1. pentru Livia

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Ariela,scumpi iti voi trimite un e-mail cu trat.,ai sa vezi ca tot raul spre bine.Eu am inceput trat.,asa,intr-o zi ,findca nu mai aveam menstruatie de mult ,nu aveam ce sa astept , stiam ca nu-mi va veni menstruatia decat cu hormoni si nu mai vroiam asa!In concluzie...poti incepe cand vrei si le ai pe toate necesare+vointa si persevarenta +fara pic de indoiala ca nu vei reusi!!!De la inceput mi-am spus ca voi avea un bebe,nici nu m-am gandit ca nu se va intampla minunea!!!
te pup!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELVIRA spune:

Buna fetelor , buna draga Livia . Ce mai faci ? Stii ce ? Ma intreb cum de iti faci tu timp pt. noi toate si cu un bb. langa tine ???? Esti tare !!!! Felicitari ! Sa stii ca nu am gasit naprasnic
si nici cat's claw .Ce ma fac??? Pot sa incep fara ele sau mai astept ? Cineva da la Plafar mi-a spus sa stept vreo 2 luni ca o sa apara . Eu am celelalte plante si nu mai am rabdare sa stau atat.Tu ce zici ? Oricum cand voi incepe trat. tau iti voi scrie si cum stau eu cu hormonii conform analizelor, sa vedem ce-mi spui OK?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariela spune:

Multumesc,Livia.Mi-ar place mult sa te cunosc.Daca toti oamenii ar fi ca tine, raiul ar fi si pe pamant ,nu numai in cer.Sanatate si ai grija de tine si de bebelus..Ariela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matia spune:

Liviuta, draguto, daca de cind am inceput tratamentul tau, partial,(daca nu mai stii ce am luat si ce nu e chiar aici in susul paginii) exceptind cele 3 zile de intepaturi in ovar de la ovulatie pe mine nu ma doare absolut nimic pe acolo pe jos cum s-au plins majoritatea fetelor, ce inseamna asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELVIRA spune:

Ariela draga , de unde atata pesimism la tine?? Nu tie rusine !! Fii mai tare , trebuie sa lupti , asta e. Si eu sunt in situatia ta , te inteleg f. bine ,stiu ca este greu dar nu este imposibil .Capul sus si treci la treaba . NU esti singura suntem alaturi de tine!!! NU-i asa fetelor? Te pup si fa-ti putina ordine in idei gandeste numai pozitiv si nu dispera . Mai devreme sau mai tarziu va aparea o steluta vie in viata noastra a tuturor si atunci sa te vad cum te plangi ca nu poti dormi noaptea din cauza bebitei tale ...Ce zici, cum suna ??? Te pup si fii mai tare te rog din suflet , conteaza fffff. mult psihicul , degeaba faci tratamente .....daca nu esti sigura ca vei reusi . Salut si astept un mesaj de la tine OK????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariela spune:

Te pup,Elvira.Viata e mai usoara cand nu esti singur.Multumesc si sa fii fericita.Iti mai scriu maine.Pa.Ariela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELVIRA spune:

ASA TE VREAU DRAGUTO ...E MULT MAI BINE...... NU-I ASA CA DEJA TE SIMTI ALTFEL? NU-TI PIERDE SPERANTA SI ROAGA-TE LA D-ZEU SI LA MAICA DOMNULUI .AI SA VEZI CE MULT TE LINISTESTE ASTA ...TE PUP !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Matia,cum am mai scris,durerile sunt in functie de afectiune, adica:ai ceva opturat te va durea ,ai dereglare hormonala nu te va durea ,ovarele cu chisturi mari dor,cele cu chisturi mici nu dor si tot asa.N`teles?Iar la tine probabil nu au fost obstacole pe"drum "si de asta nu te doare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Elvira,nu ai gasit nici tablete de naprasnic?
Poti incepe trat.linistita dar macar sa iei si tabletele de naprasnic (4 de 3 ori pe zi),da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariela spune:

Buna,Liviuta.Am citit mail -lul tau si m-am bucurat mult.Bineanteles ca am rabdare,scrie linistita si in special cand ai timp ( cand te lasa bebelusul )ca eu astept.Ai de scris o multime de raspunsuri.Toate fetele te asteapta,esti salvarea noastra.Iti spun cu mana pe inima , nu exista vreun doctor care sa se ocupe atat de mult de pacient, cum eti tu.Pentru doctori,noi fetele care avem aceste probleme, nu suntem decat niste surse de acumulare de venituri.10% din doctori ne vad ca oameni.Asta e o crima ce fac ei,dar pana o sa se schimbe ceva in tara asta,va mai curge multa apa pe Dambovita.
Am rams uimita cand am vazut unde locuiesti in tara.Eu locuiesc tot in
Drumul Taberei la statia Orizont.Vezi ce aproape suntem?.Daca vrei, cand ai sa te intalnesti cu fetele vin si eu.E zici,e O.K.?Te pup si te astept .Ariela..

Mergi la inceput