Povestea nuntii... sau nunti de poveste

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

Hop si eu cu povestea noastra! Am hotarit sa „ne luam” dupa vreo 3 luni de cind ne cunoscusem. Rufus a venit cu inelu si m a cerut de nevastuica Fetele (Thea si Ioana) misunau in jurul nostru asteptindu mi raspunsul Un raspuns timid, de genul „Mda, dar... da... „ urmat de uralele mindrelor
Doream o casatoreala mai ciudata, tinind cont de faptul ca amindoi mai trecuseram prin acest soi de experienta. Ne am anuntat prietenii ca pe 16 octombrie (2004) dam dezmatz.. vezi Doamne imi sarbatoream ziua de nastere (18 oct) De faptul ca ne casatoream nu stiau decit surorile noastre Pe mama am anuntat o doar ca o va lua sora mea si o va duce la un eveniment. De ce au aflat surorile? Pentru ca ele urmau sa ne fie nasi.. ca altfel nici lor nu le am fi spus.
Dimineata a inceput cu multa frasuiala, mindrele noastre stiau doar ca mergem „undeva”, atit... asa ca am inceput prin a le imbraca si aranja pe ele mai intii. Apoi mami si tati.
La ora 11 ne am dus la biserica Sf Ciprian sa oficiem slujba de logodna, dupa care la 14 cununia civila. La starea civila eram cea mai micuta procesiune, insa mie mi a placut tare mult!!! Mama, sarmana, abea cind a auzit „cetatene.....” s a dumirit ce se intimpla.. iar sora mea a auzit o spunind „No, hai, a mi ati facut o!”
Eram grozav de fericiti... eu una nu mi mai incapeam in pielicica.
Dezmatul l am dat la o pizerie „cuptorul cu lemne”, unde, dupa ce s au adunat toti prietenii le am anuntat evenimentul. Bineinteles ca s au botosit majoritatea, ba unii s au suparat de a dreptul! Dar asa ne am dorit sa fie.. sa ne vina toti prietenii, fara obligatii, sa i surprindem, caci si noi insine am fost taaaare surprinsi cind ne am gasit unul pe celalalt!

Dupa ce am aflat ca sint insarcinata a tb sa hotarim musai si nunta! Pe care am facut o pe 26 februarie anul urmator.... Aveam ceva burticuta deja! Am uitat acasa certificatul de casatorie, piscoturile, vinul... Noi pluteam ce mai! A dat Rufus fuga sa cumpere ceva ceva iar certificatul... norocul nostru ca ne cunoaste preotul!
A fost cald afara, parca un dar de la Doamne Doamne pentru noi, iar dupa ce am ajuns la restaurant a inceput ploaia pt ca mai pe seara sa se astearna pe zapadaaaaa.. Va mai amintiti zapada aia mare ce a cazut in februarie asaaa peste noapte? Pentru noi a fost venita!
Nu am vrut rochie de mireasa ba nici cocarde nu am facut! Insa de data asta ne am anuntat prietenii despre ce este vorba si am facut o la un restaurant serios (Casa Iancului) Doar ca datorita sarcinii la ora 24 am „inchis mustaria” Si vreau sa va spun ca a fost o nunta doar cu cei mai dragi prieteni si ne am simtit super! A fost ca o petrecere calda, in familie si toti au fost tare multumiti Eu m am simtit ca si cum eram adolescenta

Acu urmeaza botezul... pe care (din alte motive independente de vointa noastra) il vom face la fel, intr un mediu foarte restrins! Desi ne am fi dorit un botez ca la carte.....

Eh, cam asta fu povestioara... cam scurtuta, insa nu am suficiente cuvinte spre a va descrie acele zile
Tuturor viitoarelor miresici le urez „casa din bolovani de riu!” si sa aibe o nunta cit mai pe placul lor


