1. pentru Livia

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Doamne Livia! Nu stiu nici eu ce sa mai cred! Am inceput sa le iau dupa data de 19 martie si trebuie sa continui pana pe 28 martie. Ce fac????
Livia draga, am cumparat o parte din cele necesare tratamentului tau, dar , nu gasesc pe niciunde ceai de napraznic, supozitoarele cu Carpicon, cica nu se mai fabrica.... Kamayani, la fel la noi nu se gaseste...ce fac cu ce pot fi inlocuite?
Si mai spune-mi in loc de seminte de telina am luat tinctura de telina, pt ca nu am gasit.
Apoi, nu stiu cand sa incep cu ele, din ce zi, dupa ciclu, inainte....cand anume? Of, am uitat sa iti spun de la inceput eu fumez, are ceva, daca este nevoie ma las imediat?
Lamuriti-ma cu Orgametrilul, ce fac il mai iau?



ana maria bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Scumpa Ana,daca ai luat orgametril din 19 poti continua pana termini adica pe 28(de el era vorba nu?)
Trat.meu il poti incepe cand vrei tu,cand te simti pregatita si ar fi bine(daca poti)sa nu fumezi pe perioada trat.!Dar iti lipseste naprasnicul care este cel mai important!!!Nu poti lua leg.cu fetele ca sa-ti trimita?Daca nu ,va trebui sa incerci cu branca ursului(pulbere),ulei de catina si macerat de busuioc.Ce zici pe astea le gasesti?
Tablete de naprasnic gasesti?Poti lua tinctura de telina in loc de seminte,e foarte bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kerstin spune:

Draga Livia,

Pot spune ca am facut trat. tau dar fara naprasnic (nu se gaseste in tot orasul C-ta, FARA TELINA SI MARAR, in rest am luat tot...
Imi poti da o varianta simplificata a trat. dar care sa nu produca modificari importante in organism, eventual daca fecundarea s-ar produce, sa mentina produsul de conceptie...
Iti multumesc din suflet pentru raspunsuri, sa stii ca am copiat toate raspunsurile tale la toate intrebarile fetelor si le-am salvat pe hard.
Esti o comoara!

Te pup!Promit ca nu te voi mai deranja cu intrebari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Livia azi e prima zi in care am inceput tratamentul naturist.
Am asteptat sa vina rusii sau sa nu mai vina , luna trecuta fiind prima dupa laparoscopie am sperat foarte mult ca nu vor venii.
Dimineata eram foarte buimaca si cred ca am luat tincturile si ceaiul cam aiurea .Stiu ca ai mai raspuns la aceasta intrebare dar nu mai stiu pe unde sa o caut.
Pot sa iau tinctura de telina si pulbere de marar sau trebuie sa fie ambele tincturi sau ambele pulberi?
Multumesc pentru ca ai grija de noi acum cand Christian are nevoie multa de tine.

Te pup

Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

pt.cris:

tincturile se adm.separat cu 5 minute pauza intre ele, pulberile se pot amesteca( in parti egale)si se ia o lingurita plina de 3 ori pe zi!!!Poti lua una tinctura si alta pulbere.Iei tinctura inainte si apoi pulberea pe care o ti sub limba.

pt.kerstin:
Naprasnicul este important,nici macar tablete nu ai gasit?
Zi-mi te rog amanuntit ce ai tu(acum) ca sa vad ce scot din trat.sau ce adaug!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Am sa incerc sa caut capsule de naprasnic, dar ce fac cu supozitoarele? Si mai spune-mi cu inlocuitoarele cum fac:uleiul de catian cum sa-l iau si maceratul de busuioc, fac ceai din el? uleiul poate fi combinat cu ceva , ca-i ulei doar si este gretos. te rog din suflet nu te supara pe mine ca-ti pun asa de multe intrebari....
Cat priveste fumatul RENUNT!!!
Te rog raspunde-mi ca sa incep cat mai curand, pentru ca vreau neaparat si cat mai repede, sa dea Domnul sa am succes cu acest tratament!

ana maria bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matia spune:

Liviuta draguto, daca mi se termina tinctura de zmeur inainte de presupusa venire a rusilor cu 2 zile crezi ca pot sa fac pauza pina ma lamuresc daca mai e cazul , sau nu? Dar daca fac 1-2 zile pauza(din cele 21) in tinctura de telina?

Când apa-ți ajunge la gură.....CAPUL SUS!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neda spune:

draga Livia,
Tinctura de muguri de zmeur, poate fi inlocuita cu cea de tulpina de zmeur? Mi s-a spus ca exista numai din tulpina.
Multumesc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariela spune:

Buna,Liviuta.Am cumparat totul mai putin sup.cu carpicon pentru ca nu se mai fabrica si sup.cu metronidazol pentru ca nu am gasit nicaieri.Mai caut.Am inceput fara ele.Nu stiu cum sa procedez cu argila si cu spalaturile pentru ca rusii tot nu au venit si nu am nici un control asupra zilelor.Cand am sa pun argila si fac celelalte operatiuni?.Te pup.Ariela..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Draga mea Livia, ti-am trimis un e-mail dar cred ca saraca de tine nu mai prididesti asa ca am sa il copiez aici ca sa nu te mai uiti in doua locuri. Azi incep injectiile cu Gerovital si sper sa fie totul ok. Daca ai un picut de timp, astept cu nerabdare o confirmare sau o corectare a ceea ce ma pregatesc sa iau.
Iata mai jos mesajul trimis tie ieri:

Draga Livia,

credeam ca ai plecat deja acasa dar vad ca ai mai postat pe forum deci indraznesc si eu sa te mai deranjez o data.

Imi este foarte greu si e complicat in acest moment sa iti explic si nu vreau sa te incarc cu detalii despre amaraciunile mele din viata personala ... in aceasta saptamana am facut pauza de la toate. Nu am mai luat nimic si nici injectii nu am facut - stiu, stiu, nu sunt cuminte. Trebuie sa imi revin cu moralul si voi fi ok. :-)

Am cumparat maghiranul si am gasit tinctura de branca ursului (nu am gasit planta pe unde am fost). De luni voi incepe sa iau acestea doua ca sa imi vina menstruatia. Voi lua 30 picaturi de branca ursului si o lingurita de maghiran sub limba 10 minute de trei ori pe zi, cu pauza intre ele. Doar sa-mi zici daca e bine sau nu. Si daca sa continui cu Kamayani si Napraznic (incerc inca sa gasesc ceaiul ...).
Iti multumesc mult pentru interes si sufletul tau bun si astept cu sufletul la gura raspunsul tau.
Cu drag,
Catalina

Mi-ar face o deosebita placere sa te intalnesc, daca nu crezi ca te voi deranja. Daca nu, te rog sa tinem legatura prin e-mail si poate vin si eu cand te intalnesti cu fetele. Simt nevoia sa te imbratisez pentru tot binele pe care mi-l faci si pentru speranta pe care ne-o sadesti in suflet.

Ariela, nu esti singura, imi cer iertare ca nu am putut scrie pana acum, te rog sa imi trimiti un e-mail daca simti nevoia sa vorbesti cu cineva, iti inteleg perfect si sentimentele legate de doctori si pe cele legate de familie.

Fetelor, va rog mult spuneti-mi si mie pe unde se mai gaseste prin Bucuresti ceai de naprasnic ?

Va pup pe toate si va multumesc din suflet ca existati. Datorita voua sunt o persoana mult mai buna
Cu drag,

Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput