1. pentru Livia

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Pt.ilenia:

Scumpa mea..sa o luam pe rand...
1.de ce iei contraceptive cand de fapt vrei bebe?
2.poti face trat.meu dar fara semintele de marar,in rest iei totul si fii sigura ca nu va suprasolicita ovarul
3.va trebui sa nu mai iei preparate hormonale ca sa se odihneasca totul pe acolo

Sa-mi spui ce te-ai hotarat sa faci oricum eu te voi sustine indiferent ce cale vei urma!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matia spune:

Liviuta, draguto, am gasit si tinctura de telina si am inceput sa iau si din asta cite 30 pic. de 3 ori pe zi( de ieri am inceput sa o iau)Brusc azi a incepu sa ma doara uterul....de la asta o fi sau o fi altceva...?.Pulbere de seminte de marar iau mai demult.Ce se intimpla daca iua marar si luna viitoare?( Eu de mica am visat sa am gemeni!)....Intreb si eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Matia scumpa,daca asa am scris in trat.inseamna ca asa e bine.Cand ne ducem la dr.il intrebam ...de ce nu-mi da-ti mai multe tablete sau de ce sa iau doar 10 zile cand eu as lua mai mult timp?
Nu am vrut sa fiu rea dar gandeste putin...fiecare planta se prepara si se administreaza diferit in functie de afectiune(am mai scris);daca modificam ,nu vom mai obtine efectul dorit,logic,nu?Ne trezim ca nu avem rezultate si ne intrebam sau invinuim ca :de ce nu a mers sau ca nu a fost bun trat.!!!

Mararul este responsabil cu redeclansarea si reglarea menstruatiei deci are afect asupra ovarelor.Dar...daca vei lua mai mult decat trebuie vei obtine doar ce am spus mai devreme fiindca vei face hormoni estrogeni in exces si dupa cum stii acest exces duce la infertilitate.In loc sa mergi spre tinta dorita vei obtine doar o menstruatie ceas.Noi trebuie sa lucram asupra tuturor hormonilor,sa obtinem un echilibru,nu?Dupa cum am mai scris fiecare planta se ia un anumit timp si sub o anumita forma daca schimbam si luam cum ne taie capul ...vor apare alte rezultate de multe ori neplacute!!!
Acum la ale noastre...
Foarte bine ca ai reusit sa iei si tinctura de telina ; durerea este normala atata timp cat nu este insuportabila.
E...vis mare,doi bebei...tine trat. cum trebuie si cine stie...poate ies pana la urma doi !!!


P.S.-si eu vreu doi!!!
Te pup !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neda spune:

Draga Livia,
Multumesc mult de tot pt faptul ca mi-ai raspuns.Am gasit tratamentul complet, dar nu am inteles exact cind se incepe luare supozitoarelor si a vit.E si cit timp?
Iar a doua problema ar fi cind se se introduce argila in vagin?Inainte sau dupa? Cum se impaca acestea doua?
Mii de multumiri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matia spune:

Multi pupici mici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Pt.neda:

in fiecare luna -vit E se adm.din a 5a-a zi pana in a 19 -a zi a ciclului.
Supozitoarele de carpicon la fel ca mai sus,dar 2 pe zi(dim.si seara)
Supozitoarele cu metronidazol in zilele cand nu ai carpiconul.
Granulele cu argila se introduc dupadar unse cu alifie de galbenele ,sa alunece mai usor.Ele ajuta si le ceeaza mediu prielnic pt.migrare.
Succes la trat. si daca mai ai intrebari stii unde ma gasesti!!!

te pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matia spune:

Liviuta, draguto, pina cind o sa ne mai raspunzi la intrebari inainte de-a pleca si cit timp o sa stai plecata? Nu stiu daca tu te simti siciita de noi , dar pt. mine esti o prietena pe care m-am invatat sa ma bazez si parca mi se stringe inima cind stiu ca nu mai esti undeva in spatele unui monitor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariela spune:

Buna,Liviuta.Sa nu te superi dar eu de vineri pana acum nu am mai comunicat cu tine pentru ca eu nu am calculator acasa de unde sa scriu.Am venit la servici si acum iti raspund.Sunt foarte suparata..Rusii tot nu au venit , dar ma chinuie in continuare cu cate o pata-doua pe zi, dar propriu - zis nu se declanseaza.Ce sa fac,Liviuta?Sunt foarte speriata.Am cumparat 1/2 din tratamentul tau si zilele astea le voi cumpara si pe celelalte.Astept indrumarile tale.Te rog rumos,spune - mi si mie ce boala este asta.Sunt disperata.
Abia astept sa vii in Romania.Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariela spune:

Liviuta,draga mea unde esti ?Da - mi si mie un semn de viata.Te pup.Ariela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELVIRA spune:

Salut fetelor! Salut Livia ! Nu gasesc naprasnic si nici supozitoare cu carpicon . Mai astept, poate pana in aprilie cand vreau eu sa incep trat. vor apare pe piata si rezolv problema.Poate nu o sa mai am nevoie sa fac trat. ( doamne ajuta !!!) , am o intarziere mica(2 zile) la C.... si sper f. tare sa fie ceva cu ochi. Multa sanatate ! Apropo daca tu vii in Romania eu cui mai pun intrebari , mai ales ca o sa coincida perioada de incepere a trat. cu venirea ta ? Ce ma fac? Ma bazez pe fetele care au facut deja trat. tau ?Cred ca nu am altceva ce sa fac.Mi-ar face o deosebita placere sa te cunosc, sunt ff.ff.curioasa cum arati si daca ai timp te invit la Braila, organizam o intalnire cu tate aspirantele de aici si sa vezi atunci ......ce zici poti sa faci asta pt. noi?Bineanteles ca de cazare si altele ma ocup eu OK...???

Mergi la inceput