Povestea nuntii... sau nunti de poveste

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

quote:
Originally posted by olguttza

Pune direct linkul de la albumul foto...


http://pg.photos.yahoo.com/ph/olguttza/album?.dir=59a7&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

25 februarie 2006
Ora 1.30....deja nu mai am somn...desi mai e mult pana dimineata.
In sfarsit se face ora 7. Ma dau jos din pat si fac cafeluta pentru viitorul meu sot. La ora 8 el trebuie sa mearga sa ia prajiturile si torturile si sa le duca la restaurant. Eu incerc sa mananc ceva ca la 9 trebuie sa fiu la coafor. Nu intra nimic pe gat. pana la urma beau un ceai si atat. Plec la coafor. Acolo treaba multa....din coafor intru la manichiura....si apoi la cosmetica pentru machiaj...Se face ora 12 si sunt gata. Il sun pe nasul care trebuia sa vina sa ma ia de acolo, dar era cu masina la spalat, ca eu i-am spus ca voi fi gata pe la ora 13. Chem un taxi. Sa fi vazut fata taximetristului cand am aparut imbracata in blugi, cu geaca sport pe mine si voal in cap. A fost teroare.
Ajung acasa la mama. Aici erau deja baloane pe scara, in casa....totul era plin se baloane. Imi place. Dar in casa toate rudele mele erau inca in trening. Nimeni nu se agita sa se imbrace. Eu nici atat. mai e pana la 2 jumate cand vine iubi dupa mine. Pana la urma ii pun pe toti in miscare si le spun ca eu ma imbrac ultima. Zis si facut. toata lumea incepe sa se imbrace...nu mai aveau loc la baie...stateau la coada...
Incep sa ma imbrac. Ma ajuta mama si o verisoara. Acum am o problema. Nimeni nu reuseste sa imi dea jos cerceii, ca sa ii pon pe cei noi. Il trig disperata pe iubi, singurul care se pricepe. Pana la urma o alta verisoara reuseste. Bun. Sunt aproape gata. Vine o alta verisoara si incepe sa ma parfumeze.... Trecem la poze. Toata lumea vrea poze cu mine. Stau cuminte la pozat. Vin si nasii din partea mea. Cand aud galagie pe scara... fug intr-o camera si inchid usa. Stiam ca e....EL. Intra in casa si toti ii spun ca acolo nu e nici o mireasa si ca a venit degeaba. Dar el i-a toate camerele la rand si ma gaseste. Are un soc. Apare si cameramanul.... Ma enerveaza ca nu ma lasa singura cu iubi. DFe ce trebuie sa filmeze chiar tot? Iubi vine, ma ia in brate si imi spune ca sunt cea mai frumoasa, apoi imi da buchetul. Ii pun floarea si iesim din camera...lautarii canta. Mergem, facem poze cu nasii, cu preiteni, cu rude...
E timpul sa plecam spre primarie. Iesim din scara...toata lume ne priveste. La primarie...e bine ca e cald. Suntem singurii care facem cununia civila. Asa ca nu are rost sa ne grabim. La ora 3 vine ofiterul de stare civila... "cetatene....?" DA ..."cetetane....?" DA. "Va declar sot si sotie" CE? SUNT CASATORITA? NU IMI VINE SA CRED . Intr-un tarziu auzim.."Puteti saruta mireasa" Atat a astepta iubi....Urmeaza aplauze...flori, felicitari poze...alte poze....din nou poze. MULTE POZE. Avem putin de asteptat ca in biserica e o alta cununie. Nu ne grabim.
Intram in sfarsit in biserica. Preotul ne spune unde sa ne asezam...Incepe cununia religioasa. Emotii pe capul meu... Dar a trecut repede. Isim afara....Alte poze. Apoi plecam spre restaurant. Intru in sala si nu imi vine sa cred ce vad. Arata superb. Bem cate un pahar cu sampanie....Iar eu cu iubi le spargem pe ale noastre, apoi mergem la masa impreuna cu nasii. Muzica ... canta. Incep sa vina nuntasii... Rude, prieteni, cunostinte...incet incet se umple sala. Muzica buna ridica invitatii de la mese si incep sa danseze. Solistul ne invita sa deschidem oficial dansul. "Esti mireasa vietii mele" Nu stiu cand a avut timp iubi sa invete versurile, dar mi-a cantat la ureche toata melodia. Imi dadeau lacrimile, dar am spus ca nu plang. Si am dansat.....si am dansat....si muzicantii nu se mai opreau. Dedicatii la mese, dedicatii pentru miri, dedicatii pentru nasi...si dans...si muzica si voie buna. Solistul a fost de nota 20. pe la ora 11, dansam cu iubi si sunt invitata la dans de un barbat. iubi e de acord si danseaza cu sotia acestuia. Si e dansez...si mai vorbim...si vad ca ma invarte...mai spre usa...MA FURA. Asta e. Intre timp iubi e invartit de sotia hotului de a ametit. Coboram din restaurant si vrea sa imi ia pantoful ca sa mearga la negociat. Nu i-l dau ca stiam ca nu mai pot sa il bag inapoi in picior. Asa ca se negociaza prin telefon. Ajung pana la urma la un punct comun si ma aduce inapoi. iubi cand ma vede e asa de fericit, dar nu are voie sa ma ia in brate pana nu plateste si imi face si o dedicatie de dragoste. Le rezolva repede, imi dau lacrimile din nou... Si surpiza...chelnerii aduc o masa si iubi ma urca sa dansez. E cam mica masa dar ma descurc. Il iau si pe iubi langa mine. Solistul ii cere lui iubi sa vada daca sunt intreaga, daca am tot ce trebuie....asa ca vine cineva cu un scaun...si iubi imi scoate jarteluta. A fost foarte rapid. Rasete, aplauze...SUPER. Si e invitat sa se urce pe masa la un strepteas. Accepta. Se misca bine. Nu imi vine sa cred. Dar arunca si sacoul si vesta cu grija la nasa. Ii e mila se le arunce pe jos. Apoi coboara la mine si ma ia in brate, si spun ca de acum o sa aiba mai multa grija de mine. Se sparge si jumbo.Aplauze din nou.
Vine ora 12.....tortu....artificii...Si din nou sampanie.
Apoi iar dans....si iar dans....si tot asa pana dimineata.Pe la ora 5 nu mai puteam. Picioarele ma dureau groaznic. Si a inceput si burtica...Ca doar rezista si bebe cat rezista...dar totusi e prea mult si pentru el. Nu mai pot sa ma ridic de pe scaun de durere. Dar e bine, ca mai sunt doar vreo 6 invitati in sala si o parte din rude. Asa ca stau pe scaun si zambesc printre dinti...
Pleaca toata lumea....plecam si noi....Si cand am ajuns acasa am fost cea mai fericita. Sa nu credeti ca am dormit. Ca nu am putut. Eram sot si sotier. Nici mie nici lui iubi nu ne vine sa credem, dar e adevarat. Pana la urma adormim imbratisati. Si asa o sa ramanem toata viata.