http://community.webshots.com/user/tora97

"da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

NUNTA NOASTRA

Cununia civila

Iata ca a venit si ziua nuntii...dupa o seara agitata aoleu am uitat sa duc pantalonii lui iubi la tivit asa ca iat-o pe Anca cum sulfireaza ia pantaloni la ora 23.Buun.Dan se agita prin bucatarie...Imi zice - Bubu nu poti sa-i faci maine?? ca e tarziu .. -Nu lasa ca mai stau acum .Mai stam atunci zice si el...si eu continui treaba mea .In final termin dupa pune-i pe tine da-i josiubi s-a conformat fara sa comenteze nimic.
La culcaree ca e tarziu. Ok.
Dimineata suna ceasul la 7.30, ia uite ca si cum era o zi obisnuita de mers la servici.
Ne facem planul el sa plece dupa ai lui la Buzau eu sa merg sa-mi aranjez parul . Ne vedem la primarie ...iubi, pupi, pa.
El pleaca ...
Eu raman acasa, calc camasa, aranjez costum cununie civila, fac cafea pt rudele care veneau cu ai lui (frate si sora sotiei fratelui).
Biletel...sa nu uiti alea, alea.
Plec si eu cu hainele pe umeras la ai mei ...neata ce faceti, ok, pa.
Plec la prietena mea, la 2 blocuri distanta, care trebuia sa-mi aranjeze parul.
Termina de aranjat , hai la ai mei ...sa ma imbrac isi ia Mihaela toate toalele in punga si hai cu nebuna la ai ei.
Lume agitata , unde sunt florile , unde sunt bomboanele , ai luat sampania ? Da ok . Sa mergem .
Trafic infernal din Aviatiei pana la obor parca nu mai ajungeam ...Noi intarziatii eram au cu prietena mea , ai mei si Andreea sora mea cu sotul ei.
bun am ajuns ne-am strecurat prin marea de masini spre parcare , nebunie la parcare plin , plin ...intre timp iubi suna ...unde esti??
hai bubu ca trebuie sa dam actele ...vin acum ii zic...ok ..mai inaintam 2 metri ne oprim iar minutele trec alt telefon iubi din noi...hai ma bubu ce faci ...sunt la parcare mai am un pic...hai vino te rog cu actele...ok vin acum ...inaintam inca un metru Andre vine la mine la masina si zice Auzi da cheile si du-te macar tu , venim si noi dupa ce parcam ok...plec cu Mihaela...Toti asteptau...afara batea vantul , parul cu coafura mea zbura in toate directiile, ce mai conta eram acolo , il pup pe iubi care zice- nu vrei sa te mai mariti cu mine ??
Rad si ii dau buletinul ...apoi imi vad prietenii care radeau pe langa noi si pe partintii lui , pupaturi hi hi hi ce draguta esti , multumesc ...ai tai unde sunt? In parcare...Mai trec minute iese perechea din fata noastra , stam intr-o parte si asteptam... vin si ai mei... ha ce bine deci poate sa inceapa ...Auzim... Davidoiu ...aaa... noi suntem ...intram ...zicem buna ziua catre doamnele din fata noastra care fara sa ne raspunda incep ...Cetatene lalala ne uitam unul la altul ...ok asta e ...vrei? da cetateana ...vrei da... felicitari... ne uitam la ei... hi, hi, hi,...pupati-va ...a daa uitasem...bun ...semnati aici ...si aici... si aici bun ... luati actul ...
Suntem felicitati flori,flori, flori , doamne cate flori , nu mai pot sa le tin mai dau din ele ...bun servim bombonele , sampania nu aici afara...poze , poze , poze . cam gata ies invitatii apoi noi , bataie cu orez , muuult orez , in cap ochi, sutien, buzunare , nebunii cred ca au avut muuulte pungi cu orez, pregatite...iesim ...sampanie, iar poze, poze poze ...
Da ...
Gata...
hai la noi , nasii , familiile reunite , prietenii...
Buun...plecam...
REvin

Anca 16+

http://community.webshots.com/user/ancaspiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisu_miau spune:

Dragele mele,

Va multumesc pentru toate povestile voastre, pline de parfum si de romantism, mie una imi sunt balsam pentru suflet caci am emotii mari cat casa caci se apropie ziua cea mare! Toate ati avut nunti superbe, fiecare cu farmecul sau!

