cum fac,numai sa nu se tavaleasca pe jos mai incolo cand creste ca si mor,urasc rasfatatii.... la fetita ta,tare scumpa este,si sanatate multa tie!
Si pe noi ne omoara vremea asta ploioasa si aici s-a mai facut si racoare,ca e Brasov,numai vara nu e,sunt cam 12 grade.
Sper sa se incalzeasca zilele urmatoare ca azi l-am scos un picut afara chiar daca picura ca nu mai puteam de nervos ce era,si asa a adormit in minutul doi....offf,dintii astia,daca as putea lua eu durerea lui!

Va pup pe toate si numai bine va doresc!


Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100
http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Buna!
Mai trec si eu pe aici din cand in cand, cam rar ce-i drept fiindca nu prea am timp.
Saraca bebelina mea a fost bolnavioara, a avut otita si amigdalita. Se pare ca a luat de undeva, fiindca a fost ceva bacterian. Slava Domnului, acum e mai bine, dar inca suntem sub tratament cu Augumentin si altele.

Pe de alta parte, sunt fericita ca am gasit bona. Am fost la 2 agentii si am vazut cateva femei, dar nu ne incantasera foarte tare. Norocul a fost ca ieri s-a dus mama cu fata la doctorita noastra, care i-a recomandat o femeie. Am vazut-o dimineata si pare OK. Asa ca am angajat-o, vine de pe 15. Sper s-o placa si bebelina.

Fetelor, copila mea e asa nazdravana ca nu mai stiu ce sa fac! Parca ar fi baietel, nu sta locului nici o secunda, face tot felul de nazbatii.

Sper ca sunteti toate bine, n-am apucat sa citesc nimic.

Pupici


Raluca si Ioana Alexandra 10 oct.

http://community.webshots.com/user/rnico102

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Am uitat ceva!
AISSA,felicitari si multa fericire familiei!
Fetelor,nu mai stiu care spunea de mergator,imi cer scuze,ca isi indoaie puiutul piciorusul stang...ei,exact asa face si al meu,si numai de doua zile l-am pus,ca inainte il puneam si nu ii placea...dar noi l-am dus mult de sub brat si asa nu facea nimic cu piciorul,mergea chiar frumos si pe toata talpa...acum in mergator merge repede,ca are o energie,dar tot stramb cu picioarele,oare o fi bine,se va indrepate cand va prinde forta mai mare?...voi ce ziceti?...parca nu imi vine sa-l mai pun,si stiu si parerea doctorilor,unii pro altii contra,dar atata energie are ca nu mai facem fata cu el...si nu vrea decat pe jos!

TYAA,cat de inalte sunt sandalutele,ca as i-am dat si eu,dar nu mi se par chiar foarte inalte...ale voastre pana unde vin?
Va pup!


Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100
http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Salut,

Merci, fetelor, pentru felicitarile adresate Almei. Normal ca sunt mandra de ea, ca orice mamica de propriul pui, de altfel.
Aissa, felicitari pentru acte!!! Cred ca ti s-a luat o piatra de pe suflet acum ca Alexandra are numele vostru. Sa te bucuri de ea mereu. E tare scumpa si zau ca seamana cu voi, mai ales cu sotul tau!
Alma maraie toata ziua, dar parca se screme, nu alta. Nu mai e vorba de maraitul din cauza dintisorilor, ca pe ala il cunosc asa de bine, ci de un sunet menit sa-mi atraga mereu atentia, sa ii fiu mereu la dispozitie. Cum ii fac pe plac, cum rade in hohote de mine.E o dulce, dar uneori ma exaspereaza maraiciul asta mic.
Ieri i-am dat painica cu branza topita si a uns branza pe toata suprafata mesei de la scaun si era super satisfacuta. Painica a mancat-o pana la urma mai mult fara branza pe ea. Pe locul 1 la preferinte ramane insa pateul.Cred ca ar manca o paine intreaga daca i-as unge-o cu pateu.
Gata, trebuie sa o bag in seama ca altfel imi sparge timpanele. Pupici tuturor,

Daniela Veuger si bb Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma, sufletel mic si iubit

Alma, sufletel mic si iubit -noi
Alma, sufletel mic si iubit-si mai noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Multumesc mult tuturor! Deja a ajuns sotul meu acasa si nu ma satur sa privesc certificatul!

