1. pentru Livia

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Multi pupicei si multumesc mult de urarile de martisor si 8MARTIE...Va doresc si eu ceva...cel mai mare si arzator vis sa vi se implineasca cat mai curand!!!

Acum la treba...

Pt.Matia:

Eu zic sa schimbi putin ordinea...sa iei mararul primul apoi pauza de 15 minute,ceaiul de cretisoara,pastilele,tincturile si apoi neprasnicul care pt.o buna asimilatie se bea cam o gura la 5 minute.De fapt exact cum ai zis...Ai putea sa faci asa?
pupicusi!!!


Pt.Crisnemes:

Este bine ce iei tu si nu va influenta trat.nat.deloc,iar daca ramai cu bebe va trebui sa intrerupi ambele trat.,bine?

Pupicusi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matia spune:

Livia draga, la tratamentele homeopate este interzis mincatul de arome cu menta(pasta de dinti, guma de mestecat, etc)Trebuie sa ma simt vinovata cind mestec guma?Vit E se ia o singura luna?Sau reincepi in luna urmatoare tot din ziua 5?Eu pun tincturile intr-o sticluta micutica, pe amindoua la un loc, cu putina apa, fiindca mi la duc la servici de cind m-ai pus sa aschimb ordinea in care le iau! Le strica efectul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Trat.homeopat nu este acelasi lucru cu trat.naturist.La trat.homeo nu ai voie mai multe(printre care si ce ai zis tu) dar la cel nat.ai voie cam de toate cu exceptia alcoolului,unturii,prajelii,slanina,bauturi gen:cola,fanta.Tu faci trat.nat. cu plante deci ai voie si guma si sa te speli pe dinti cu pasta mentolata,luminata?Daca nu ,o sa-ti scriu ce e un trat.homeo si ce e unul nat.!!!
Ar fi bine sa-ti iei tincturile separat ca sa nu se influenteze una pe cealalta.Asa ca vei lua 2 sticlute micutele la serviciu si cand trebuie sa le inghiti atunci pui apa.
Vit.E in fiecare luna, din ziua a 5-a.
pupici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Liviutza
Tu tare mult m-ai incurajat pe mine de cand te-am intalnit pe forum, mult curaj si speranta .
Stii ce te-as ruga eu!? Cand ai timp si bebe Cristian te lasa, tare mult ash vrea sa citesc povestea ta pana ce bebe s-a gandit sa vina.
Cand citesc fetele cate au patimit si totusi au reusit, multa speranta imi pun in suflet. Tare mult ash vrea sa citesc si povestea ta.
PupiK!

Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matia spune:

Luminata, luminata!Nu te supara ca te tot sicii!Oricum esti o bomboana!Da! Vrem povestea ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Pentru tratamentul homeopat ce interdictii sunt? Pentru ca eu iau Mastodynonul pe a carei prescriptie scrie ca este tratament homeopat!!!
Cu multumiri,

Ralu-mamica Ioanei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Interdictiile sunt valabile doar pt.granulele homeopate.O sa scriu despre ce este homeopatia dar, un pic mai tarziu.Cat despre povestea mea...cam lunga si trista...imi va trebui timp si dispozitie ca sa o scriu fiindca...sincer ,nu prea mai vreau sa-mi amintesc de acele vremuri!
Pupici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matia spune:

Am gasit acum si tinctura de marar.Sa o iau cu celelalte tincturi desi iau si pulbere de seminte?Sau sa nu iau deloc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Multumesc Livia de raspuns!!!

Ralu-mamica Ioanei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_b spune:

Liviutzo,
In prima luna de tratament n-am luat vit. E cum ai spus tu, pt. ca am luat ulei de catina 60 si apoi 80 de pic. pe zi si stiu ca are f. multa vit. E. Dar parca tu ziceai ca pe linga ce ai scris tu in tratament ai luat si ulei de catina, sau ma insel ? Nu stiu ce sa fac in luna urmatoare, sa iau si vit. E si ulei de catina ? Am citit ca uleiul de catina are efect puternic cu ceaiul de napraznic.
Ceaiul de napraznic se bea intre mese ? Sau in continuarea tratamentului ? Cum sa-l beau ca sa aiba efect maxim ?

Pupicei la dintzisori. Ce face bb-ita ?

Mergi la inceput