Pisu_Miau
Mai am trei saptamani pana la nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

NUNTA PARTEA A-2A

Am revenit...
Plecam de la Primarie spre casa alor mei ,
imi recuperez masina si hai ca sa mergem
ca vine coafeza acasa sa-mi aranjeze parul si nu e nimeni
care sa-i raspunda la usa ...
Pe drum ma suna Anca , o alta prietena ,
vezi ca venim... era cu coafeza ...ok ...la fix...
Incepe sa ma aranjeze , Mihaela ii urmarea toate miscarile , aici asa ...aici asa , suvita asta mai subtire...aici, ridica putin ...asta un pic mai jos...ce fata calma fata aia ...nu a zis nimic ...a iesit bine , intre timp mama hai sa-ti calc voalul...bun ...vine cu voalul intru in criza... a calcat si marginea care trebuia sa fie creata ...se potrivea cu poala rochiei...ma miortai...hai lasa ca rezolvam...vine si Dan -iubi meu , lasa bubu ca o facem noi creata ...incep si se agita ...baga guta nu, mai stiu ce , nu merge...asta e o sa fie intinsa ...nu mai face asa ...ia un sandwich si taci imi zice Mihaela,...gata asta e....se vede bine si asa ...
gata ...imi aseaza coafeza floarea si voalul e ok...pana la urma ...bun am terminat una...o las pe Anca s-o coafeze si pe ea si plec...la machiaj in Romana la un salon...cu Mihaela ...
Razvan( nasul ) si Dan zic sa plece dupa lumanari ...nu zic
sa ma astepte ...sa vin de la machiaj ca vreau si eu sa merg...ok...nu comenteza...
Ajung la salon , la toate stopurile imi facea cineva cu mana ...
uite o mireasa...eu la volan cu voalul in cap in blugi si adidasi ...
Machiajul afost suuper..., am mai intarziat un pic, asta e...
plecam ...acasa ...am lasat masina mea ...hai cu alui Dan sa luam lumanarile si buchetele...eu de fapt voiam sa vad buchetele...Vorbim cu Razvan ca ne vedem la florarie...ok...
Ajungem ...in final ...urasc traficul din Bucuresti...
Stupoare ...buchetul meu era altfel decat zisesem eu sa fie...incep si ma matai ...aaa dar nu as aam zis , sa-l faceti, florareasa zice ..dar cum iubita,...pai am zis altfel de trandafiri,...da...ia arata tu de care ,... d-aia ...ok zice...luam d-aia ...acum e bine?...pai ar mai trebui niste miniroze...unde?...aici...si aici ..si aici...pune femeia tot ce am zis eu acolo...si zice acum e bine??...da ...era exact cum vroiam...platesc baietii ce mai era de plata...sa va fie cu noroc...plecam...acasa sa ne imbracam...trecem pe la noi intai sa luam celelalte haine ale lui iubi...si pantofii...
Ajungem ...of traficul asta...
Hai sa ne imbracam...iubi la ai mei, eu alaturi la Andreea, cu ea, mama si Mihaela...hi hi hi , incheie-ma si pe mine la corset, trage si mie de asta ...tine un pic aici...eee...ca fetele...
Au venit nasii...hop Cami ( nasa ) la Andreea ...ce faceti fetelor...
Ooo gagosica ce frumoasaa estii...mie.
Mergem dincolo la mama...toata lumea ...aa ce dragut, ce frumasa esti...il vad si pe iubi...ajunge si el printre oameni la mine...ne pupam...te iubesc...te iubesc mult de tot...ce frumoasa esti...ce dragut esti...
Hai sa mergem la biserica...deja am intarziat...ce conteaza ..ne vor astepta...iesim in fata blocului...imi rupe Cami cozonacul ala aproape in cap..., poze ...hai in masini...plecam ...eu cu Andreea , si Mihaela care statea in spate si tinea lumanarile...Dan , a fost cu ai lui...restul nu mai stiu...
Plecam in alai ...nu stiu cate masini..nu m-a interesat sa le numar...
La stopuri...uite mireasa...uite mireasa...
noroc ca am ajuns repede...biserica era aproape...
Parcheaza Andre chiar vis-a-vis de biserica...tu stai aici ...
sa nu o vezi pe cealalta...ok ...stau cuminte...gata nu mai e nici un pericol...travessez...prin mijlocul strazii..opresc toate masinile ...toti zambesc...uite o mireasa... imi fac cu mana...
intram ...ii zic lui Razvan(nasul) sa ma tina de rochie ...eu il tin de brat...
Incepe slujba...doi preoti... toate lumea face poze...
astia au inebunit...clipim intr-una de la blitz-uri...
trece popa cu tamaie pe langa noi ...tusesc...imi zic sper
sa nu mi se faca rau de la miros...
Continuam...se cununa robul...cununia lui...cununia mea... piscot...vin...Iisaia dantuieste...gata...discursul preotului...si discurs...si discurs...si zice... zice...il tin pe iubi de mana ...ii soptesc...mie mi-e cam rau...hai ca se termina acum...da de unde...mai dureaza...bubu mi-e rau ...trebuie sa stau jos...ma ia de acolo...ma asez laga geamul deschis...degeaba...e f cald...cineva imi aduce niste apa...o beau ...tot rau ...bubu ma tine de mana...e mai bine pui? ...nu...simt ceva instomac...imi vine rau..ies in fuga din biserica... la aer...Mihaela si Andreea vin dupa mine ...
cum e?...naspa...mi se da zahar...incep sa imi revin...buun ...
mi-a trecut...acum pot sa ma felicite...iesim ...in fata bisericii o galeata plina cu apa...bubu pune bani in ea...
Anca trebuie sa versi apa din galeta...vars ...sunt cuminte...aa nu asa...cu piciorul ...nu reusesc...am varsat ...asta e...
plecam spre masini...iar se opresc toate masinile ca sa trec eu...
ce bine ma simt...
Plecam spre local...

