Bebelusi de iulie-august 2004 (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

LA MULTI ANI si pentru Alexia Elena , David Mario si celorlati bebelusi care implinesc lunile !!!!


Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

E daca-i asa ...sa-i uram si lui Mielu sa cresaca mare ..si sa pape mai mult sa n-o mai supere pe mami....La mine -i inca 11 mai....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

LMA Keyto, Eva, Victor
Ilinca si Mara

si un LMA special si cu intarziere lui Teodor flacaul grupei:-))
iar am cazut in butoiul cu melancolie si-mi amintesc ce furnicaturi m-au apucat cind am citit c-a nascut butterfly:-))))))) pfffffff inca putin si-i gata de insurat:-)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

sarumina de urari:-))) o serbez mai pe seara ca se nascu ca huhurezii in pragu serii:-)))))))))))))))))
si apoi mai is 10 minute pina maine:-))))


dej Catrina e fan supa cu paine si lapte. si iaurt..in rest nu suc, nu ceai nu apa...uneori fruct, uneori gris si cite-un biscuite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

v-am sis ca m-am ramolit...scrisei mitzura in lok de butterfly:-)))

memoria f veche imi spune ca eu cu butterfly ne intilnisem mai de mult pe chat si am impresia ca eram taman dupa ce pierdusem eu o sarcina si imi povestea si ea ca pierduse sarcina. sa vie butterfly sa zica daca-i asa sau nu ca altfel ma duc clar la balaceanca melody ca nu mai tine:-)))) la un moment dat aveam impresia ca in trupa asta de mame eram o gramada care facusem potecute adinci pe la aspirante...
oooffffffff ce frumos a fost gravida:-))))))))))))

"Īn afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Papadie induci lumea in eroare...tu spuneai de Mitzura de Tudor..flacul grupei...si eu nu pricepeam 'nika...hi,hi,hi...bine ca a fost sa fie...eu nu stiu cum este aia sa fii aspiranta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maaria spune:

am citit si eu ceva...si vrem si noi pe listuta de bebei care mananca noaptea. cu un singur amendament. la noi nu-i regula...o noapte da, 2 nu si tot asa....ca la noi la nimenea!

si...am pus pozele ca mi s-a facut rushinica! asa ca macar nu ma certati ca stau tarziu pe net...deh dependenta de DC...
profit sa salut si tura 3:)) ca m-au uitat hahaha, revin in forta, vedeti voi, ha!

si linku' cu pozici... atentie...greseala de pilotaj la scanat si-s varza unele:((
http://pg.photos.yahoo.com/ph/mcmaaria/my_photos

Maria si BB Luca (26.08.2004)
POZ(n)E

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Mariuco...am vazut pe fratele nostru Lucaciu...frumos sa-l papi de frumos...Eu cred ca seamna cu tine...asa este? Bine ai revenit la schimbu' 3....
Te-am pus pe listuta deci sintem 7...de tine nu uitasem...dar parca era problema asta zilnic ..cum ati rezolvat-o...
Listuta cu bb-ei fomisti noaptea:
2 Lucaci
Adeluta
Tudor
Stefania
Naomi
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maaria spune:

olivia...am rezolvat-o partial:)) intr-un we ,m-am suparat pe ei (cu tot cu bunica) si le-am aratat ca nu-i tre' lapte:)) deh aveam lectia invatata (hehhe, folosira la ceva si discutiile noastre...deci nu ai batut in tastatura de pomana). i-am dat totusi apa. bea cam 30-40 ml pe noapte. deci am taiat-o dintr-o data. insa bunica bat-o vina..ii mai scapa in cursul saptamanii...ca plange copilu' de foameeee:)). acum am alta problema...sa-i scot si apa..si sa-l fac sa doarma o noapte intreaga. el se scoala ceas: la 1 si la 3. deci stam binisor.
mai tre' sa rezolv problema cu leganatul....pe asta n-o prea vad cum...ca nu vrea si pace sa adoarma altfel. il batai cateva minute si-i gata.
lista cu probleme ramane deschisa:)
fug la somn
pupici

Maria si BB Luca (26.08.2004)
POZ(n)E

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naomi_ioana spune:



buna dimineata/seara

ma intreb daca mai are vreun rost sa scriu?in afara de mamicile din Americanu ne baga nimeni in seama...pusesem si noi cateva dar toata lumea s-a uitat la Luca si Patrik...nu m-am suparat dar ma simt un pic aiurea.

Andrea(philip)sa stii ca am incercat toate variantele cu dormitu...nu a mers nici una,cand era mai mica dormea ff bine in masina insa acum nu conteaza unde e si la ce ora ,mai mult de 30min nu doarme.Dupa ce ma trezeste cu noaptea in cap,astazi dimineata de la 4la 5 am avut ora de joacasi eu m-a culcasem la 12 asta noapte...astazi sunt.

Olivia am vazut pozele,imi plac alea in halat,sunt deosebite...si alea cu freza[:-i)))]e haios rau.Dar spune-mi ,nu iti este grau cu halatu?Al lu'Naomi cred ca i-a ramas mic,nu l-am folosit decat de doua ori si am renuntat,mai practic e prosopu

Maria am vazut posele cu Luca...imi place ca e zambaret rau,

Blue Angel,vorba fetelor,bine ca nu a fost mai rau,pt dl Pufulescu.

Liliana felicitari pt ,sa vezi de acuma ce o sa muste

pt toti sarbatoriti

Sa va mai spun de noi,cand mergem afara are o mare placere nebuna sa arunce tot din carut(mana)jos si eu sa i le dau inapoi si ea iarasi le arunaca si tot asa...si sa o vedeti ce o amuza cand ii spun sa nu mai arunce...mor cand isi i-a palaria din cap,se uita la ea dupa care o arunca cu o tactica ceva in genu"...la gunoi cu ea,nu am nevoie de asa ceva".

Si noi ii citim seara,in general tati ii citeste,dupa baita ,masaj,laptic,insa nu are rabdare,ea vrea sa "guste cartea".

trebuie sa ies la plimbare ca nu mai are stare,numai bine

Mergi la inceput