Povestea nuntii... sau nunti de poveste

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Ratuscuto iti urez din suflet casa de piatra si multa fericire alaturi de alesul tau!!! Sper sa ne intalnim din nou cu toate virtual la nunta de aur. Ce ziceti?

I wish I were an angel...

http://photos.yahoo.com/anangel_lexi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca1977 spune:

Mersi anangel pt urari, si eu iti doresc tie asemenea....

Albumul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

.....vineri 14 octombrie 2005 ma intorc de la cosmetica ingandurata, afara s-a innorat, asta dupa ce toata ziua a fost cald si soare......incerc sa-mi fac ordine in ganduri, ce mai e de luat, iubi alearga de colo colo cu nasu duce bauturile, fructele la restaurant...spre seara deja ploua..asta e.... incerc sa ma consolez, nu vreau sa vada iubi ca sunt afectata de asta, ne intalnim in sfarsit spre sfarsitul zilei, stam un pic impreuna, ma ingrijoreaza este atat de obosit, este agitat, ne despartim, iubi doarme la parintii lui
ajung acasa, n-am liniste deloc, in jurul meu toata lumea se agita, mi-e somn dar adorm tarziu tarziu……..
15 octombrie 2005 ora 8.45 ma trezesc, afara ploua torential dar mie imi vine sa rad,ma gandesc ca am scapat de hora miresei sora mea imi face o cafea pe care o savurez linistita,apoi intru in baie……..este ora 10.00 ajung la coafor uda fleasca, cu umbrela mea cu tot desi coaforul este la 5 minute de mers pe jos....ora 12.30 ma uit in oglinda si nu-mi vine sa cred, fetele aplauda, ma pupa si-mi ureaza casa de piatra,sun acasa, vine cineva sa ma ia cu masina,ploua torential
ajung acasa,prietenele mele decoreaza scara,ma pupa toate, mama are lacrimi in ochi....se fac primele poze, sunt haioasa in blugi si in pijamaua lui iubi cu voalul meu lung si roz in cap , impreuna cu fetele incep sa ma imbrac,mama insista sa mananc ceva, iau cateva inghitituri, vine si tipa cu machiajul, nu ma lasa sa ma uit deloc in oglinda, gata, a terminat....woooooow acum chiar ca nu-mi vine sa cred ca sunt eu....
in sfarsit se aud chiuituri, claxoane, gata, au venit sa ma ia, ma uit un pic de la balcon si-l vad pe iubi la bratul nasei....doamne, mi se taie rasuflarea, cat e de frumos....ma trimit in dormitor, ma asez pe scaun si incep sa tremur..
intra nasa si doamnele, domnisoarele+ acordeonistul....nasa ma pupa si-mi spune ca sunt frumoasa, incepe gatitul....primesc o gramada de cosmetice....nu mai pot,ma doare rau stomacul, il aud pe iubi pe hol, negociind cu fetele care vor sa ma vanda scump.... in sfarsit intra in dormitor, ma vede si zambeste,uimit de cum arat (el nu a vazut rochita)imi sopteste”doamne, printesa mea’” mie imi vine sa plang, tremur rau si iubi la fel, abia imi pune cerceii si lantisorul, vad buchetul, e superb, exact cum mi l-am imaginat, imi pune bani in pantofi, ma ia in brate si iesim in hol unde vad multa lume, imbratisari, pupaturi, pun cocardele parintilor si surorilor, zaresc lumanarile,sunt frumoase...iesim din casa, surpriza... nu mai ploua, nasa imi rupe turta, dansam hora miresei,ne urcam in masini si plecam
..15.30 casa casatoriilor...aglomeratie mare, intram in sfarsit in sala unde se oficiaza casatorii, nici nu ajungem bine in fata mesei si doamna incepe”cetatene...” iubi spune un “da” tare si hotarat, vine randul meu si abia reusesc sa articulez un "da" alintat,rad de mine semnam ,ne pozam, gata???????
