Sfaturi utile despre copii!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Otis te rog trimite-mi si mie carticica .
ancaspiri@yahoo.com


Anca si Andrei

Pozele Noastre
Buburuzul Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Otis, te rog daca poti sa-mi trimiti si mie cartea pentru diversificare.
Adresa mea este: andreeagenu@hotmail.com
Mersi frumos!
Ingrid S si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Otis, daca se poate trimite-mi cartea pe alta adresa, cea de yahoo: genusasu@yahoo.com.
Mersi inca o data!
Ingrid S si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veragvm spune:

Otis As dori si eu carticica despre diversificare te rog frumos,.bebelusul meu a implinit de curand 5 luni,am trecut la diversificare si as vrea sa citesc cat mai mult despre asta.Adresa mea este veragvm@yahoo.com.Multumesc anticipat.



Vera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veragvm spune:

Muktumesc mult pentru carticica

Vera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliach spune:

Buna!Trimite-mi si mie, te rog frumos,cartea despre diversificare. Adresa mea este liliach@list.ru Multumesc anticipat
Lilia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_h_25 spune:

Buna

BuBu al meu are 6 luni, si tocmai la ultimele analize i-a iesit un numar scazut de proteine in organism. Doctorita mi-a spus sa-i introduc mai multa mancare. Eu pana acum l-am hranit cu san. Asa ca va rog frumos sa-mi trimiteti si mie acea carticica pentru diversificare sa-i pot oferi bebelusului mancarea cea mai potrivita pentru el. Adresa este oana_h_25@yahoo.com . Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.aly spune:

sunt o mamica foarte speriata.Fetita mea in varsta de 4 luni nu imi ia in greutate.La nastere a avut 3.700kg iar acum la 4 luni are 6.400kg,cu 1 kg mai putin decat era normal.Este f.f. vioaie nu da semne ca ar suferii de ceva.A mai avut cineva o astfel de problema?cum ati procedat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Uite aici limitele de greutte normala pentru 4 luni: http://www.keepkidshealthy.com/growthcharts/girlsbirth.gif

Dupa cum vezi fetitza ta se incadreaza foarte bine ba chiar se gaseste spre limita de sus a greutatii normale pt varsta ei! Asa ca stai linistita!
Da cine e "binevoitorul" care ti-a spus ca are greutatea prea mica?

Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.aly spune:

Dr.pediatru ,la vaccinul de 4 luni,ne-a spus ca bebita este sub greutatea normala cu 1 kg(tinand cont de greutatea de la nastere)Adevarul este ca nu este f mancacioasa.Nu a vrut sa suga mai mult de o luna iar acum mananca cu 30 de mg mai putin decat normal.nu stiu cum sa o pacalesc sa pape mai mult.si nu se spune ca la 4 luni tb sa isi dubleze greutatea de la nastere?

Mergi la inceput