1. pentru Livia

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Poti lua tinctura in loc de seminte,este mai practic dar daca ai cumparat deja...nu stiu ce sa zic ,ca peste tot scrie sa le tii macar 5-10 minute minim si 15 minute maxim apoi sa astepti 15 minute dupa ce le-ai inghitit.
Naprasnicul este foarte important in trat.e bine ca l-ai luat.
Metronidazolul este important ca este intiinflamator pt.organele genitale.Se administraza numai in poponetz chiar daca sunt ovule.In cazul nostru(pt.sterilitate)nu trebuie sa iei pastile cu metronidazol ca nu se impaca cu trat.din plante.
Ce ii dai sotului tau este foarte bine dar vit.A si Zn nu vrea sa ia ca ar fi bine,dae ulei de catina nu gasesti?Ce pacat ca nu gasesti branca ursului ca era foarte buna.Dar merge si asa daca nu are probleme mari,sotul meu a luat tot asa doar naprasnic,vit., miere si telina dar el nu avea nimic si i-am dat eu ca sa fiu sigura...
Te pup si astept sa-mi mai scrii daca mai ai nelemuriri!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Poti sa-ti prepari singura tinctura,este usor,daca te intereseaza sa-mi scrii ca sa-ti spun cum sa faci,da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Multumesc mult, Livia......
Azi ma simt mult mai bine!
Va pup pe toate si spor la tratament....ca sunt sigura ca merita!
Pa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Hehehehe banditaaaa !!! Abia acuma spui de argila "glazurata" cu crema de galbenele ??? Am citit mesajul zilele trecute si am incercat si asa si merge brici !! Pana sa vad pontul asta al tau ,eu umezeam putin argila cu apa calda si mergea usor...dar nu atat de usor...daca ma intelegeti ce vreau sa spun...
Livia...am o chestie de intrebat...cand am inceput sa pun argila intra "lezna"...acum parca e mai mica " stramtoarea magelan" stii cumva ce se petrece ?? Inca mai simt dimineata,la vreo 3-5 ore dupa ce scot argila,o caldura placuta + un fel de amortela locala...parca am perna electrica la purtator,cum spuneam si la inceput...
Sper sa vezi mesajul meu si sa ma luminezi la minte.
Sanatate maxima,Maria

Rabdarea este cheia fericirii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Argila produce acele simptome,este minunat ca simti asa inseamna ca este o.k.acolo...Argila intai trateaza(atunci simti dureri) si apoi mentine starea de sanatate(simti caldura).Of....in sfarsit !!!
Sa mai spuna si alte fete ce simptome au ,ca sa stiu in ce faza au ajuns cu trat.!
Eu dupa ce am simtit ca s-a facut "stramtoarea" mica nu au mai trecut 10-15 zile si am aflat ca sunt cu bb.Asa ca...
Te mai intreb ceva,cum simti colul cu degetul,daca e "ramolit"e semn de sarcina.Spune-mi ca sunt nerabdatoare...
Pupic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Ramolit ?? Nu stiu...da' asa...zdrontzuros,pot sa zic...ca si coaja de portocala...
Am sa-ti scriu un mail acushica,ok ?!
Sanatate maxima,Maria

Rabdarea este cheia fericirii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Da,astept!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Trimis,sefa !!

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

hmmmm.....mai mariutza, e semn de ceva??

Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Livia mama,mi-a starnit curiozitatea acuma...nu ma lasa asa-n suspans...ca mor cu zile...te rog frumos !!
Bebe Christian,da o pauza la mamica sa-mi scrie si mie fac bebel au ba ?! Ori pe mail ori aici,numai sa fie...
Sanatate maxima,Maria

Rabdarea este cheia fericirii.

Mergi la inceput