Suntem casatoriti????coboram intr-una din salile unde avem voie sa desfacem sampania, intra 2 lautari, astia de unde au aparut??nasu scapa de ei , sampaniile se lasa greu desfacute,ciocnim,ce bine ca am luat mai multe pahare de sampanie de unica folosinta, sunt mai multi invitati decat ne asteptam, mananc piscoturi,mmmm ce bune sunt, iesim afara sub un pod de flori, sar confetti,ce frumos, am terminat mai repede decat ne asteptam, fotograful e incantat, ne invita la o sedinta foto pe faleza, ce ne distram, toata lumea tremura,numai mie imi este cald
…ora 18.30 ajungem la biserica, asteptam un pic, intram, ce frumos e decorata biserica, petale de trandafiri,ajungem in fata preotilor,incepe slujba,ma simt coplesita imi vine sa plang, iubi ma tine strans de mana, logodna, cununia,totul e un vis din care ma trezesc, se aude un zgomot, intorc capul, fotograful a dat peste décor, zambim..au fost cele mai frumoase momente traite, cu emotii mari ma gandesc ca suntem uniti in fata Domnului..iesim din biserica, alte confetti, petale de flori, orez, grau…..o sa avem o casnicie imbelsugata…
ajungem la restaurant si raman uimita de cat de frumos este aranjat, sunt funde roz pe toate scaunele!!!!!!!!!! Aranjamentele florale sunt superbe, mesele sunt foarte dragut aranjate, pentru ca inca nu e nimeni asezam marturiile si cardurile pe mese (a fost singurul lucru pe care l-am facut eu in ziua aceea) incep sa soseasca invitatii, restaurantul se umple, au venit toti cei invitati (cu mici exceptii) compensate de cei care ne-au facut o mare surpriza venind…
incepe valsul nostru, dansam,suntem atat de fericiti... Vine primul fel de mancare, arata bine bine, mananc aproape tot, ce foame imi era
Ora 23.30 cred...sunt luata pe sus si furata…mergem in oscar, ce bine ca nu e aglomerat, furaciosii chiuie…suntem multi, dansam…..plecam in alt club unde lucreaza un amic, ce-mi place, toata lumea ma admira, stam si acolo un pic, incep negocierile, sunt adusa la mirele meu…si surpriza….DJ-ul are o surpriza pentru liderul furaciosilor…il pune sa faca striptease, se sparge balonul jumbo...in timp ce dansam conga toata lumea bea pe rand dintr-o sticla ....dansam....nasul spune foarte frumos Tatal nostru, vin sarmalutele,dansam , vine gaina he he he ce haioasa este…dansam, nici nu ne dam seama cum trece timpul, vine tortul, cat de bine arata si ce gustos este……dansam …..urmeaza dezgatitul, ne amuzam, primesc o palarie hi hi hi ,hora nasei,hora nasului, arunc buchetul, mirele imi scote jarteluta, o primeste liderul furaciosilor….este ora 7.00 gata, petrecerea s-a terminat, cei apropiati au ramas cu noi si parca nu am mai fi plecat de acolo
……ajungem la hotel, receptionerul ne zambeste, eu sunt imbracata mireasa....este ora 9.00 iubi a adormit, eu nu pot sa dorm…....atipesc, ma trezesc ma uit la ceas ora 10.00..mai stau in pat un pic, il trezesc pe iubi, deschide ochii somnoros si-mi spune “buna dimineata sotia mea”…mmm ce sentiment frumos
…. Mai tarziu ii trezesc pe nasi,vin cu haine de schimb sa ne ia, mergem la iubi acasa, gasim o parte din nuntasi care n-au dormit deloc, mancam, toata lumea ne lauda, ma simt bine cand imi spun ca a fost o nunta frumoasa, bine organizata, ca le-a placut mancarea, bautura, muzica
…ora 19.00 ajungem in sfarsit acasa la noi...sufrageria este plina de flori si cadouri, desfacem cateva, terminam bagajele de facut, la 3.30 trebuie sa ne trezim, sa plecam la aeroport si eu nu pot dormi....de fericire