O sa revin.




Anca 16+

http://community.webshots.com/user/ancaspiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

si restul???adik dezmatul??

nunta
noi doi
http://daisyPath.com/days/050924/1/1/+10/0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FeliDJ spune:

Felicitari si casa de piatra noilor miresici. Frumoase povesti....Acina asteptam cu nerabdare ultima parte

http://au.pg.photos.yahoo.com/ph/g_fig2002/album?.dir=/6cd6&.src=ph

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Partea a-3a

Petrecerea

Ajungem la local eram asteptati de cei care s-au ocupat
de organizare.
Suntem serviti cu sampanie...
Ne felicitam intre noi ...si cu nasii ...Sa traim...
Incep sa apara invitatii.Un sir de felicitari si pupaturi...
Poze din nou.
Ciocnim cu toata lumea, ii invitam la mese.
Suntem invitati in ring sa valsam ...Plutim , ce bine ca m-a invatat bubu vals ...poze, poze...sunt asa fericita...Dan ma pupa te ochi ...te iubesc...
Incepe distractia , lumea danseaza , se simte bine, din cand in cand mai intampinam pe cineva la intrare...
Ne intoarcem pe ring...Dan e cam stresat , vine mancarea , mergem la mese Razvan are grija de rochia mea , manusile sa stea cum trebuie...ce nes de treaba ...Cami imi zice intr-una ce frumoasa esti...ma uit la masa Andreei sora mea...imi sopteste ...ce frumoasa esti ...Doamne...ma rasfata toata lumea...Dansam , dansam , nebunie, mainile pe sus...ce bine ca invitatii nostrii sunt tineri ...
Dansez...simt ca ma impiedic frecvent de rochie...e cava in neregula...s-a deprins marginea de la poale si mi se agata de toc...merg la tata...am o problema ...ia uite ...vrei sa o inod?...nu taie... ok.... e mai bine acum...
ora 23.30 vad grupuri sosotint...vino putin...merg ...
vrem sa te furam ...nici o problema ...dar cat e ceasul? 23 .30 ...aaa ...prea devreme ...dupa 12 ca vreau sa ma platesca Dan...ma dansam un pic ...la 12 fara 5 colegii nostrii (eu si Dan lucram la aceeasi firma, departamente diferite )ma invita la masa lor...stai cu noi la masa inca 5 min ca sa nu te fure alt grup ...ma bufneste rasul ...ce de pregatiri domnee...Sandu merge sa aduca masina in fata...Marius imi zice te scoatem pe fereastra ca sa nu mai ocolim ...rad...mor de ras...noroc ca fereastra e cat tot peretele ...ma ia in brate, cu un picior in gradina si unul in local...ma trece peste boscheti...gata sunt furata...ajung la masina... zic ...sper ca e dupa 12 ...da ...zic hotii mei...filmam si ceasul din bord...12.01...perfect...unde mergem ? in discooo...ok hai in Regie ...in Maxx...in spatele nostru alta masina ...zic poate e Dan in masina cealalta ...sunt alti hoti ...tot de la noi...stau cu picioarele pe bord...Lucian filmeaza tot ...Ia uite cum sta asta ...ia sa-i arat eu lui Danut dovezi compromitatoare...
Pa drum toata lumea...uite o mireasa ...uite o mireasa ...Ajungem in final...ce trafic...uite o mireasa ...intram in Maxx. nebunie, lume multa ...uite o mireasa ,...toata lumea imi face loc ...ma simt chiar bine ...uite o mireasa ...iar??...ma filmeaza cu telefoanele mobile...
Ai mei ma filmeaza pa alta parte...ne destrabalam ...intre timp se negogiaza inapoierea mea la sot...
Negociatorii sunt la local...vor...carut de copil pentru Sandu ...Tocmai i-a nascut sotia...vila in Otopeni petru restul...dan se tine tare pe pozitie...terminati cu prostiile ...va dau 2 sticle de whisky si un bax de energizant...toata lumea e de acord...astea le-am aflat dupa ce m-am intors...ok plecam...ajungem in fata localului Iubi ma astepta...ne pupam,ma ia in brate...unul dintre negociatori zice...aaa pantoful ...hai sa luam pantoful...sunt descaltata in ciuda protestelor mele...pleaca spre intrare agitand pantoful in mana ...intram si noi ...toata lumea aplauda...Dan ma lasa jos din brate ...stau intr-un picior ...pana se pozeaza hotii cu pantoful si rasplata...il recuperez in final...zic acum ma si incaltati da??...ok ...se coformeaza...
Incepe iar distractia , muzica, dans ...suuper...topaim ...sarim , ne destrabalam ...parca am fi la petrecerile de la firma nu la nunta...ceilalti invitati se uita la noi...ce nebuni ...ne simtim bine...se sting luminile...vine tortul...ma uit la tort arata naspa ...nu asa le spusesem sa fie...dar nu imi pasa ...ma simt prea bine sa ma mai supere ceva...artificii, blitzuri,...la multi ani...Luci se apropie de tort...se stramba...rad...haha e din martipan...nu ne mai manjeste cu frisca cum programase...
incepem iar dansul ...stop...mai mancam ceva...constat ca nu am mancat nimic in seara asta...ce trece timpul...DJ-ul anunta ca sunt invitata sa mi se dea voalul jos...Cami secondata de Razvan se chinuie sa-mi scoata agrafele din par ...reuseste in final ...ma leaga cu un batic...sunt felicitata...ei acuummm jartelutaaa...se apropie Dan ...ii zic ...cu dintii...rade...ok super dragut...ne mai distram un pic...mai pleaca din invitati...ne zic toti ca s-au simtit f bine...ce bine ...si noi la fel...
Am ramas cu nasii in local si cu ai nostrii..., ne tavalim pe jos , ne descaltam...ce bine e...
imi iau florile acasa. ce multe sunt...
intram in masina noastra...Plecam acasa...ajungem in fata usii Dan zice Bubu stai acolo...eu stau imi ia ce aveam in miini si le baga in casa...se intoarce si ma ia in brate ...trebuie sa te trec pragul nu??
Da...ce sot dragut am ...intram in casa si ne tolanim pe covor...Doamne...am terminat cu totul...mie- mi-a placut , a fost chiar dragut...si mie...ne-am distrat...da...nani...


Anca 16+

http://community.webshots.com/user/ancaspiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leistra spune:

