Bebelusi de iulie-august 2004 (61)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Repede ca fug la bebelina mea!
Andreea, Stefi doarme asa seara de la 8:30-9 pana la 8-9, poate fi si 7:30 poate fi si 9:30 (dar mai rar), plus ca se trezeste de 3-6 ori pe noapte. Dimineata mai readoarme in jur de 11 si doarme cam 2 ore si cam atit. vad ca ieri si azi nu am iesit dupa-amiaza afara si a mai dormit cite 1/2 de ora in jur de 4:30.
O seara placuta va doresc!

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefania - printesa mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Avem un dinteeeeeeeee fara doar si poate e acolooooooo iesit oleaca!!!
era timpu:-)))

"Īn afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

Felicitari Papa pt dintisor. FAra doar si poate e acolo, daca zici tu. HEheh, imi amintesti de mine ce fericita mai eram cand i-am desoperit dintisorii lui Philip. Ca lui i-au iesit 2 in acelasi timp si cu aia a ramas. DAca o sa-i mai aiba ca-i roade de tot ce prinde

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

iata programul de somn al d-lui Pufulescu
noaptea doarme de la 22.00- 09.00
apoi de la 9.30 - 11. 00
apoi 14-16
si un somn mic de la 19-19.30 cand aude cheile in usa si vine soarele lui (adica taica-su )si nu vrea sa piarda nici un moment ..
nopatea doarme la el in camera in patut iar ziua doarme la noi in dormitor ca este mai liniste si ii fac si intuneric ...
in cursul noptii se mai trezeste cand si cand pentru apa
nu suge suzeta ... pur si simplu il pun la locul de culcare , se joaca putin si adoarme
el singur si-a facut programul asta .. eu numai il respect

ohoho felicitari Papa pentru iepuras !!!

pupici

Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

"neata mamici si bebebi...din nou vineri...a mai trecut o saptamina...:(
Noi nu avem nimic nou sa va povestim...toate vechi
De dormit noi dormim de la 8.15-8.30 la 7 (cu o trezire la 5 sau 6) , apoi papam ....mai are doua nap-uri in jur de 9.30 si unul dupa 2...cit dureaza ele nu stiu acum de cind este la daycare...La virsta lui un copil trebuie sa doarma in principiu cam 14 ore...plus, minus. iar somnul de noapte in jur de 10 ore si jumatate..
Sanatate d-nului Pufulescu...imi pare rau ca aveti probleme...poate se rezolva fara vizita unui doctor. Pupici.
Lia bine ai revenit.
Irina bine ai venit in rindul nostru...ti-au raspuns mamicile care alapteaza..asa ca nu mai am ce adauga...
Felicia si mi-e mi plac rochitele cu chilotei...dar lipseste fetita:) ..dar cine stie?
Roxi mama ,nu am vrut sa va necajesc cu preturile ..si sa stii ca nu-i mereu asa...asta-i un magazin scump dar vor sa-si lichideze stocul...si evident ca primim oaspeti de Paste....Cit despre profesia mea nu aveai cum s-o uiti..pentru nu am mentionata pina acum ,....dar vad ca am trezit curiozitati:). Am fost medic stagiar la Municipal si rezident tot acolo dar doar 5 luni (ca am cistigat loteria vizelor...) ...aici in bacteriologie lucrez dar nu clinica ...testam medicamente si mincarica...
Vai Papa ..m-ai facut sa rid...vai ce ne asteapta....dar pe mine ma pregatiti voi..ca noi sintem printre ultimiii bb din gsaca...avantaj io:)
Cristalina ..ce dureroasa este bebelina cind se agata de tine...ce dragut (nu te supara acum...asa este de la distanta:)
Cam asta....noi stevie, loboda...inca nu am descoperit pe aici...bors avem din Ro (hi,hi si-am dat o comanda mare in Ro...)dar ce ne facem cu legumele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

A...am uitat ...felicitari pentru iepurasul numit Mielu!!!
Roxi ca uitai ....tu in ce domeniu esti pt ca am vazut cite sfaturi medicale ai dat pe parcurs mamicilor si bb-ilor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

'Neata Oliv !
mi-am adus aminte .. m-am imbolnavit cu site-ul ala ...
hai sa facem schimb .. eu iti trimit multe bandane din RO si tu un costumas din acela safari (greu sa ma hotarasc )glumesc ..
dar nu glumesc cand iti spun ca daca vrei bandane iti pot trimite prin bona care vine la tine .. doar fa comanda !
pupam noastra ... si sotul la fel ?
pupici

Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

Kim, sper ca nu te-ai suparat de indiscretia mea. Eu am fost cea cu curiozitatea referitoare la profesia ta. Acum, sa ma destainui si eu. EU am terminat Jurnalistica in Romania si am lucrat acolo In Relatii Publice, domeniu care-mi place enorm. Din pacate, cu greu voi putea profesa aici, fie jurnalistica sau PR. Poate ar trebui sa ma reorientez. SI incepusem sa fac asta, dar v-am povestit ca s-a imbolnavit Philip la gradinita, asa ca, pentru moment, am renuntat la tot.
Asta sunt eu

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina Paula spune:

Radu a doarme dupa ce suge la san (si se joaca cu parul meu), oricat de mult ar fi mancat inainte, exceptie facand somnul de dupa amiaza pe care il face uneori afara, in carucior. Se culca in jurul orei 21 si se trezeste pe la 6:30 dimineata, cu intreruperi pe la 23-23:30, 1, 3-3:30, 5. Am incercat sa-i dau doar suzeta si sa-l intorc de pe o parte dar nu vrea, dupa cel mult 5 minute incepe sa planga, iar cand il pun la san suge cam 10-20 minute. Nu pot sa-i dau altceva noaptea (ceai, apa) deoarece refuza biberonul. Dimineata adoarme in jur de 10 - 11 timp de 1-1:30 ore, iar somul de dupa amiaza poate dura intre o jumatate de ora si 2-3 ore.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Papadie, la mai multi! (dar nu mai multi de 32...)

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze si pozici

Mergi la inceput