1. pentru Livia

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Diana,poti lua uleiul de catina in continuare+vit.E200 cate o capsula pe zi din a5-a pana in a19-a zi a ciclului.In fiecare luna.Ceaiul de naprasnic se bea o cana dim.cu lingura si una seara tot asa pt.o mai buna asimilatie.Se bea cu o jumatate de ora inainte de masa.
Pupic!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Matia,daca iei pulbere de seminte de marar nu mai iei si tinctura de marar.
PUPIC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Draga Livia,
te rog mult de tot cand ai putin liber sa-,mi zici o parere despre mine.....
sunt in a doua luna de tratament, cand l-am inceput ciclul care nu venise de 4 luni....mi-a venit numai dupa 4 zile....
Acum a doua luna, am o intarziere de 4 zile ....am luat si un test de sarcina care a iesit negativ....
Tu ce zici oare imi vine ciclul sau revin la vechile mele dereglari?
Oaren-ar trebui sa iau din nou si luna asta semintele de marar care au efect puternic pentru ciclu?
Daca macar bnu sunt insarcinata, macar sa vina ciclul! Tu ce zici?
Va pup pe toatesi va doresc numai bine!

O viitoare burtica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Draga mea Livia,

Eu am problema aceea cu lactatia. Ti-am reamintit pentru ca stiu ca tu ajuti pe multe fete si nu stiu daca poti retine toate problemele fiecareia. As vrea sa te intreb cat timp trebuie sa fac tratamentul cu ceaiul contra lactatie? Iti multumesc anticipat pentru raspuns!!
Te pup mult!!!!



Ralu-mamica Ioanei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Pt. RALU:
TRAT.SE FACE MIN.3 LUNI SI MAX.6 LUNI.

Pt.CLAUDIA:
POTI SA-MI SPUI EXACT CE IEI CA SA-MI DAU SEAMA DACA ESTE CAZUL SAU NU SA MAI IEI SEMINTELE DE MARAR?IN FUNCTIE DE CE IEI,NE VOM GHIDA SI VOM VEDEA CUM E MAI BINE!!!O.K?
ACUM CAND FACI TRAT.NU CONTEAZA CAND ITI VINE MENSTRUATIA IMPORTANT ESTE SA-TI VINA IN FIECARE LUNA.DATA VIITOARE VA FI SIGUR MAI BINE SI DIN CE IN CE MAI BINE!!!NU DEGEABA SE TINE TRAT.3-6 LUNI!!!

PUPICI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CODRINA spune:

Ma bag si eu in vorba aici, fiind un subiect fiebinte pentru mine.
Draga Livia, sunt o noua aspiranta, si am 31 ani.
Dr. Niculescu de la Giulesti mi-a recomandat o laparoscopie pentru trompe ingrosate la capetele dinspre ovare. Este mai bine sa fac numai tratamentul tau (pentru a evita eventualele complicatii), sa fac laparo si apoi tratamentul tau, sau sa fac tratamentul apoi laparo?
Te rog frumos da-mi un semn de viata pentru ca sunt disperata.
Codrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Mie operatia aia nu mi-a reusit...Si mi-a recomandat clasic, ca sa se poata "desfasura" mai bine...S-a dus un an si operatia doare la orice mica modificare de vreme...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Draga Livia,
in primul rand iti multumesc ca ma asculti....
Am sa fiu cat mai scurta:
Dimineata: ceai coada soricelului=cretisoara, 1 kamayani, 1 cat's clow, 3 pastilutze de naprasnic.
Pranz: ceai galbenel, 1 kamayani, 3 naprasnic;
Seara c: ceai urzici(moarta si vie), 1 kamayani, 1 cat's c;low, 3 napraznic.
Cam asta este tratamentul....intre a 5-19 zi am luat si vitamina E, ba chiar din greseala am mai luat vreo 5 zile in plus (sper sa nu fie nimic rau)....
Te pup pe tine, pe bebe Cristhian si pe toate viitoarele burtici....

O viitoare burtica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Aha, acum m-am luminat!Mai trebuie sa iei urmatoarele:
-tinctura de muguri(mladite) de zmeur 30 pic.de 3 ori pe zi
-tinctura de coada soricelului 30 de pic.de 3 ori pe zi
-cate 4 pastilute de naprasnic de 3 ori pe zi
-tinctura de marar(21 de zile)o lingurita dizolvata in jumatate pahar cu apa de 4 ori pe zi.


Ce zici,ti se pare greu?Daaaar ,intai sa vezi daca esti insarcinata ,te duci si faci control la un medic, nu pui baza doar in testul de sarcina.Bine?Astept raspuns!!!


Pt. CODRINA:

ITI RECOMAND SA INCEPI TRAT.MEU DAR SA FACI SI LAPARO.
DACA O SA COMBINI ACESTE PROCEDURI VA FI EXCELENT REFACEREA VA FI MAI RAPIDA SI NU VA TREBUI SA ASTEPTI DUPA INTERVENTIE.
SA-MI SCRII CE TE-AI HOTARAT SA FACI!


Pt.Ilenuta:


ITI RECOMAND SA PUI COMPREZE CU BITTER SUEDEZ PE LOCUL DUREROS DUPA CE IN PREALABIL AI UNS FOARTE BINE CU ALIFIE DE GALBENELE.PESTE COMPREZA PUI UN PLASTIC SI LEUCOPLAST DE JUR IMPREJUR CA SA NU SE EVAPORE LICHIDUL SI SA NU IASA BITTERUL CA PATEAZA.TII COMPRESA NUMAI NOAPTEA.IN CATEVA ZILE VA DISPAREA DUREREA.MAI Zi-MI DE OPERATIE MAI MULTE AMANUNTE!!!



Pupici!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

CODRINA, SPUNE-MI DACA AI DOAR TROMPE INGROSATE SI PERMEABILE SAU SUNT SI OPTURATE!?!

Mergi la inceput