Dragi miresici, citesc cu mare drag povestile vostre de nunta, toate mi se par deopotriva emotionante si frumoase. Dar si povestea mea e la fel frumoasa. Ne-am casatorit pe 27 august. A fost o zi frumoasa, doar un singur nor si-a facut aparitia, lasand in urma cateva picaturi de ploaie.
Eu m-am trezit in acea zi destul de devreme, eram destul de nervoasa si emotionata si am plecat sa imi fac manichiura si pedichiura mai intai. Nu a durat mult, insa la coafor a inceput drama. Curentul s-a intrerupt de mai multe ori, iar celelalte mirese dinaintea mea inca nu erau gata cand am ajuns acolo. Am stat patru ore ca sa imi vina randul, a fost toata lumea surprinsa de rabdarea mea. Desi a trebuit sa ma intorc din drum pentru ca imi uitasem voalul si coronita, iar mama ma suna disperata ca mezelurile nu venisera, pentru ca masina se stricase pe drum, eu am fost foarte optimista si calma. Muzicantii m-au sunat sa ma intrebe daca mai fac nunta, uitasem cu desavarsire sa le mai dau un semn de viata. Am folosit in orele acelea trei telefoane mobile ca sa pot rezolva tot ce aveam de rezolvat. Am rugat un taximetrist sa imi aduca buchetele, iar cand acesta mi-a spus ca am niste buchete superbe, am fost multumita. Nu mi-a venit sa cred!
M-am dus repede acasa si cu mult calm m-am machiat singura, mi-a iesit super. Am uitat sa va spun ca parul imi statea minunat de bine, era ceva inedit care mi s-a potrivit de minune.
M-am imbracat in graba si m-am asezat in mijlocul cortului ca mirele si nasii trebuiau sa vina. Nu va pot spune ce tare ma strangea rochia, m-am convins ca mi-o luasem mult prea mica. A doua zi ma dureau coastele, va dati seama! Insa m-am simtit ca o adevarata printesa.
La primarie am ajuns cam tarziu, ne-am scuzat, dar fratele meu era martor, insa el saracul facea pe soferul, trebuia sa aduca pe unii si pe altii de acasa. Asa ca s-a mai intarziat.
A durat putin cununia civila, a fost emotionant, am primit multe flori frumoase, apoi am plecat spre biserica, dar am ajuns cu jumatate de ora mai devreme. Noroc cu doamna care vinde lumanari! L-a sunat pe parintele care a venit repede si cu ceilalti doi preoti.
Nu stiu de ce, dar la biserica am fost putin absenta, cred ca de oboseala, de foame, de emotie...
Dar cel mai trist moment abia urma sa vina! Cand am ajuns la restaurant, o mare terasa in mijlocul padurii, rustic, dar frumos decorat, bauturile inca nu erau acolo. Pur si simplu am fost toti atat de ocupati! In cele din urma soseste si vinul, Murfatlar Premiat 2004... Bine! Soseste insa din senin si seful care imi spune ca nu se poate sa ii aduc asa ceva in restaurant pentru ca acelasi vin are si el si Garda ii poate inchide restaurantul...Imi face un spectacol de toata frumusetea, eu singura, sotul meu nu vorbeste romaneste, mama si tata erau acasa, sun disperata in toate partile si nu stiu ce sa fac, unii meseni venisera...imi spune sa imi iau vinul de acolo si sa mi-l duc acasa sa mi-l vars in bidoane si apoi sa il aduc...imi venea sa mor, im cele din urma ospatarul-sef roaga pe ospatarite sa imi verse vinul in sticle de plastic, bataie de joc nu altceva...
Dupa aceea am plans la masa, desi nu as fi vrut. Cand petrecerea a inceput insa am uitat tot, am dansat fara oprire toata seara, am mancat de foame sarmalele, in rest doar am gustat din toate ca sa vad daca sunt bune, m-am simtit ca o mireasa adevarata, am fost admirata si felicitata. Nu mi-am schimbat pantofii, au fost atat de comozi! Am fost fericita!
Pentru dragul meu sot am fost mai dificil, a fost saracul socat cand am fost furata, dar in cele din urma s-a descurcat!
Am fost felicitata ca am avut o nunta de vis, intr-un cadru minunat, mama a impartit spre final cadourile de multumire, mici saculeti cu trei lumanarele parfumate, oferind si plicurile.
Desi s-au strans bani foarte putini, noi am fost foarte multumiti ca am avut asa o nunta frumoasa.Trebuie sa zic si ca am avut noroc cu o formatie care ne-au inveseli mult de tot, au cantat superb, nu au facut pauza, au fost pe gustul meu.
Ieri ne-am intors la casa noastra, in Olanda, si am avut iarasi a frumoasa surpriza, casa este frumos decorata, dormitorul e plin de baloane, iar in pat sunt asezate multe pungi cu orez.
Dragi miresici viitoare, va doresc sa aveti parte de o zi minunata asa cum am avut si noi! A fost un vis implinit!
As vrea sa va pun si poze, dar din pacate nu stiu cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

quote:
Originally posted by leistra


dar nu stiu cum!



fa-ti un album pe yahoo si pune-l in semnatura ta din profil personal si mai repede ca suntem tare curioase

nunta
noi doi
http://daisyPath.com/days/050924/1/1/+10/0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisu_miau spune:

Foarte frumoasa si aceasta povestioara! Toate sunt unice si minunate!
Abia astept pozele!

Pisu_Miau
Mai am 1 saptamana
pana la nunta

Mergi la inceput