Dermatita atopica (3)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

noi am folosit cremele in ordinea asta: locoid, advantan, advantan milk, elidel, elocom. cel mai bine i-a facut elocom-ul



bianca si tudor (03.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolutza spune:

ce credeti despre crema trixera de la avene? e eficienta in dermatita atopica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxette spune:

Trixera este o crema f. buna pentru hidratarea pielii, nu are parfum, parabeni, special conceputa pt. pielea sensibila si atopica. Dar nu face minuni, adica nu trece dermatita daca o folosesti. Doar hidrateaza.
Noi am folosit-o aproape un an cat a avut Andrei dermatita.

Multa sanatate,
Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca a. spune:

Am fost saptamana trecuta si la alergolog.
Pana acum Mihnea nu a facut alergie la nimic (sau poate la branza de vaci facuta in casa? inca nu stiu. o sa mai incerc sa-i dau). i-a facut 3 teste si mi-a spus ca ar avea fond alergic la chimicale si proteine. mi-a recomandat sa evitam pestele, de ex.
eu pana acum i-am dat si peste si ficatel de pui si cascaval, unt, iaurt, galbenus, banane, piersici. nu a facut nimic.
o sa vad pe viitor. o sa-i dau in continuare si daca face ceva, mergem la doctor. dar va intreb, daca el nu a facut acum ceva, o eruptie, nu stiu... e posibil sa faca pe viitor??

pe fata si pe corp arata foarte bine. noi suntem super incantati de tratamentul homeopat.
o sa vad cum pot sa postez si eu niste poze sa-l vedeti pe mihnea al meu, daca vreti.
pana atunci, pup pe toata lumea si pe toti bb-ii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina spune:

http://www.jurnalul.ro/articol.php?id=2691

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annelise spune:

in sfarsit pot avea acces iar la net!
sunt in sua de 3 saptamani si mi-a lipsit mult !
problema mea este: nu stiu ce lapte de soia sa-i dau alexiai fiindca cel din ro nu l-am gasit aici.
inca nu i-am facut asigurare fetitei findca inca nu ne-a sosit social security, dar speram sa o ducem cat mai curand la un medic.
inca ne mai luptam cu dermatita si nu am avut curajul sa-i dau produse ce contin proteina de vaca. doar accidental...aproape toata painea de aici contine ori lapte , ori ou...si inepem sa ne scarpinam...
suntem mai bine decat pe vremuri dar numai stiu ce sa-i dau sa manace. am gasit cu greu biscuiti fara lapte, culmea exact ce-i care i dadeam in ro la un magazin cu produse din europa.
pepsi pot sa-i dau tofu?
ce produse din sua imi recomandati pt un bebe cu dermatita? astept cu nerabdare sugestiile voastre !!!



http://community.webshots.com/user/annelise171

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annelise spune:

se pare ca au disparut copiii atopici...?ma tot uit la mesaje noi...dar numai apar...

http://community.webshots.com/user/annelise171

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorac spune:

nu au disparur, dar parca este mai bine sau ne-am mai obisnuit cu eruptiile. biscuiti fara lapte in ro? de unde?
ce parere aveti de mersul la mare cu bb nostrii?
pupici la bb si mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Cu ceva timp in urma i-au iesit lui Robert niste pete pe spate,pete care se mareau de la o zi la alta.Am mers la dermatolog si...dermatita atopica.Imi prescrie o reteta (gratuita!!!) cu Elidel.Pana am colindat toate farmaciile sa gasesc Elidelul gratuit mi-a expirat reteta.Ma intorc la doamna dr cu intentia de a-mi schimba data pe reteta.Mi-a schimbat data dar in acelasi timp si diagnosticul si medicatia.Cica nu e dermatita,e altceva,nu am inteles exact ce anume si mi-a prescris Locoid.E adevarat ca au trecut petele acelea,dar oare e posibil sa treaca dermatita atopica in 2 zile si fara nici un medicament?
Annelise,daca fiecare copilas isi gaseste cate un dr ca al meu s-ar putea sa nu mai zarim picior de atopic in lumea asta!!!

Miha si puiul Robert

Iubirea mamii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annelise spune:

miha, esti sigura ca a fost dermatita atopica? intr-adevar e cam absurd sa dispara in 2 zile...medicii astia sunt o figura!
dorac, sunt biscuiti fara lapte praf in ro. petit beurre rostar-eu din acestai i-am cump in ro si i-am gasit si in sua.
sanatate la toti copii atopici!

http://community.webshots.com/user/annelise171

Mergi la inceput