Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns herra spune:

LA MULTI ANI!!!

sarbatoritilor de astazi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

La multi ani Paula Diana si Teodor Mihai!

Duculeatza, scaun de mar nu pot sa-ti zic cum face, ca simplu nu i-am dat, iar cu banana sau biscuite nu se pune ca e altfel. Nu m-am speriat, doar eram contrariata pentru ca ea se scremea, ma gandeam ca iar face bilute si cand am desfacut-o era balega.
Roandre, cand i-am dat doar cateva lingurite de spanac, prima data, asa a facut si ea, tare, dar mai inchis la culoare. Acum, dupa ce a mancat ditai castronul, a facut exact ca in castron. In afara de miros nimic nu te ducea cu gandul ca e kk.
Cat despre lapte...ce sa zic, reduce de la zi la zi. Azi de exemplu, la 7,30 abia i-am bagat pe gat, aproape cu forta, 100 ml lapte. Si ea masa de lapte mai are diseara la 5-6. Si nu mi-a mai mancat un biberon de 180 de nu stiu cate zile. SI nu mai pot sa-i dau la alta masa. Cea de fructe ma chinui cu ea....de aia i-am si scos cerealele din asta de dimineata ca sa ii fie foame. Oricum, acum papa cereale cu fructe la 11, dar nu prea mai bea laptele. La pranz papa destul de mult legume cu carne plus 1 iaurt. Si seara 2 biberoane. nu pot nici sa-i dau altceva ca as mai elimina o masa de lapte.... Ma "bucur" macar ca are rezerve in caz ca s-a hotarat sa tina dieta...
Noi cu Active Baby ne intelegem bine, nu are bubite pe nicaieri.


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

'Neata mamici!

La multi ani bebicilor aniversati azi!!!

Bozo si al meu ma musca dupa ce se satura de supt de-mi vine sa plang!Sunt deja tare prapadituti!Ma bucur ca-i trece bubitza......si bazucu trage du putzoi ca de guma.....ufffffff ca numai nazbatii fac!Si inca n-au nici un an!

Active Baby...n-avem treaba, tot din astea folosim, si bazucu care e extrem de sensibil nu s-a iritat deloc!

Acum se bardagoleste pe jos...nu mai sta in loc nici o clipa...

Pupici!






Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anielas spune:

Neatza fetele!
Multumesc pt sfaturi si aprecieri

LA multi ani sarbatoritzilor de azi: TEODOR MIHAI si PAULA DIANA!!!

Fetele..am fetitza mare...azi dimineatza dupa ce a supt am pus-o in patut si i-am dat bibi cu ceai ...ea l-a luat in manutze si a baut..s-a mai jucat c uel..si pana la urma a baut pana a adormit..era asa de scumpa ca imi venea sa o pap de tot...

gata..tocmai mi-a dat semnalul de trezire...
pupici,

Ania & bebitza Ina (23 oct 2004)
Inutza televizomana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

La multi ani !
Teodor Mihai si Paula Diana

Si noi folosim Activ Baby si nu am avut deloc probleme cu ei.

Si soacra mea a zis ca la ei nu se rupe turta la fete dar la noi se rupe asa ca ...(mai mult sa ii fac in ciuda ei). Si cu ocazia asta mai primeste si fata mea cadouri. I-a cumparat nasica niste hainute super. O sa fie o printesa maine!

Doamne, eu nu sunt sanatoasa! Maine ii i-au turta fetii si mai am o multime de treaba de facut iar eu stau pe DC .


Pozici noi

Ramona & Loreema

Pozici


Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Loreema distractie placuta maine!!!!Si cat mai multe cadouri frumoase pentru printesa!

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns frosa spune:

A venit doctorita ieri si ne-a masurat. Avem la 8 luni jumatate 9 kg si 71 cm (parca) oricum eu nu prea sunt atenta la inaltime pt ca tot timpul ii da cam ciudat la masuratoare.

Apropo de trezit cupilu dimineata, eu nu l-as trezi as spune "bogda proste" ca doarme , daca ii este foame se trezeste el SIGUR.

Azi cred ca iesim la plimbare printre picaturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Aissa felicitari!Ia relateaza-ne aici pe scurt cum a fost concursul!Ca eu l-am ratat!

Cum sa trezesti copilu sa pape?Eu nu stiu cum sa fac sa doarma mai mult!

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne33 spune:

[b][/Noutati despre Giulia b]Face cu manuta tai-tai,daca este cineva langa usa de la intrare in apartament,iar daca vede pe cineva din familie ca isi pune pantofii si se gateste de plecare iarasi face tai din manuta si....mai nou daca iesi din casa si nu o iei si pe ea se pune pe un plans....jale mare de tot.Ce sa fie asta,dor de duca de la 9 luni.Eu ies cu ea cel putin o data pe zi afara daca este vreme frumoasa,deci e destul de plimbata.Si tot de putin timp,cam o saptamana,daca vrea ceva,ceas,carte,etc,si nu ajunge la ele,atunci sa vezi copil care tipa si nu-i tace gurita 15-30 min;si se uita si intinde mana la ce vrea ea si daca te faci ca pricepi ce este si mai tare se enerveaza si plinge cu lacrimi.Inainte uita repede ,in maxim 5 minute uita si se punea pe ras,acum....Ai vostrii au crize de astea de personalitate?Sau mai bine spus de nervi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

La multi ani bebeilor nascuti azi!

Mihaela am aceesi problema, nici fata mea nu mai vrea sa manace de cateva zile.

Fetelor, cand citesc ce mult mananca bebeii vostri mi se face rau! Pai bebelina mananca, cu chiu cu vai, cam asa:
- dimineata (7,30 - 8)- 200 ml. lapte,
- 11- 11,30- pure de fructe (mar, banana, portocala + branza de vaci) - o canuta
- pranz (14,30 - 15) - cam 3/4 canuta pure de legume + carnita 4 zile pe sapt.
- 18 - 18,30 - o canita lapte cu cereale
- 21 - lapte cam 100-150 ml.

Nici vorba sa manance si lapte la mesele din timpul zilei.
De cateva zile nu mai vrea decat fructe si lapte,, cum ii dau legume sau cereale incepe sa ma scuipe cu ele. Daca insist, se enerveaza si nu mai vrea nici lapte.

Danina avem si noi palariuta de la Z. Cum e a ta?

Raluca si Ioana Alexandra 10 oct.

Mergi la inceput