Bebelusi de iulie-august 2004 (64)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

anca, vazut pozele cu micuta printesa. e taaaaare dragalasa, noroc ca mai vedem si noi ceva fetite ca se pare ca mai mult baietei pe aici. uite, acum philip nu mai stii intre cine sa aleaga. e naomi, ilinca si catrina...deocamdata pe ele le-a vazut si e cam dus pe ganduri...deh, pretentios cow-boyul meu (ca-i nascut in texas).
mai, papa, tu nuamai seara apari, stai asa, in intuneric si ne supraveghezi. laptoapa aia bate-o vina...
ei, ce credeti? pe seara, a iesit soarele si ciripesc pasarelele. turbata vreme.
inger albastru, da' ce bine doarme d-nul pufulescu...te invidiez. pai 4.30 ziua si inca 11 noaptea. e betoooooon!!!
nu's ce-am mai vrut sa zic. sunt franta ca dimineata am facut ochi pe la 4 si-apoi m-am foit in pat. ma'c sa mai citesc din cartea lui roxy. abia de-am vazut cateva pagini ca am studiat alta. cum sa calatoresti cu bebeul fara s-o iei razna.
noapte buna (sau buna dimineata, ca asa cred ca va fi cand veti citi voi mesajul)

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza!
aanca, eu ma uit la toate pozele da nu zik la nimeni ca mi-i lene
si sa stii ca astea se uitara ca au fete si vor sa caute gineri...restu tacura chitic (hai ca mai glumesc, nu va suparati pe mine, da?)
mai da avurati spor azi-noapte, nu gluma....eu n-am mai intrat dupa meci ca m-am dus la citit...daca stiam ca-i asa activitate pe aici intram sa va mai controlez!
Papa sa ne traiasca Mielekaaaa!!!!!
Andreea, aia e cartea, lectura placuta!
Simona lasa-i incolo de bani...asta e, s-a intimpolat...se poate intimpla oricui. hai, stai linistita, ca a trecut ziua rea!
o zi frumoasa va dorim tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Buna!

  • si Stef bea lapte noapte, de cate ori nu stiu, am renuntat sa mai numar
  • azi a facut pt prima data pipi la olita
  • mai inainte a scos bateriile de la o jucarie, apoi statea cumintel lipit de perete

  • are un fotoliu pt copii, il invarte pe toate partile in living. se si ascunde dupa el


  • ieri l-am zgariat tare rau aproape de ochi cu cercelul. ne jucam si el s-a bagat cu nasul in parul meu si s-a intors brusc. ii scosesem pe cei tip veriga pt ca ma tragea de ei si-i pusesem pe astia care se infileteaza, dar nu sunt safe, era sa ii scot ochiul, Doamne fereste


_
O zi plina de bucurii, Eli & Stef
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Nasterea broscutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

tuturor ce-si serbeaza lunileee !!!

http://community.webshots.com/user/giulia16 cateva poze noi , ultimele !

Am fugit la lucru, va citesc pe nv !

Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maaria spune:

'neatza mamici cu bebici

hai ca 2 zile la rand cu mesaje imi spala lipsa de 2 luni, nu?:)) primesc si-o bulina de la comitet? mai avem comitet? hahah

anca, nu te supara ... cred ca fetele se uita la toate pozele. eu cel putin asa fac, dar fiind asa multe, nu dau nume....ca mi-e teama ca neuronu' ma lasa la greu. avem bebei frumosi..si e tare greu sa faci un top:)) toti sunt pe primul loc...la toate!
multi la voi!

garda veche unde-i? cristalinule, nu te-am mai vazut, mama omidee, madame bibi, lia unde sunteti mamici?

Maria si BB Luca (26.08.2004)
POZ(n)E

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

anca io ma uit da ma vazusi ca nust delok harnika la scris:-)))) si ma uit si in scopuri de furaciune vaz si io ce hainutze mai luati la fetele cochetele:-))))))))))))))))))))
cit de frumoasa e cu palariutza naomi:-) tre musai sa facem si noi poze cu palarie.

maaria mai e comitetu ala da e numa pt bataie pt de-astia ca mine, ca tine care scriem din paste-n craciun:-)))

philip bre ma apuca citeodata mincariciu la taste si taman atunci nu prea stati pe forum. noroc ca aseara avui companie:-))))

_
multumim pt urari!



mamacita papacita & don Mielone Kakacione

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Subscriu ce a scris Papa in materie de furtisag la idei de toale pt gagicile noastreee !!!
Naomi -
Roxanaz -


Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Hai 'neata .. ce va spuneam iooo ???
cine credeti ca s-a trezit la ora 4 dimineata cu o pofta de lapte si de joaca ?d-l Pufulescuuuuu !!!!a fost ca pe vremea bebelusiei ...
ce-o fi avut ?probabil a auzit cand l-am laudat ... nu ne treceti pe lista ca sper sa fi fost ceva trecator ...acum el doarme , eu ma fac ca o ajut pe d-na care face curat
Ancutza , iubita ..pai cum sa nu o admiram noi pe Naomi !!!! este o dulcinee .. vazusem pozele dar mai recente erau cele ale "barbatilor"...eu ma delectez mereu cu pozele bebicilor ...abia astept sa mai pune careva poze sa vad chipuri dulci si mamici fericite ..si vorba lu'Papa ... ultima moda !!!!
Daria , Giulia este o scumpa , sa-ti traiasca !!!
la noi este o vreme ..of, of ...
si azi merg la dk la controlul de 6 luni care se facura deja 9 sa vedem ce-i cu operatia asta ...se mai retrage ?sau imi revolutionez costumele de baie ...ca este tare luuungaaaa!!!
pupici
o zi buna


Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maaria spune:

Papa, da' bata, bata mai e oare? io cred ca s-a ruuuupt ca s-a folosit la greu:))
intreb si io sa stiu cum procedez in continuare:))))

subscriu si eu la furat de idei...momentan forumul DC e singura sursa de inspiratie, ca io nu mai am timp sa mai caut prin diverse locuri. asa ca ce scrieti iau de buna. hai fetele de bucuresti, mai dati si voi sfoara in tara de magazine cu lucruri faine, cu jucarii...si alte d'astea de incantat pitici.

as lua si io palarie la luca...ce daca-i baiat?:)) propun uniforma...ca daca tot ne luam una dupa alta...ce ziceti?[:d]

Maria si BB Luca (26.08.2004)
POZ(n)E

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maaria spune:

simona, cum e cu controlul de 6 luni?? ca io de la 6 sapt nici c-am mai calcat pe la dok... e musai? si eu tot cezariana, dar e ok operatia mea..zic eu. se pare ca am ramas cu ceva burtica...asta e... toar'shu Luka sa fie sanatos:))

Maria si BB Luca (26.08.2004)
POZ(n)E

Mergi la inceput