1. pentru Livia

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Draga mea Livia, iti sunt recunoscatoare ca mi-ai raspuns si sunt tare bucuroasa pentru ca ai stiut un tratament naturist pentru problema mea. Daca nu te retin prea mult, as vrea sa-ti spun povestea mea. Eu nu mai alaptez (fata mea are 3 ani si 4 luni), dar am alaptat 1 an de zile. Cand am intrerupt alaptatul, imi mai curgea f.f. putin. Dar laptele nu s-a oprit de tot; Ci a continuat sa curga. Intr-adevar acum curge mai putin decat anul trecut (doar cand strangi sanul, curge o picatura mica). M-am dus la doctor si printr-o ecografie mi s-au descoperit la ambii sani cate un chist de 4mm. Doctora mea mi-a dat sa iau Mastodynon 6 luni. Problema mea este ca au trecut 2 luni de tratament si imi curge la fel. Crezi ca pana la urma voi avea rezultate bune, mai ales daca tin si tratamentul dat de tine?

Iti multumesc ca ai avut rabdare si te rog sa-mi raspunzi doar daca ai timp.

Cu mii de multumiri,

Ralu-mamica ioanei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Buna,Ralu!
Ce ti-am scris eu este doar pt.oprirea secretiei lactate si Mastodynonul este pt.chistulete.Daca le faci in paralel eu zic ca sunt sanse mari dar daca mai ai si dureri,fie ele si usoare facem si niste comprese care au efecte asupra durerii si retragerea chisturilor.Sa-mi scrii daca ai timp ca sa stai si cu compresele,bine?
Te pupic !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Tot pt.Ralu...
ATENTIE!
Este o mare greseala sa incerci sa vezi daca secretia continua, fiindca, procedand astfel, iti stimulezi glanda mamara, deci, abundenta secretiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Draga Livia, nu pot decat sa spun ca esti o fata tare draguta si saritoare. Si pentru asta iti multumesc din suflet. Intr-adevar, tu ai dreptate nu trebuie sa mai apas pe san si sa provoc lactatia. Am si dureri destul de mari la sanul drept. Intr-adevar ti-as fi recunoscatoare daca mi-ai spune ce sa fac pentru aceste dureri.
Oricum vreau din nou sa-ti multumesc pentru tot ajutorul pe care mi l-ai dat pana acum. Pupa-l mult pe bebele tau!!!



Ralu-mamica Ioanei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Pt.RALU:

Se amesteca o mana de ceara de albine rasa pe razatoarea mare,cu o mana de pelin uscat sau verde,peste care se toarna tuica de tescovina(tuica sa fie din struguri de vin).Acest amestec se pune intr-un tifon si apoi in sutien,peste sanul bolnav.Se va uda acest amestec cu tescovina ,atunci cand se usuca,dupa 4-5 ore.Se poate folosi de 6-8 ori ,apoi se prepara alt amestec.Dupa primele 2 ore incepe sa cedeze durerea.Inainte de a aplica compresa se unge sanul bine cu alifie de galbenele.

Aceasta reteta am luat-o dintr-o carte naturista si cine a facut-o a scapat de chisturi;noduli( mamari )chiar si de operatie.
Iti urez muuuulta sanatate si sa auzim numai de bine!!!








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Livia, draga mea pot sa spun decat:

MULTUMESC DIN TOT SUFLETUL!!!!

Multa sanatate si pipici!!

Ralu-mamica Ioanei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giaiulia spune:

quote:
Originally posted by livia

Pt.RALU:

Se amesteca o mana de ceara de albine rasa pe razatoarea mare,cu o mana de pelin uscat sau verde,peste care se toarna tuica de tescovina(tuica sa fie din struguri de vin).Acest amestec se pune intr-un tifon si apoi in sutien,peste sanul bolnav.Se va uda acest amestec cu tescovina ,atunci cand se usuca,dupa 4-5 ore.Se poate folosi de 6-8 ori ,apoi se prepara alt amestec.Dupa primele 2 ore incepe sa cedeze durerea.Inainte de a aplica compresa se unge sanul bine cu alifie de galbenele.

Aceasta reteta am luat-o dintr-o carte naturista si cine a facut-o a scapat de chisturi;noduli( mamari )chiar si de operatie.
Iti urez muuuulta sanatate si sa auzim numai de bine!!!
livia







livia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matia spune:

reeditez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matia spune:

Livia draga daca iau intii pastilele(cind si de care e cazul, Kamaiani, vit E si acid folic) apoi imediat tincturileZmeur si coada soricelului), dupa 15 minute un ceai(De cretisoara) , cind il termin tin sublingual mararul si apoi incet de-a lungul zilei ceaiul de napraznic, e bine? Are ceva ca la iau in ordinea asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Draga Livia ,
in primul rand LA MULTI ANI ! cu ocazia zilei de 8 Martie , tie si tuturor mamicilor si viitoarelor mamici , am fost la medic vineri si trebuie sa iau DETRALEX 2 luni (este un medicament pentru circulatia sangelui deoarece pe trompa stanga am niste varice foarte urate descoperite in urma laparoscopiei). Crezi ca poate influenta in vre-un fel tratamentul naturist pe care vreau sa-l incep saptamana viitare? Sau daca raman insarcinara are vre-un efect asupra bb-ului?Poate sti tu vre-un tratament naturist care ma poate ajuta.
I-ti multumesc ca ma "asculi" si-ti doresc tot ce e mai bine iar bb sa nu aiba probleme mari cu cresterea dintisorii.


Cris

Mergi la inceput