Danyce, cunosc ce spui despre scremutul ala. Exact asa face si Alexandra, ca sa ma tina mereu langa ea. Se maraie rau si se screme de ma tem sa nu raguseasca. Si o tine asa si o ora, chiar daca sunt langa ea. Si acum e si cu mainile in permanenta in gura, de mai si tuseste (se ineaca cu saliva, cred).


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

tya - felicitari pt !
Eu ii dau sa pape din mancarea mea numai cand o fac fara vegeta(doar cu putina sare, ca noi mancam mai nesarat) si fara carne de porc sau ce nu mai are ea voie.Legume mancam numai de la borcanele(in special dupa cele cu peste e inebunita) sau ciorbica lu mami.
Sincera sa fiu nu m-am muls sa vad ce culoare are laptele.Si eu vreau sa o alaptez pana la un an dar sa intreb dr pt ca dr meu mi-a zis ca ar fi mai bine sa o intzarc deoarece am facut o cadere de calciu.

crismir - cred ca toate mamicile am lua durerea puiutilor daca am putea...., dar asta e, rabdare si calgel(sau ce folositi voi).

Naty - sanatate la puiut!

danyce - si fetii mele iiplace pateul , dar nu ii dau de frica (nu stiu ce pun astia in el)


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei
Pozici
Pozici noiFara par
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lui Licurici spune:

Aissa, felicitari pentru noul membru al familiei...in acte, ca altfel sunteti o familie de cand ati adus-o acasa! Sa ii dea Dumnezeu si de acum inainte numai sanatate si bucurii.. si voua pe langa ea!

Danyce, bravo pentru puiutul tau! Vad ca nici domnisoarele romance din familia ta nu se dezic...le dau clasa olandezilor, nu?!
Ce fel de pateu si branza topita ii dai Almei? Ca i-as da si eu licuriciului ...ca e in greva foamei de multa vreme...da' nu i-as da produse de care mancam noi. Please!!!

Am inceput sa-i dau vitamine fiindca in ultimele doua saptamani nu numai ca nu a pus nimic pe el da' chiar a dat inapoi. Avea 8.900 si acum are 8.800. Nu-i mai place absolut nimic in afara de lapte. Pe dinti nu pot a dau vina fiindca nu par sa=l chinuie. Doar ca atunici cand ma vede cu mancare solida incepe sa maraie...daca nu-i dau rade la mine si se joaca...daca ma apropii se smiorcaie de ma lasa nervii. Chiar nu stiu ce sa-i mai dau.
Va rog sa-mi dati un sfat!!!
As incerca si eu Peritolul da' Mihaelea esti sigura ca de la el papa Alexia..sau o fi coincidenta?!


Angela si Licuriciul ei mic
DAVID LICURICI mic (3 sept)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

De azi dimineata ma tot chinui sa postez mesajul asta. Sper sa reusesc acum. Noroc ca l-am salvat :)

Mihaela, si eu am probleme cu sanii pentru ca si la mine mai curge cate o picatura. Cand vad cate ti s-au intamplat, am ajuns sa ma mai gandesc daca sa incep tratament sau nu....mai ales ca nu stau acasa.

Mi-a mai zis cineva ca i-a fost tare rau cand a luat brocriptin, dar nu ma asteptam sa fie chiar atat de rau.

Trebuie sa merg si eu la medic sa vad ce-mi spune, iar daca imi da tot brocriptin o sa-i zic ca nu iau.

Trebuie sa ajung si eu sa imi depun actele pentru schimbarea permisului si azi trebuie sa umblu dupa fisa aia medicala. Daca stiam ce asa mult de umblat, mai bine o dadeam la cineva sa mi-o faca. Ehhh...data viitoare.
Ai stat mult la politie? Erau cozi mari?

Bebelina mea, ieri a facut cativa pasi tinuta doar de o manuta. Vad ca incet incet incepe sa-i dea drumul la o manuta si sa meraga. Dar mare grabita mai este. Vrea sa ajunga instantaneu la destinatie, si uite asa are tendinta de a se duce in nas cateodata.


Elena & Alexandra (25.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Aissa, felicitari si multa fericire alaturi de Alexuta.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

Mergi la inceput