Povestea nuntii... sau nunti de poveste

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ratusca1977 spune:

Anca ati fost frumosi, felicitari si CASA DE PIATRA!!!

http://compage.totalnet.ro/edy/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

Draga ancasoare,

Cum ar spune o prietena de-a mea: ai fost "criminala" la povestit! Am ras la faza cu condusul si la cea cu paznicul de 8 ani de m-am prapadit!

Vrei sa stii ceva frumos?
Eu m-am maritat tot pe 9 iulie 2005. Si a fost tot atat de frumos ca si la tine.

Iata povestea mea:

9 iulie dimineata: trezirea la ora 9:00 impreuna cu Razvan, la noi acasa, ca noi locuim impreuna de aproape 2 ani. Am baut linistiti o cafea, in pat, in fata televizorului, dupa care ne-am imbracat pentru a pleca fiecare dintre noi unde aveam programari. Eu la coafor (ora 11:00), iar el intai la o ultima intalnire de burlac cu baietii, sa manance ceva si apoi la frizer sa-i aranjeze si lui parul.
La coafor am ajuns la ora 11:00, soacra mea era sub casca (am avut amandoua programare in acelasi loc, si nasa la fel). Intru si eu la spalat, casca, coafat. Intre timp apare si nasa mea si inca o prietena buna care venea si ea la nunta. Mamaaaaa.... ce m-am bucurat. Am vorbit impreuna o gramada despre cum va fi, ce rochii avem, cum ne machiem... ce discuta fetele...

La ora 14:00 plec spre Mall ca aranjasem sa ma machieze o stilista de la un magazin de cosmetice. Dureaza o ora si ma termina pe la ora 15:00. Mai am o ora pana trebuie sa ajung acasa pentru imbracat (ora 16:00) asa ca ma asez coafata si machiata la o masa in Mall, la un suc, singura singurica si deja emotionata.

ora 16:00: ajung la socri acasa unde ne imbracam. Casa se umple incet incet si, la ora 17:00, cand trebuie sa plecam spre Starea Civila, sunt invitati si pe scara blocului si afara....
Plecam!

ora17:40: ne striga!!
Ne tine Ofiterul un discurs de nu se mai termina (desi au fost doar 10 min), ne intreaba daca vrem sa ne luam, noi zicem ca da si.... gata!
Poze, flori, pupici multi, zambete, cate o lacrima pe ici pe colo (bunicuta, etc), iar poze si..... fuguta la masina ca trebuie sa ajungem la biserica.

ora18:00: programarea la biserica se decaleaza cu jumatate de ora, numai bine cat sa facem niste poze in curtea bisericii unde e multa verdeata. Cununia religioasa e foarte frumoasa, avem si cor, dar noua ni s-a parut cam lunga.

ora 20:00 ajungem la restaurant. Am inghetat cand am vazut cum arata sala. Era superba. Avusesem niste emotii....
Vin invitatii, cate doi, cate 10, pe la ora 22:00 sunt deja toti. Deschidem dansul cu un vals si incepe petrecerea.

Mie mi-a placut foarte mult, toata lumea a dansat, am avut si fanfara care a cantat o ora.
Lumea a inceput sa plece destul de tarziu pe la 4 dimineata. Asta inseamna ca s-au distrat, cred...

Eu si Razvan am fost foarte foarte obositi, dar a fost o oboseala frumoasa.

Eu doresc tuturor viitoarelor mirese sa le iasa nunta cum mi-a iesit mie. Nu cred ca se putea face ceva mai mult si nu cred ca putea iesi mai bine!

Va pup pe toate!

Oana

P.S.: Am si pozici! http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana8188/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ileana Cosanzeana spune:

Oana, ati fost superbi, iar tu ai fost o finutza! Se vede ca ati avut o nunta mai mult decat reusita! Felicitari, casa de piatra si multa, multa fericire!

http://community.webshots.com/user/elenas21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

Multumesc mult pentru urari si pt compliment, Ileana!

Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

Draga Ileana,

Nu vazusem pozele tale. Esti o printesa!!!
Mi-a placut la maxim rochia si voalul..Ce sa mai zic de tiara...


Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

ancasaore,bestiala povestioara ta!si felicitari multe multe multe!f frumos!
la fel si pt oana!frumos!

eu am nunta pe 27.08,pe 10 zbor in grecia sa facem ultimele pregatiri si...abia astept!!!va voi relata desigur nunta mea cu grecii

Nicole-mami de pici cu lipici (19.03.2005) http://pg.photos.yahoo.com/ph/nezdravana/my_photos

People see God every day, they just don't recognize him.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca1977 spune:

Oana mi-au placut pozele tale, artificiile de la biserica mi-au placut mult si restaurantul a fost super. Cati invitati ai avut?

http://compage.totalnet.ro/edy/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

Am avut 240 invitati. Cam multi, dar au incaput foarte bine la Astoria. Eu m-am declarat multumita.
Nicole, spor la pregatiri! Si daca tot te duci in Grecia, nu rata litoralul cateva zile. Eu am auzit ca e superb!

Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireasa spune:


Gata, am scapat si eu de nunta si va pot povesti cum a decurs marele eveniment.
ora 8: Eram deja la coafor si foarte emotionata. Coafeza mi-a pus imediat parul pe moate si m-a bagat la casca. Intre timp apare o apta miresica si aflu de la ea ca este chiar inaintea mea la starea civila. In timp ce eu eram la casca s-au coafat si mama si mama soacra. Pe la ora 10 eram si eu gata. Vine prietena mea buna sa ma ia de la coafor. In drum pspre casa avem si un mic accident. Constatam ca in Bucuresti se circula infernal, ca dupa-amiaza cand se iese de la serviciu, iar caldura incepea sa ne chinuie din ce in ce mai mult.

Pe la ora 10.45 ajung si eu acasa. Am avut la dispozitie 20 de minute pentru imbracat si machiat. Era o adevarata nebunie in casa. Si caldura era din ce in ce mai mare.

Intr-un final, ajungem si noi pe la 11.30 la starea civila. Ce sa va zic..... o adevarata nebunie. Aflam ca nu o sa mai intram la ora fixata pt ca intre nunta programata la 11.30 si a noastra de la 11.45. au mai bagat inca 7 perechi. Simt ca iau foc. Se duce tata si sta tot timpul langa secretara ca sa se respecte ordinea. Fiecare oficiere nu dura mai mult de 3-4 minute. Pe la 12.15 am reusit si noi sa intram. Aveam mari emotii, dar nu mai mari ca ale lui iubi. Cand l-a intrebat ofiterul starii civile daca ma ia a fost un momet de pauza dupa care am auzit celebrul DA.
Au urmat pupaturile, floricelele, orezul sampania etc.
La si jumatate deja plecam spre coafor.

Continuarea.... cat de curand!


Iata si cateva dintre poze. Inca nu am reusit sa recuperez altele, cred ca am cam 1500. Imi cer scuze pt calitatea lor dar sunt facute de un amator. De la fotograf le recuperez abia dupa ce ne intoarcem din voiajul de nunta. Sper sa va placa.

http://photos.yahoo.com/andreea_adam2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana-Cristina spune:

Felicitari ! Si sa fiti fericiti ! Ia spune-mi , cat dureaza slujba de la biserica ? Si cum ti-ai stapanit emotziile ?
Primeste o floricicade la mine !

Ioana-Cristina

Mergi la inceput