1. pentru Livia

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

N'teles, sa traiti!
Multumesc mult!

Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Buna Livia ,
Am fost saptamana aceasta la medic pt. foliculometrie,in ziua 11 si medicul a vazut foliculi pe ambele ovare dar foarte mici si numai pe ovarul drept a gasit un folicul mai mare - 9 mm.Trebuie sa mai merg si in ziua 14 -15 sa vedem cum evolueaza.A zis ca de luna viitoare probabil o sa trebuiasca sa iau Clostilbegyt.Eu vreau sa incep tramentul tau naturist dar nu gasesc ceai de napraznic si nici tinctura de zmeur.Ce ma sfatuiesti sa fac?
Am inteles ca bb-ului tau acum ii cresc dintisorii.Ai incercat sa ii dai un patrunjel sa-l tina in gurita?
Te pupicesc si-ti multumesc pentru raspunsuri.

Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Crismenes, ai incercat sa cauti si pe la plafarele de la piata Unirii (pe partea cu Hanul lui Manuc). Acolo eu am gasit multe dintre cele incluse in tratament. Mult succes.

Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Crismenes eu mi-am luat tinctura de zmeur de la magazinul de produse naturiste de linga Mega Image de pe 1 Mai,vezi ca mai sint vreo trei magazine din astea in zona.
Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Crisnemes fara astea nu poti incepe trat.,sunt foarte importante mai ales pt. ce ai tu -ele act.asupra ovarului...Mai intreba fetele pe unde au gasit!
Multumesc de sfatul cu patrunjelul, o sa incerc,nici n-am stiut de remediul asta!!!
P.S. sa ma tii la curent cu ce ai mai facut si daca ai nelamuriri...astept si raspund cu drag...cand am timp,bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadalinaM spune:

Livia,
te rog, fiindca eu nu am gasit, spune-mi cu ce pot compensa efectul pulberii de marar pentru ca nu e recomandata persoanelor cu predispozitie la fibrom si eu am facut operatie deja. Pina acum nu am luat pulberea aceasta fiindca mi-a fost frica, dar am tot citit si am vazut ca e de baza. Sau mai bine renunt la ea?
Multumiri,
MadalinaM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Poti inlocui cu seminte de telina sau tinctura de telina !
pupic!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Pt. Valentinag si Catalina fetelor va multumesc pt. indicatii dar eu sunt din Cluj iar aici nu am gasit .
Mai caut ,poate, poate gasesc pe undeva.

Va pup si va doresc multa bafta

Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Draga Livia,
Pentru ca am vazut ca te pricepi la tot felul de probleme, indraznesc sa te intreb si eu daca stii cumva un tratament naturist pentru lactatie prelungita (pentru incetarea lactatiei). Te rog sa ma scuzi, ca poate intrebarea mea nu este atat de importanta ca cele care ti le-au pus celelalte fete, dar daca ai un pic de timp poate imi raspunzi si mie!!!
Te pup mult!!

Ralu-mamica Ioanei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Iti raspund cu drag!
20g frunze de nuc+40 g salvie+40 g conuri hamei .Se amesteca si se bea 2 cani pe zi ,sub forma de infuzie.Stii cum se face infuzia?-nu se fierbe planta pe foc ca isi pierde proprietatile;se fierbe apa in clocot si se toarna peste planta in alt recipient(nu se mai pune pe foc) ,se acopera si se lasa 5-10 minute la infuzat,apoi se strecoara si se bea.
Reduci cat mai mult lichidele(ciorbele,supele,sucurile,apa bei doar cand tie sete).
Tu mai alaptezi?Daca nu pe langa ce ti-am scris mai sus poti lua si Mastodynon 30 pic.in putina apa dim. si 30 pic. seara timp de 3 luni-este foarte bun pt. problemele sanului.

Pupicei si daca mai ai nelamuriri astept sa raspund!

Mergi la inceput