pupici
http://community.webshots.com/user/cornelianeli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Cornelianeli foarte frumoasa povestea. Felicitari, casa de piatra si multa fericire!

I wish I were an angel...

"Hai sa divortam, ca sa mai facem nunta o data!" (din jurnalul unui proaspat ginere)
Poze de la nunta (22.10.2005) aici:
http://photos.yahoo.com/anangel_lexi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

multumesc pentru urari, la fel va doresc si eu voua tuturor miresicilor 2005

pupici
http://community.webshots.com/user/cornelianeli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna ziua miresici!

Va doresc multa sanatate si fericire, foarte frumoase povestile voastre, cum de altfel sunt mai toate povestile de pe aici!

Sper ca miresicilor urmatoare sa le fie de folos cu ceva, daca nu macar sa se delecteze citit

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_211 spune:

oaan_plugaru@yahoo.com" target="_blank">yahoo.photos
Nu cred ca am sa reusesc sa pun pozele, :((

haisan oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Pune direct linkul de la albumul foto...dar fara sa fii logata. Asta dupa ce, mai intai, selectezi sa fie public albumu.
Sper sa-ti iasa!

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucasimarius spune:

Povestea nuntii mele incepe in data de 23 decembrie 2003 cind am fost ceruta nu asa cum am vazut prin filme ci printr-un biletel pe care mi l-a lipit in palma.
A fost foarte romantic mai ales ca asteptam de ceva vreme.....
Timp de 8 luni si ceva mi-am petrecut noptile nu linga viitorul meu sot cum s-ar crede ci aici cu voi citind tot ce se putea despre nunta de vis.
In sfirsit, dupa plinsete si nervi, stari alternate cu vise si emotii, a sosit si ziua cea mare 18 SEPTEMBRIE 2004.
Cred ca va dati seama ca la ora 6.30 am fost in picioare.Am facut vreo 5 dusuri pina pe la ora 8 cind am inceput sa ma pregatesc.Cununia civila era programata pt ora 10.30.Lunga asteptare .
A trecut foarte greu timpul.In sfirsit am fost cu totii gata si am plecat.Eu cu nasii si parintii dupa noi.
Aici lucrurile s-au precipitat putin fiindca desi eram programati la o anumita ora am intrat abia pe la 11.45 si am intrat in criza de timp.
Oricum am zis da si am devenit Raluca Galatchi.Dupa pozele din fata primariei ne-am imbarcat care pe unde am reusit si am plecat fiecare la casele noastre.eu la 13.30 aveam programare la coafor, impreuna cu mama si sora mea.
Am reusit sa aungem acasa, ne-am schimbat si am purces spre coafor, unde nu am reusit sa ajungem la timp si ne-am pierdut programarea.
Noroc cu mama care era disperata si le-a dat jos pe bietele femei cu bigudiuri si cu sampon in cap tipind ca este prima oara cind se marita fata ei.
Si acum imi este rusine cind ma gindesc.Puse una peste alta daca nu proceda asa nu stiu ce ne faceam.Mama trebuia sa plece la restaurant ca sa puna cartonasele cu numele invitatilor pe mese asa ca dupa ce a terminat ne-a lasat pe noi la coafor.
Intr-un final am terminat si noi.Problema era ca in juma de ora trebuia sa fim la biserica si eu eram in fata coaforului coafata,cu voalul pus, fardata, in blugi si camasa.
Ne-am suit intr-un final intr-un taxi si am ajuns acasa unde m-am imbracat in 5 minute.Apare si mama plinsa si cu parul ravasit ca i-a fost frica sa nu plecam la biserica fara sa ma vada.
Sotul meu ne astepta cu nasa la biserica asa ca venit doar nasu sa ma ia.Au plecat cu totii si ne-am pomenit eu cu nasu singuri in casa fara cheie.
Bine ca dupa cautari am gasit-o pe biata matusa a mea pe balcon bagata in muraturi ca pregatea masa de a doua zi.
Ajungem la lift si stupoare: nu incapea rochia .
Cu scuzele derigoare la nas, mi-am ridicat rochia peste cap si am reusit.Aceeasi operatiune si in masina. Era deja 4.10.Bine ca era biserica aproape si am ajuns in 5 min.
De aici am intrat in normal.
Am avut cea mai frumoasa nunta.M-am simtit extraordinar.Si acum cind imi aduc aminte imi vine sa pling.
De atunci au trecut 1 an si 5 luni si totul este perfect.Avem apartamentul nostru fara nici o usa in casa, nici la baie, fiindca am ramas fara bani, am cel mai bun si rabdator sot din lume si-l iubesc cit lumea de mult.
Doresc tuturor sa aiba o casnicie ca a mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_211 spune:

OKK, si cum ar trebui sa fac?

haisan oana

Mergi la inceput