Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (46)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Multumesc Pufy!
Pai cum sa fie concursul...haios, nasol ca mie nu prea imi merge netul si cu chatul...imi apareau 4-5 linii odata. Asa s-a facut ca la intrebarea cu Eurovisionul eu am vazut intai numele Luminitei (ca era pe prima linie de sus) si abia apoi intrebarea care era 5 randuri mai jos. Norocul meu a fost, cred, ca nu a fost foarte multa lume si ca am dat prima raspunsul la primele 2 intrebari, apoi am dat corect la celelalte 3, desi nu prima. Am fost la concurenta cu o alta fata, Lona parca, si am castigat "pentru acuratetea raspunsurilor". Oricum sunt bucuroasa. Dimineata eram cam bosumflata, ca ma indispune vremea mohorata, dar azi fac 16 ani de cand sunt cu Tony (de cand "mi-a cerut prietenia" cum era pe vremea mea!) si tocmai ce ne ciondanisem dimineata (ca de ce ma enervez asa usor ca nu mananca fata - ce stie el) si m-am binedispus acum. Sa vedem ce primesc, pentru ca inteleg ca nu sunt pentru noi, la varsta asta (am primit un PM in care imi cereau sa-mi exprim o preferinta). Ce sa prefer, am zis si eu sa fie unul mai colorat, nu tern, macar culorile sa o atraga, ca tot aruncat o sa ajunga sa fie.
Va pupic si mai vorbim!


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns duculeatza spune:

Salutare fetele!Eu am avut o noapte linistita!BB a dormit de la 9 pina la 9 jumatate dimineata cu o mica pauza la 6 pt lapte!Faza nasoala e cu kk!Ma dispera!Deja pina acum a facut de 2 ori!Si nu cred sa se opreasca aici!
[Naty][],eu zic sa nu te agiti!Nici al meu nu bea lapte dupa fiecare masa!Iar cu likidele stam si mai prost!Nu prea bea nici ceai de apa ce sa mai vorbim!Noi mincam cam asa:6 :230 ml lapte
10 piure de fructe cu 2 biscuiti! Si eu tot petiit beurre ai dau!
14 supa crema de legume cu carne mixata sau piure cu ficatel sau pilaf cu carne sau ficat.18 depinde fie inca o masa se fructe,fie 230 ml lapte.22 230 ml lapte!Habar nu am daca e bine sau suficient!Eventual daca urla noaptea mai tragem o portie de lapte!
Looreema Distractie placuta si sa traiasc si sa creasca mare cuminte si sa-si bucure parintzii!
Cam atit pt moment! Pupici si sa auzim de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

e tare urat afara!!!Eu fac depresie daca nu vine soarele! Acu pe bune...m-am saturat de vremea asta urata!Nu pot iesi in oras ca acu e soare acu sunt nori... si nu stiu cum va fi vremea peste 30 min...

In rest...noi papam bine, suntem cuminti, doar ca ne mai supara dintisorii si ne enervam rau rau de tot...am pus pozici noi in ultimul album, cu Stefan NERVOSSS pe dintisori!
Revin dupa ce il duc la nani!

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004)
flori din gradina mea
"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lui Licurici spune:

Salut!
Fetelor, daca vreau sa pun un link pe un ppt. se poate? Ca am niste modele de decorat torturi de mori salivand langa ele!

Angela si Licuriciul ei mic
DAVID LICURICI mic (3 sept)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by ana_a

e tare urat afara!!!Eu fac depresie daca nu vine soarele! Acu pe bune...m-am saturat de vremea asta urata!Nu pot iesi in oras ca acu e soare acu sunt nori... si nu stiu cum va fi vremea peste 30 min...
Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004)
flori din gradina mea
"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect




bucura-te ca macar in curte il poti scoate, chiar si 15 minute...
si mie imi vine sa plang de cand m-am intors de la Constanta; ieri dimineata am coborat cu el (de la etajul 7!!!) si dupa 5 minute a inceput sa ploua...asa ca - inapoi cu urlatorul in casa, unde nici nu a mai adormit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

herra...da, pai ai mare dreptate... eu si de ploua tot iesim un pic macar deschid usa si stam ca huhurezu pe trepte Da tot vreau sa vina vremea buna!Sa stricat pamantul asta de cap!Daca au venit si tornadele in Romania...ce sa mai zic...

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004)
flori din gradina mea
"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

Cristina, ce cantitate de spanac ai pus si cat ti-a iesit la final? Vreau sa-i dau azi lui Andrei dar nu prea stiu cat sa pun ca sa-mi ramana 200ml.
Multumesc.

Ioana&Andrei (14.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Ionika....okiometric.
Eu am luat saptamana trecuta un snop, l-am curatat si l-am oparit, iar apoi am pus la congelator in pungute mici de sandvisuri.
AM scos o punga si l-am facut. Cantitativ mi-a iesit mai mult decat i-am dat eu, nu am cantar, dar i-am pus un castron din care papa ea si restul a papat mami. Oricum, fiert in abur ramane cam cat ai pus la fiert, nu-si reduce volumul.


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinah spune:


Tare vrednice mai sunteti, nu apuc sa citesc tot ce scrieti despre
Noi ne putem lauda in sfarsit cu aparatia primilor 2 dintisori, la aproape noua luni, caci ii asteptam de ceva vreme

Va urez numai bine la mamici si bebici

Poze (23.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniver31 spune:

Buna mamici si bebici

Nu mai apuc sa mai dialoghez cu voi....Danny imi mananca tot timpul...ca mancare nu vrea!!!!De vina este care tocmai a iesit si el din gingiuta.ca tare ne-a mai chinuit.Asa ca ne inscriem si noi in listuta cu un dintzoc.1 bucata dintisor.

La multi ani sarbatoritilor de zilele astea .La multi ani Stefan (Ana_a)(pentru ieri)si binenteles Diana (Danina).

Pentru bubitele de la pampers (hugies ...tare naspha) noi dam cu crema de la chicco si face minuni!

La gurita face si dl.Daniel iritatie de la tinutul manutei in gurita dar cum vin asa trec...

Sanatate bebicilor bolnaviori.

Timp liber...nu mai am...il "papa" Danny ca mancarica nu vrea.....Asa ca pe calculator cand doarme imparatul!!!!!!!!!!

Vremea asta nu ca imi provoaca depresii ci ma omoara cu totul.Cand era marait bubu fugeam afara si mai trecea dar acum....3 etaje coboara cu carut si tot balamucul si cand ajungem jos ..ploua....urcam iar.O sa mor in curand de mijloc......pai si "tonele"mele ramase de la bubu,carutul si copilul....cate sa mai indure si el ,saracul??

Cu asa ma gandeam si eu.O sa-i fac in fiecae seara ...iar socrela....treaba ei!!!!Mai ales acum cand este o bucurie la baitza ca ii fac baie in cada cu multa apa,flipper in care sta ca un rege,jucarii si spuma...mama mama ce chiote trage!

Looreema distractie placuta si sa va traiasca si sa creasca mare bubulina voastra.

Multumim pentru urari fetelor.

Aissa dar ce bucatarelii tragi tu acolo....ce fata frumoasa si soacra gospodina are baiatul meu.......,nu?

Si mai aveam sa va spun multe dar.....seful este sef.Asa ca....pupici


Mergi la inceput