1. pentru Livia

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Draga Livia,
am uitat sa zic ca iau si tincturile de zmeur si coada soricelului de trei ori/zi, cate o lingurita din fiecare....
napraznic iau dar cate 3 pastile de 3 ori pe zi....iar daca am luat deja 21 zile (in prima luna de tratament ) seminte de marar si telina....mai iau si acum in a2-a luna de tratamnnt.....eu n-am mai luat pentru ca scriai doza unica....

Iti multumesc si iarta-ma ca te mai intreb iar....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELVIRA spune:

Salut tie Livia si tuturor fetelor care iti cer sfaturi ! Esti fantastica Livia , ma intreb de unde ai atata rabdare sa ne raspunzi tuturor ? Cred ca stiu - cand esti mamica esti de o mie de ori mai rabdatoare si mai inteleapta. Ce face bb -ul tau . Eu am o nepotica de 11 luni adorabila - are 15 kg. si de 3 zile a inceput sa faca 5 - 6 pasi.Sunt topita dupa ea!
Astept sa am si eu un bb . Lucram la asta de un an de zile si incerc sa nu ma ingrijorez inca.Spune-mi daca o tipa mai voinica , am spus voinica nu poate avea probleme cu ovulatia . Mai precis greutatea peste normal influenteaza negativ ovulatia ?Mie asa mi s-a spus .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELVIRA spune:

Tot eu sunt!!! Am uitat Livia sa te intreb : tratamentul tau cand trebuie inceput dupa menstruatie inainte sau nu conteaza?Multumiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Multumesc draguta Elvira pt.complimente!Bebelusul meu are acum 4 dintisori (2 sus si doi jos)si arata ca un adevarat iepuras.Suge tzitzi intr-o veselie si eu nu stiu ce sa mai fac sa-l dezobisnuiesc fiindca vrem sa-i facem un fratior sau surioara.Merge tinut de o manuta,nu mai vrea in premergator si ma cocoseaza pe mine ca sa mearga, chipurile, singurel.
Am facut cura cu argila ca sa ma vitaminizez si cu seminte de marar.Acum,zic eu, poate sa vina bebe,daca nu, o sa incep iar trat.naturist.
Acum la treba...
M-ai intrebat de greutate daca influenteaza...doar daca este cu mult peste medie sau mai bine spus obeza.Altfel,nu!Daca vrei ,te ajut cu mare placere.Te face mama bine,ai sa vezi!!!
Trat.poate fi inceput oricand.




Te pup!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Draga Claudia:

Ai spus ca iei cu lingurita...incap 30 pic.in lingurita,?Fiindca trebuie sa iei doza exacta!Acum ,in a 2- a luna vei lua,iar, marar dar sub forma de tinctura.Timp de 21 de zile.Si vei lua,cum am mai zis,4 pablete de naprasnic de-acum.Bine?

Te pup!!!

P.S. am zis cura unica dar daca la tine nu vine menstruatia va trebui sa mai iei inca 21 de zile-doar atat,nu vei mai repeta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Multumesc draga mea Livia,

am inteles....da intr-o linguritza incap mai mult de 30 de picaturi....gata de azi incep sa iau si tinctura de marar si 4 pastilutze de naprasnic....
Spor la treaba ( ) si sa ne molipsesti si pe noi cu un bebitza....

Cu drag : o viitoare burtica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Draga Livia, am fost plecata din tara si nu am mai intrat pe forum cam de multisor. Mai am cateva zile si termin tratamentul cu pulberile si voi continua cu mugurii de zmeur si cu Kamayani. Nu stiu daca sa continui si cu naprasnicul. Crezi ca e cazul ?
Vreau sa iti spun ca ma simt EXCELENT. Am o energie de nu imi vine sa cred, mai ales ca aproximativ de cand iau tratamentul nu mai beau cafea.
Singura mea grija acum este ca menstruatia tot nu a venit, desi testul facut saptamana trecuta era negativ. Nu stiu ce sa fac, oare daca nu vine inseamna ca tratamentul nu are efect inca ?
Iti multumesc din suflet pentru toate sfaturile, sunt bucuroasa ca am reusit sa tin acest tratament.
Te pup,

Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Bine ai venit Cata,am sa scriu un pic mai tarziu ca tipa bebele de foame,apoi il culc si pe urma stam la taifas,bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Eu zic sa continui si cu naprasnicul (ceaiul).Stai, ca iar nu ma lasa bebe!O sa-ti scriu un mail!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Livia, TE ROG MULT, nu iti face probleme din cauza mea, langa mine inca nu plange nimeni (din pacate). Stai linistita, astept cand ai timp.
Iti multumesc,

Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput