Sfaturi utile despre copii!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyyy spune:

fetelorrrrrrr vreau si eu carticica pleaseee!va pup. sava_kathy@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Fetelor, va rog mult trimiteti vestita carticica despre diversificare si la adresa doana28@yahoo.com. Multumesc...

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

Si noi vrem carticica...k si noi suntem in pana de idei.
Multumim anticipat!

www.dropshots.com/ramoon" target="_blank">poze Timeea

Ramona si Timeea (04.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

scuze am uitat adresa: rami_oancea@yahoo.com

www.dropshots.com/ramoon" target="_blank">poze Timeea

Ramona si Timeea (04.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camyta spune:

am o fetita de 11 luni si de vreo 2 zile nu mai mananca decat lapte si putini biscuiti.
nu stiu ce se intampla cu ea poate aveti voi sa-mi dati vreo idee?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Galendil spune:

Singurul lucru care i-a schimbat total apetitul fetitei mele (de altfel o papacioasa) a fost iesirea unui dinte. Nu a durat mult. Daca nu vezi nici o umflatura, zona rosie sau alt semn ca erupe dintele, copilul continua sa nu pape si sa fie apatic (nu stiu daca acum e), eu zic sa faci un drum la pediatru. Parerea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisbar spune:

salutare fetelor,
am si eu o intrebare: la cate luni ar trebui invatat copilul sa manance mancarica mai nepasata? fetita mea are aproape 10 luni si cred ca ar fi momentul sa nu-i mai pasez totul cu blenderul. din pacate si-a format obiceiul de a refuza tot ce este mai consistent si chiar vomita, isi face sila. azi i-am zis bonei sa-i toace legumele crude marunt cu blenderul, dupa care sa le fiarba si sa-i dea la lingurita cu un pic de zeama. am sunat sa aflu rezultatul si mi-a spus ca doar ce i-a dat o lingurita asa si a si vomitat. mi-e si frica sa nu devina un obicei pt ea.
voi ce parere aveti? daca ma puteti ajuta cu un sfat, daca v-ati confruntat cu asa ceva....sunt un pic disperata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana69 spune:

Va rog daca se poate sa-mi trimiteti si mie carticica despre diversificare la adresa dbertea@yahoo.com. Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

crisbar daca are deja cativa dintuci, o poti invata sa mestece bucatele mai mari dandu-i ei in mana un biscuite sau o bucata de leguma fiarta (sau cruda, daca merge), o bucata de pulpa de pui (sa tina ea in mana osul, dar sa aiba si carnitza de ros pe el).

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Votati-i pe Rares si Bianca!


Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanuele4u spune:

Crisbar, eu nu -am pasat niciodata mancarica la blender, doar cu furculita s cand am inceput sa ii dau bucatele sa mestece nu a avut nic o problema. E drept ca Amy i-au iesit primii doi dintisori la 4 luni s o saptamana, iar la 1 si 7 luni avea dentitia completa. Cred ca depinde de la caz la caz cand incepi sa nu ii mai pasezi la blender. SUnt copii care nu stiu sa mestece si trebuie invatati. Nici din punctul asta de vedere nu am avut probleme, la Amy a fost ceva instinctiv. Asa cum a spus si Laura25, incearca cu un biscuitel, covrig sau ceva de genul acesta.

Mergi la inceput