Bebelusi de septembrie-octombrie (50)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

multumim de aprecieri, geo! n-am mai apucat sa mai pun poze de muuuuuult timp. Sper sa mai actualizam albumul cat mai repede ca avem o gramada de poze facute, si de la bazin... n-are cine sa le puna!...

of, mai duculeatza, si voi aveti problemute de sanatate?... ne rugam pt. voi si-o sa vezi ca or sa treaca cu bine... pe alex l-am decalotat cate putin cand era mititel si acum il curat cam o data la 2-3 zile, fara a mai forta. N-a avut niciodata probleme pana acum si sper sa nu aiba...

mihaela, de la peritol nu doarme mai mult? lui alex i-a recomandat ca si calmant in zilele de eruptie la varicela... noua ne-a recomandat dr. altceva pt. pofta de mancare: Tonotil; si la noi e mare problema cu greutatea: la 8 luni si o sapt. avea mititelul 75 cm si 8,2 kg. MAcar e bine ca n-a scazut in greutate, cat a fost bolnavior insa , in o luna si jumate, n-a luat decat 400 gr...
Lasa ca se fac ei mari...

MAi fetelor, are si alex 4 dintoci si sa-l auziti cum scrasneste din dinti la masa de mi se ridica parul in cap!!! Oare cum sa-l dezvat de asta ca de vreo 4 zile, nu mai conteneste: asa imi face la fiecare masa si il mai aud facand asa si cand se joaca!!!


Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
ALEX cantaretul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

quote:
Originally posted by frosa


loreema ce priceputa esti la ghidat, data viitoare poate vii cu noi

Monica Robert (09.01.01) si Razvan (10.09.04)
http://community.webshots.com/user/frosa2003



Ar fi culmea sa nu cunosc drumul spre C-ta tinand cont ca noi mergem si de 2 ori /luna acolo. si nu numai vara , ci pe tot parcursul anului.

Noi pe 17 plecam iar. Daca vreti facem coloana pana acolo.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei
Pozici
Pozici noiFara par
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

si inca ceva: stiti cumva vreo farmacie care elibereaza acum retete opsnaj??? ca alea pe care le stiam nu mai elibereaza de vreo saptamana si nu mai stiu unde sa ma duc!!!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
ALEX cantaretul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Nu intelegeam de ce e asa liniste pe forum... ca doar ploua afara si nu cream ca va plimbati chiar toate... acum am priceput... n-a mers DC-ul...
Noi nu ne laudam cu nimic... Nu-mi place vremea asta de loc... trebuie sa stam in casa... dar pana la urma tot iesim un pic... trebuie sa mergem la cumparaturi.

Anielas nu mi se parea mie degeaba ca e mai mare Inutza ca Elena... Elena la 6 luni avea 6 kg. Se cunoaste diferenta... chiar si in poze.



Eliana si Elena (23.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Buna fetelor!

Anielas, intre babute stirbe suntem si noi, desi s-au umflat cred locurile unde vor iesi primi dintisori. Spun cred pentru ca, asa cum am banuit de mult, nu-i voi iesi incisivi centrali ci laterali, mai mult ca sigur.


Fetelor, vestile mele sunt legate de acte: De azi, Alexandra ne poarta numele, am terminat cu orice emotie!!!!


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Aissa felicitari! Sa fiti fericiti si Alexandra sa va aduca numai bucurii!



Eliana si Elena (23.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Multumesc Elyanne!

Am uitat sa va spun ca am si eu poze noi pe aici


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

quote:
Originally posted by aissa


Fetelor, vestile mele sunt legate de acte: De azi, Alexandra ne poarta numele, am terminat cu orice emotie!!!!

Cristina si Alexandra (30.09.2004)




FELICITARI !
PT INCA O FAMILIE FERICITA !


Ce draguta si grasunica este!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei
Pozici
Pozici noiFara par
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

LA MULTI ANI BEBEILOR SARBATORITI AZI! Mai ce vreme groaznica azi
Scriu si eu rapid ca tre' sa fug la treaba, abia acum mi-a adormit maimutza si tre' sa profit Aseara iar am postat un mesaj si mi-a disparut, eu nu stiu ce se-ntampla
Mihaela sper sa te simti mai bine... vroiam sa te intreb - chiar e anormal sa-ti curga lichidul acela din san? Eu ma apucasem azi noapte sa ma "verific" si curge saracu' de aproape 4 luni de cand nu mai laptez la fel cum zici tu.. sa merg la doctor oare?
Aissa FELICITARI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! In sfarsit puteti uita de cele mai putin placute si va puteti bucura cu sufletul linistit de minunea de ingerash.. pupici multi si sa sarbatoriti cum se cuvine
Anielas pupici multi Inutzei, mi-era dor sa va vad, chiar ai dreptate, se imputineaza babutzele stirbe, a mea e la fel.. mai cu premergatorul e aiurea, niic eu nu vroiam sa-i iau dar daca am gasit cu 300.000 l-am luat ca era dragut... Daca Inutza calca gresit si sfatul meu e sa n-o mai pui un timp... ce-i pui in picioare cand merge cu el? Ca si asta conteaza, eu chiar vroiam sa va intreb de ghetute-sandalute care-s mai indicate pana invata sa mearga ca lumea, ca nici Gogo nu sta locului, cand o spal de kk nici nu vrea sa stea jos in apa .
Danyce felicitari Almei, cred si eu ca esti mandra de o asemenea minune de piticutza!
Duculeatza sanatate multa si sa treceti cu bine peste hopuri, eu stiu o mamica ce a trecut peste aceasta operatie cu baietelul si e ok...
Pupici ca tre' sa fug pa!




www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tyaa spune:

Salut!
Noi nu am avut calculator o perioada asa ca nici macar nu am citit ce s-a mai scris. Recuperam....
Elisei i-a mai iesit un dintzisor. In total 2.
Elisei ii umbla gura toata ziua. Ba-ba-ba, pa-pa-pa, ta-ta-ta, mama mai rar. Bolboroseste de parca s-ar certa cu cineva. Asa de comica e. Si pe strada o apuca de se intoarce lumea sa vada cine chiuie.
Avem si cercei. A plans putin dar s-a calmat repede. Nici zeama nu a curs din ureche si nici nu curge. Le ingrijim dupa indicatiile lui Roandre.
Roandre, multumim.
AAA, merge daca o tinem de maini. Ii plac la nebunie copiii la care incepe sa chiuie de cum ii vede. Cand mergem in parc fug de ea mai ales baietii care se pare sunt mai sensibili si nu la fel de guralivi ca fetele.
Abea acum a invatat sa se intoarca de pe burta inapoi pe spate. In 4 labe nu merge. In premergator face raliu. Am si luat covorul din sufragerie.
Legume nu o reusesc sa o fac sa manance nici cum. Fructe foarte putin. Cateva lingurite de supa sau ciorba. Ii place iaurtul, branza, cerealele. Ce le mai dati sa pape? Le dati din mancarea gatita pt voi?
Eu inca o alaptez dar laptele nu mai are culoarea pe care o avea. Fetele care mai alaptati s-a schimbat laptele la culoare? Sau sa fie faptul ca sunt la menstruatie?
Soacra a zis ca dupa un an nu e bine sa ii mai dau san ca ii face rau. Ce ziceti?
Aissa, felicitari.
Va las ca nu ma mai lasa gaza mea.
P.S. Ne treceti va rog si pe noi in lista cu 2 dinti? Multumesc.
Va pup

si bebe Elisa Nicola(21 sept. 2004)
Pozele noastre

Mergi la inceput