1. pentru Livia

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Eu am luat ceai de napraznic din piata matache, da' acum o luna si jumatate!

Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

HELP Liviuta, am facut prima injectie cu Gerovital si mi s-a facut rau, rau (ameteli, transpiratii reci, tensiune8 cu 5). Nici acum nu ma simt prea bine, o sa ies un pic sa iau aer. Imi poti spune ceva despre asta, tu ai avut asa ceva ?

Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariela spune:

Buna,Catalina.Spune-mi copila de ce trebuie sa faci injectii cu Gerovital?La ce sunt bune?.Daca ti-e rau bea repede o cafea tare si miroase otet,spala -te cu apa rece pe fata si da-i repede doctorului tau telefon si spune-i ce-ai patit.Te pup.Ariela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalinuta spune:

Catalina draga mea, cel mai bine iesi la aer si racoreste-te putin...
nici o schimbare dupa laparo, nici o ameliorare? si eu sunt dupa prima luna de la laparo, si azi ar trebui sa-mi vina (desi n-am nici un semn ca sa o sa fie) astept cu emotie...
povesteste-mi putin, la tine cum mai e?

pupici,
mada



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Buna Ariela,
ma bucur ca ai vazut mesajul meu si m-ai abordat.
Eu sufar de sindrom de ovar polichistic si una dintre modurile in care acesta se manifesta este lipsa menstruatiei pentru mai multe luni (in acest moment 2 luni si ceva). Laparoscopia facuta in octombrie nu prea m-a ajutat iar de fiecare data cand faceam ceea ce doctorii ma sfatuiau (Progesteron injectii, anticonceptionale in tratament de trei luni, Duphaston etc.), situatia se remedia numai pe perioada tratamentului (eu o numeam menstruatie falsa pentru ca era indusa de medicamente). Pot numara pe degete cate menstruatii naturale am avut.
Draga de Livia - care se pare ca la un moment dat era intr-o situatie si mai grava decat mine (trecusera 4 luni, cred) - mi-a recomandat aceste injectii pentru regenerarea aparatului reproducator si astfel pentru revenirea menstruatiei.
Am la serviciu cabinet medical si am stat acolo pana acum cu picioarele in sus (ca si radeam cu dra. ca imi spunea, cand te-o intreba sotul "ce ai facut azi la serviciu" tu o sa ii spui "uite, am stat cu picioarele in sus ..."). Mi-a dat ceva cred ca era Claritine si mi-a luat tensiunea de cateva ori cat am stat acolo, am reusit sa urc pana la 11 cu 9 (eu sunt hipotensiva de felul meu asa ca asta e ok). Am mai baut si o cafea, acum cred ca mi-am revenit desi inca nu am tupeu sa stau mult in picioare (sunt inca destul de ametita).
Durerea mea, pentru care plangeam la Liviuta noastra era ca nu stiu daca sa o mai fac pe urmatoarea sau nu (ea imi spunea sa fac trei pe saptamana) ?
Poate voi lua numai maghiran si branca ursului (tot de Livia recomandate) si menstruatia va veni.


Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Madalinuta draga mea, ce mai faci, ma bucur ca a trecut si operatia si acum te poti linisti.
Din pacate la mine nu prea a avut efecte laparo ca dupa aia tot nu mi-a venit si tot cu medicamente am stat. Acum incerc cu plantutele care sunt sigura ca ma vor ajuta.
Dar tu nu trebuie sa te gandesti la situatia mea, ci la tine si la faptul ca iti va fi bine.
Tine-ne la curent, iti urez numai bine!

Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariela spune:

Buna,Catalina.Ma bucur ca te simti mai bine si ai putut din nou sa
scrii.Eu te sfatuiesc sa astepti sa vezi ce scrie Livia noastra , pentru ca eu am speranta ca numai cu ajuotirul ei vom reusi.Si tu,si eu si toate fetele din intreaga lume.Eu ma confrunt cu un diagnostic de sterilitate secundara pus in urma a 3 intreruperi de sarcina la cerere, la inceputul casatoriei mele.Acum nu as mai repeta greselile facute, dar din pacate nu mai pot intoarce timpul inapoi.Pe vremea aceea nu aveam serviciu,nu aveam casa, nu aveam masina,si ne-am gandit sa le facem intai pe acestea si pe urma bebicul , ca sa aiba si el ceva conditii bune de trai.Dar socoteala de acasa , nu se potriveste cu cea din targ.In urma avorturilor s-au obturat trompele,
am facut laparoscopie anul trecut si nu au reusit decat sa destupe 1 singura, de atunci ma indoapa cu Clostilbegyt si cu Pregnyl de m-am saturat.Si colac peste pupaza luna aceasta nu au mai venit rusii deloc,dar fara sa fie sarcina.Nu stiu ce tampenie o mai fi si asta.Toate belele pe capul meu.Asa ca sunt satula de doctori, de experimentele lor, de sabloanele lor.Daca nu te inscrii in cele invatate de ei la scoala ,ridica din umeri si spun ca nu te mai pot ajuta.Un doctor mare, nu vreau sa-i spun numele pentru ca l-as face de ras,vazand ca dupa aproape jumatate de an nu se intampla nimic mi-a spus sa ma duc si prin vecini , ca poate colindand pe ici , pe colo
o sa se intample ceea ce vreau eu.Bineainteles ca dupa acest "savant"
raspuns nu am mai calcat pe la el pe la spital.Nu mai am incredere in ciubucarii astia,care nu se uita la tine decat daca le bagi banii in buzunar.Ei nu se gandesc ca poate nu ai de unde,ca traiesti dintr - o leafa de mizerie care trebuie sa-ti ajunga toata luna.Asa ca singura noastra speranta e Livia si tratamentul ei.Scuza-ma ca am scris atata , dar sunt foarte suparata ca am pierdut foarte multi ani din viata facand tratamente care nu au nici un rezultat.Te pup,iti doresc sanatate si te astept..[pup.]Ariela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalinuta spune:

draga mea Liviuta,

in ianuarie am facut cura de 21 zile cu pulbere de marar si am avut rezultate..adica ciclu...de atunci insa, nimic. in prezent iau tinctura de mugur de zmeur + ulei catina. crezi ca as mai putea repeta mararul luna viitoare?

te pup si iti multumesc ca esti alaturi de noi
madalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Draga Ariela,
te rog din suflet sa nu te mai scuzi. De aia ti-am zis sa imi trimiti si mail, ma gandeam ca poate vrei sa vorbim - stiu pe pielea mea ce bun este ajutorul primit de la fetele si baietii de pe acest forum si daca pot si eu ajuta cumva, cu mare placere.
Ai foarte mare dreptate in legatura cu medicii. Efectul este in toate din noi, dupa cum vezi suntem din ce in ce mai multe care ne intoarcem spre ingerul de Livia pe care cred ca am exasperat-o (sincer, nu imi dau seama de unde are atatea resurse). Nu numai ca ea ne recomanda tratamente cu totul sanatoase dar in acelasi timp este foarte draguta si ne tine sperantele vii. Cati doctori cunoasteti care fac asta ? Sincer, daca Livia ar fi doctor, as plati si milionul ca sa o vad intr-o consultatie.
Eu zic ca nu trebuie sa te descurajezi. Roaga-te la Dumnezeu sa te ierte pentru ce ai facut, El ne cunoaste faptele si, mai important ne stie si circumstantele ce au dus la acele fapte si numai El este sprijinul nostru. In ultimul timp eu am gasit mare sprijin in El.
Ia sa vezi, toate vor fi in regula.
Te pup si astept mesaje daca simti nevoia sa vorbesti cu cineva (despre orice),


Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput