1. pentru Livia

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Diana_b spune:

Ariela, poate ne ciocnim cind iesim pe afara :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariela spune:

Buna,Diana.Buna,Elvira.Buna tuturor fetelor.Sa de-a Dumnezeu sa ne intalnim si acum si mai tarziu sa ne intalnim in parc cu bebelusii in carucior.Eu va scriu de la servici.Va mai scriu si mai tarziu pentru ca acum trebuie sa merg la o sedinta..Va pup.Ariela..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daisy spune:

Liviuta (sau oricine ma poate sfatui) spune-mi te rog ce sa fac,

Sunt in a 16-a zi si temperatura mea nu a urcat deloc. Beau ceaiul de napraznic si iau seminte de marar, crezi ca este posibil sa nu fi avut luna aceasta ovulatie?
Luna trecuta cand am luat si pulbere de B.U. am simtit cand am ovulat (fierbinteli in zona pubiana, intepaturi la ovare) si aveam si temperatura ridicata, insa acum nimic nu-mi certifica faptul ca am ovulat. Se poate ca dupa 2 luni de tratament sa nu am ovulatie sau este doar o intamplare ca nu mi-a crescut temperatura (ce zici, ar putea fi vorba de o ovulatie intarziata?)
Am avut contact in ziua a9-a, a 10-a, a 13-a si a 15-a. Astazi dimineata, temperatura era 36,7 (ca si ieri si alaltaieri , in urma cu 3 zile fiind 36,6).
Mai pot face ceva luna aceasta ?

Mercic,
Daisy (Bianca)

Cea care spera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

Draga LIVIA,
tinctura de muguri (mladite) zmeur se poate inlocui cu TINCTURA MUGURI COACAZ NEGRU (ribes nigrum)?
Dupa prospect are aceleasi efecte terapeutice si mi l-a indicat vinzatorul care pare "citit"....dar tu ce zici?
Astept sfatul tau.
Oana M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Draga Livia, nu stiu daca iti mai aduci aminte de problemele mele: lactatia prelungita si chisturile (4mm) la sani. Voi incepe tratamentul pe care mi l-ai dat la inceputul lui aprilie cand vin parintii mei cu plantutele din Ro. Pana una alta continui tratamentul cu Mastodynon. Eu as vrea sa te intreb, daca am dureri la sani inseamna ca Mastodynonul incearca sa reduca din acele chisturi, adica lucreaza? De fapt te intreb daca nu cumva acele chisturi ar putea sa creasca si de aceea sa am dureri, chiar daca iau Mastodynonul.
Te rog sa ma scuzi ca m-am lungit atat!!
Iti multumesc anticipat pentru raspuns!

Ralu-mamica Ioanei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Daaaa,ne intalnim fetele,abia astept!!!

Pt.RALU:
Cat mastodynon iei tu,iei cum scrie in prospect?
Da,durerile pot fi si de la el,asa o sa simti si de la plante dar se vor atenua pana la urma,ai sa vezi!!!Tu poti sa te palpezi ?Daca da,iti vei da singura seama cum evolueaza chisturile.Daca vei face trat.cum am zis o sa vezi ca nu o sa mai ai nimic.
Te pup si sa-mi mai scrii de tine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

pt.oana:
tinctura de muguri de zmeur este mai buna asa ca te sfatuiesc sa o iei!!

pt.daysi:
majoritatea femeilor nu simt nimic cand ovuleaza asa ca nu-ti face griji,este normal.Eu simteam ca ovulez in alte luni iar cand am ramas,in luna respectiva nu am simtit absolut nimic asa ca ...nu-ti face probleme.BU se adm.numai o luna fiindca este foarte puternic si forteaza ovarele foarte mult,asta este bun pt.cele care nu au menstruatie si trebuie fortat pe acolo, dar ,odata obtinuta ,nu se mai adm.ca sa se poata instala o sarcina.

pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neda spune:

Draga Livia,
Te admir ff mult, nu stiu de unde ai atita energie sa raspunzi la toate fetele.Am si eu o problema,iar atunci cind gasesti timp te-as ruga sa imi raspunzi.Incerc si eu de 6 luni sa ramin insarcinata, am un ciclu neregulat(de 2 luni) si banuiesc ca am chisturi pt ca in trecut am mai fost tratata de citeva ori.Nu stiu ce se intimpla de apar din nou.Te-as ruga sa imi descrii in amanuntit tratamentul tau si modul de preparare a ceaiurilor.Iti marturisesc ca am incercat sa caut in arhiva forumului tratamentul tau,dar nu l-am gasit.Am incercat sa pun cap la cap toate sfaturile care le-ai dat fetelor, dar ceva lipseste.Practic nu l-am putut gasi in totalitate.
A doua problema ar fi ca sint in SUA si as dori sa le cer celor de acasa sa imi trimita plantele respective.Ai putea sa imi spui cam ce cantitate de plante as avea nevoie sa imi trimita din fiecare produs(banuiesc ca se vind la cutii).
Multumesc mult!
Felicitari pt bb ! Succes tuturor aspirantelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Iti voi rescrie adresa si daca nu te descurci sa-mi scrii,da?
http://www.desprecopii.com/msgboard/treplies.asp?message=356 iar ca sa vezi toate mesajele,apesi pe "toate raspunsurile" din dreapta paginii,sus.Derulezi si trat.meu este pe undeva la mijloc.Acolo(am raspuns la o fata) vei gasi ce cant.iti vor trebui.
Te pup!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenya spune:

Dragele mele, Draga Livia,
O noua aspiranta e intre voi!!V-am descoperit cu mare placere, am citit cu nesatz cit de multe mesaje si m-am bucurat de atmosfera deosebit de calda si primitoare gasita aici. Si mai ales nu contenesc sa ma minunez de rabdarea si BUNATATEA Liviei!
Mai intii am sa incerc sa ...profit si eu putin de draga de ea, poate ma lamureste intr-o pb.:
Acum 1 an am facut operatie de chist ovarian, cu ovariectomie. Urmatoarele 6 luni am incercat in zadar sa ramin insarcinata cu ajut. celuilalt ovar, cu toate ca , cf. temperaturii bazale, ovulam iar spermograma sotului era buna.Apoi am descoperit ca ovarul facuse un chist de 2-4 cm, POSIBIL DE CORP GALBEN, ulterior aparand alte citeva mai mici (foliculi restanti). Asa ca am fost trecuta pe Logest, IN IDEEA IN CARE OVARUL A FOST SUPER SOLICITAT DUPA OPERATIE , IAR ACUM TB. 'ODIHNIT'.
Eu sunt tentata sa incerc tratam. tau, dar in situatia mea cind ovarul lucreaza 'la foc maxim', compensand lipsa celuilalt, cred ca fara preparatele cu efect estrogen. Te rog da-mi un sfat, ma streseaza extraordinar nenorocirile de chisturi care apar si nu mai trec!Si pe deasupra ma doare si ovarul!Iar eu iau anticoncept. , cind vreau cu disperare BB!
Iti multumesc mult si fie ca binele ce-l faci sa ti se intoarca insutit tie, lui Christian si celor dragi.

PS: TSH, LH, Progesteron si Prolactina sunt in limite normale, doar Estradiolul e putin marit in ziua 21.

Ilenya

Mergi la inceput