Stimulare ovariana - CLOSTILBEGYT

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

merci INGERAS.eu mai am 10 zile pana la closty si deocamdata ma indop cu napraznic,cretisoara,tinctura de coada soricelului,duphaston,incepand de azi sumamed si nizoral.sunt putin cu moralul la pamant asa ca vezi ce faci ca tu daca e cu ochishorii,afli prima si.mi ridici si mie moralul.sper sa ne ajute dumnezeu pe toate si sa ne trimita cate un ,,ingeras ,,mai micut.
problema mea e ca dr nu vrea sa ma cheme la monitorizari.oare se pot face la orice eco?si nu mi,a dat pregnil...nu stiu oricum pana atunci mai este.vorbim...Iti doresc oricum ca de craciun sa primesti cel mai frumos cadou de pana acum..2 liniute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrea32 spune:

Ingeras vorbim unde vrei tu.Eu nu stiu ce sa iti spun.
Am luat si eu Duphaston si clomifen, dar in luna urmatoare mi-a venit dar doar 1 zi.Sarcina?Cred ca nu.Trebuie sa informez medicul?
Si nici pe mine nu ma chemat la monitorizari.Problema este ca nici in prima luna nu ma vazut.Ce sa fac.Daca am facut chisturi?Si cu doctorii astia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_lr spune:

Buna seara fetelor,
si eu sunt la prima stimulare cu closty,luni merg la dr la echo,sa vedem ce imi spune .dupa calculele mele cam pe 12,13 ar fi ovulatia.ma rog sa fie bine si sa iasa soarele si pe strada mea.
va pup pe toate si sa de-a Dumnezeu sa auzim numai de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Buna!
Eu sunt la a 5-a luna de stimulare cu clomifen si 5000 + 5000 UI pregnil in ziua 15 -17 si duphaston z 16 - 26 si nici un raspuns. Luna aceasta am avut doi foliculi unul de 17 pe stg si unul de 16 pe dr.
Dr. mi-a zis sa nu mai fac pregnil ca-l irosesc....
Sunt "disperata" in felul meu ca multe dintre voi. Visam la II liniute de Craciun. Acum nu mai visez.
Stie vreuna dintre voi care ar fii urmatorul pas dupa nereusita cu clostyb?
Sunt alte trat mai puternice? Am citit ceva despre FSH, dar si despre efectele secundare ale acestuia.
Voi ce stiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poxeta spune:

eu am facut luna trecuta hsg am facut puregon si pregnyl si degeaba.Luna asta am luat closty,pregnyl si utrogestan sa vedem ce va fi,dar mi-am pierdut orice speranta pt ca de un an de zile tot prin medici stau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enierdelyi spune:

Dragilor
Vad ca mai multe ati incercat Clostyl.
Vi sa intamplat sa nu fie ovulatie nici dupa 2/zi . Mie mi sa intamplat am avu trat cu Clostil timp de 4 luni si nimica nici un ovul. am fost tare dezamagita. Dupa aia nu am mers la medic timp de jumat de an. Acuma ma gandesc sa ma duc.
Nu vreau sa dezamagesc pe nimeni. A fost tare p. mine trat. cu Clostyl, mam simtit f. rau. Si nu am avut nici un rezultat.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

quote:
Originally posted by enierdelyi

Dragilor
Vad ca mai multe ati incercat Clostyl.
Vi sa intamplat sa nu fie ovulatie nici dupa 2/zi . Mie mi sa intamplat am avu trat cu Clostil timp de 4 luni si nimica nici un ovul. am fost tare dezamagita. Dupa aia nu am mers la medic timp de jumat de an. Acuma ma gandesc sa ma duc.
Nu vreau sa dezamagesc pe nimeni. A fost tare p. mine trat. cu Clostyl, mam simtit f. rau. Si nu am avut nici un rezultat.
Va pup



Nu prea e in regula faptul ca nu ai ovulatie nici cu 2 pastile de Closty.Ai facut analize hormonale sa vezi cum stai?Sau ai facut o laparoscopie sa vezi ce ai in burtica.
Eu nu am ovulatie naturala dar la pastila pe zi am avut ovulatie frumoasa.La 2 pastile deja am facut chist, a fost prea puternica stimularea.
Eu zic ca ar trebui sa discuti serios cu medicul tau aceasta problema.In Tg Mures stiu ca sunt medici ginecologi buni.Daca vezi ca nu esti multumita ia drumul Bucurestiului sau a Clujului.

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enierdelyi spune:

Buna Ali
Mersi de raspuns.
Ce medic bun sti in cluj. Mia promis cineva ca sstazi ma suna in legatura cu medici buni din cluj, de la Stanca. Daca sti pe cineva sa scrii terog.
Te pup
Eni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veruskin spune:

Salutare fetelor!!!!

Eu am facut luna asta prima data stimulare cu Closti.... si acum sunt in Z30 in care sper sa nu vina rushii deloc, desi am niste senzatii cam nasoale.
Sper sa se intample luna asta!!!

Si eu am avut simtomele de care vorbeati la tratament, dar dupa ce am facut injectiile cu Pregnyl totul s-a linistit, m-am simtit chiar mai bine decat inaintea tratamentului.

Si eu ca si unele dintre voi sunt foarte stresata ca nu se va intampla....., si ma gandesc cu groaza la asta. Desi ma bucur ca inca mai exista si alte metode.

Aseara m-am uitat pe Reality TV sau ceva de genul asta si am vazut niste reportaje extraordinare despre asta. Am vazut femei care donau ovule, lucru care mi s-a parut extraordinar. As face si eu la fel daca as putea.

Va urez mult succes la toate si sarcina cat mai usora celor care ati reusit deja, cred ca trebuie sa fie o senzatie extraordinara pe care astept cu nerabdare sa o am si eu.
Va pup si va urez sa aveti cel mai frumos cadou de craciun..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

quote:
Originally posted by enierdelyi

Buna Ali
Mersi de raspuns.
Ce medic bun sti in cluj. Mia promis cineva ca sstazi ma suna in legatura cu medici buni din cluj, de la Stanca. Daca sti pe cineva sa scrii terog.
Te pup
Eni



Eu nu stiu pe nimeni la Cluj.Am vazut ca esti din Tg Mures si am crezut ca acolo faci primii pasi.In Mures stiu de dr Marginean, dr Capalna , dr Molnar.Eventual ei au legaturi cu clinica din Cluj care se ocupa cu fertilizari.
Succes.
Eu am facut si un tratament cu naturiste: Maca 3 pastile/zi + tinctura de branca ursului si extract din mugur de zmeur.Dar trebuie sa faci cel putin 3 luni tratamentul asta.Acuma depinde de ce varsta ai si daca poti face incercari de genul asta.

ali

Mergi la inceput