1. pentru Livia

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina L spune:

Livia,in consecinta...tratamentul tau ajuta si
trompelor infundate???Sau acele persoane nu au ]
de ce sa-l faca???

Pupici
Cristina L

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Liviutza

Am 18 zile de tratamet...Amin...n-a fost greu, da' ti-am zis ca l-am tinut doar seara si dimineata....si n-am luat pulberile, ci tincturi.

Ma simt bine, doar de doua zile parca ma incearca un fel de slabiciune si simt ovarele umflate, parca se maresc:)Mai ales dreptul.
E de bine?:)

Vad ca ai o intrebare de la Cristina, referitor la trompe. Eu nu am trompele infundate, dar is subtirele, filiforme hiperchinetice(cred ca asa scrie pe buletinu de analiza), ushor permeabile. Si mai am, din nefericire si uterasul putin malformat, uter bicorn. Am ramas insarcinata acum 3 ani, dar am pierdut sarcinala 2 luni. Tu ce poti sa-mi spui despre uter bicorn(??), pe net n-am gasit mai nimik.

Sper sa dea rezultate "natura":), chiar si in cazul meu, cu atatea probleme:((

te sarut!

Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Maria,ti-am scris pe e-mail acum o sa raspund la fete!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Da Cristina, este bun si pentru trompe dar daca sunt malformatii uterine(congenitale) acestea se trateaza chirurgical.

Uterul bicorn este cauza generatoare de infertilitate.Dar cu un trat.bine conceput se poate trece de acest inconvenient.Poti beneficia si de insamantare artificiala,nu costa mult.Dar trebuie sa fi perfect sanatoasa fara dereglari ca sa poti duce sarcina la bun sfarsit -dat fiind uterul tau cu probleme,ai mare grija...De ramas -ramai dar mai greu de pastrat...va trebui sa stai in pat in prima perioada ca sa se fixeze bine sarcina+ceai de cretisoara cat cuprinde ca este antiavort si fixeaza ouletul, ca altfel...

Pipicusi (si o sa mai scriu de uter bicorn si sa stii ca nu este acelasi lucru cu uterul septat.)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina L spune:

Livia,deci eu sunt operata,dar trompele nu s-au putut
desfunda,insa din cea dreapta mi-a taiat putin si mi-a
spus ca a facut-o "cat de cat" permeabila,exact astea
au fost cuvintele doctorului.La 1 an jumatate de la
operatie am facut niste perfuzii care au mers bine cica
...insa eu nu imi explic cum.Iar anul asta in ianuarie
am facut din nou histero,cand mi s-a spus ca este permeabila
trompa dreapta,de aceea mi-a facut si inseminarea.Dar eu
totusi cred ca este prea putin permeabila.Doctorul de aici
mi-a spus ca nu,e buna buna...dar nu stiu ce sa mai cred.
Imi rasuna in urechi vorbele doctorului de dupa operatie.
De aceea am vrut sa te intreb daca tratamentul tau m-ar
ajuta la trompa dreapta.Caci daca nu ma ajuta...nu vad rostul
sa fac din nou tratamentul tau.Uffff nu mai stiu ce sa mai
zic si ce sa mai fac...sper sa ma luminezi tu.

Pupici
Cristina L

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Aaaa..stiu ce ti-a facut,am mai vazut astfel de operatii cu reusite mari cum a fost si in cazul tau.Daca ti-a spus doctorul asa ,pai sa stii ca asa este.Eu zic sa tii trat.ca sa se duca toate inflamatiile de pe acolo si sa te reglezi hormonal ca de asta ai nevoie acum si daca ai trompa permeabila o sa ramai cu bb dar un pic mai greu fiind o singura trompa.Tine minte: atata timp cat ai o trompa functionala ai sanse mari ,ai grija sa nu racesti cumva si sa se astupe...

Te pup!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina L spune:

Livia iti multumesc mult de tot.Am sa incep din nou
tratamentul.Sper sa-mi ajute.

Pupici
Cristina L

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Livia,

Mi-e cam rau! Mi-e greata, aseara am vomat :( Dupa ce beau ceaiurile, mi-e greata.
Ce sa fac?? Sa intrerup? Am tinut 20 de zile! Sunt cam speriata, spune-mi ceva, te rog!

Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Poti renunta la ceaiuri dar,cel de naprasnic este important la fel ca si cel de cretisoara.Trebuie sa mananci foarte bine dupa administrare ca sa nu ti se aplece.Pe cel de cretisoara il poti indulci cu miere,iar restul de plante si seminte le poti lua in varianta:tincturi si tablete.Sa ma mai tii la curent!!!
Te pup si scuze ca nu am scris mai devreme dar bb-ului meu ii ies dintisori si s fost plangaret toata ziua !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matia spune:

Livia draga, imi omori toate sperantele.......si eu am uter bicorn dar dr. mi-a spus ca la nidare asta nu va fi o problema! Tu de ce zici ca-i cauza de sterilitate?Lumineaza-ma!

Mergi la inceput