15+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Andreea, frumoasa poveste, frumoasa nunta!
Sa fiti fericiti si sanatosi, s-aveti grija de voi!


Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Andreea, casa de piatra si multa fericire. Si un bebe sanatos si mancacios care sa va umple viata! Ai avut coronita si manusile identice cu ale mele!

11+
I wish I were an angel...

Poze diverse
Prima poza a lui bebe
http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20720;104/st/20060918/dt/7/k/6d15/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadya spune:

Andreea, emotionanta si frumoasa povestea nuntii tale. Ma bucur ca totul a iesit asa cum v-ati dorit si va doresc o viata frumoas pana la adanci batraneti.
Si vrem pozeeeeeeeeeee!!!

Diverse pentru nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns contactnicole spune:

Mi-au dat lacrimile! Vorbea dragostea si fericirea prin tine!
Sa fiti fericiti si sa va bucurati unul de altul toata viata!

Nickidutza
The day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Anreea CASA DE PIATRA si sa va iubiti vesnic.sa aveti un bb sanatos si voinic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Latido spune:



Ce povesti frumoase! Citesc subiectul de 2 ore si parca acum astept cu mai multa nerabdare ziua nuntii.

A inceput sezonul de nunti, asa ca miresici de 2006 va invit la povestit.

Va doresc la toate, o nunta de poveste!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

quote:
Originally posted by ratusca1977

Roxy, mi-a placut tare mult povestea ta, chiar m-am amuzat uneori, ai fost super haioasa in povestioara ta. Pupici.

http://compage.totalnet.ro/edy/




MESAJ PENTRU RATUSCA 1977 (VAD CA NU PRIMESTI PRIVATE)

Am urmat linkul cu pozele de la nunta voastra si mi-au placut la nebunie. Bine, le-am vazut pe toate si mi-ati fost amandoi asa de dragi...tu, retinuta si buna la suflet, sotul tau (ca, nah, de acum e sotul tau), haios si cu atata dragoste pentru tine.
Am vazut ca ati facut la biserica din parc de la IOR si eu vreau sa fac tot acolo. Iar filmuletul e superb. L-am salvat in calculator si m-am uitat de zeci de ori, m-am emotionat de fiecare data si am plans.Sunteti tare scumpi si mi-a placut cum te iubea si te pupacea iubi tau.
Banuiesc ca stati in salajan, titan si eu tot pe acolo. Cine v-a facut pozele? Sunt super faine! La Biserica ai fost multumita?
Eu as vrea sa ma marit la anul, pe 9 iunie 2007.

Multumesc mult de tot,asa avea foarte multe intrebari sa iti pun....dar sa o luam incet.


Bucurati-va de viata si de ceea ce aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seyde spune:

lory ai fost super la nunta.si nu iti face inima rea ca nu ai fost ajutata. este mult mai bine pt voi k ati reusit prin propriile forte. nici eu si iuby nu vom fi ajutati de parintii lui dar asta e , o singura promisiune avem din partea lor si aceea este mareta dar sa vedem. te pup pa pam


Mergi la inceput