Sfaturi utile despre copii!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns otis41 spune:

kryssa,
Da-mi te rog o adresa de mail!
Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Kryssa, faina de orez instant se gaseste la orice super-market la raionul cu mancarici pentru bebici, este in cutie albastra, produsa de Milupa. Este exceptionala, eu o folosesc in fiecare biberon cu lapte si in orice mancare, pentru ca nu este dulce. Merge cu orice si nu infunda tetina daca vrei sa o servesti cu laptic.
Anna mea papa pilaf cu piept de pui, piureuri de legume cu carnita, branza de vaci, preparata de mine, galbenus de ou, ficatel de pui, etc. De curand cineva m-a sfatuit sa-i combin galbenusul cu banana si am observat ca ii place mult. Mai bea suc proaspat de portocala, aproape zilnic, si nu ii dau deloc sare sau zahar.
Sper sa-ti fiu de folos, desi si eu am probleme cu imaginatia in privinta diversificarii. La varsta asta paleta este destul de redusa.

Mary si Anna Maria- 08.04.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana_marwa spune:

vreau si eu carticica please

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana_marwa spune:

am un baietel de 2 saptamani si as dori sa stiu ce sa ii dau pt colici
ceaiul de musetel este bun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BOCANILA spune:

Ceaiul de musetel nu este bun.Ii provoaca purgatii.
Eu i-am dat BEBY-DRINK SI BEBY-CALM le-am luat de la farmacie.
Sa dea Domnul sa-i treaca burtica puiului tau.
Sanatate si dragoste din partea mea!

poze cu familia mea
Daca vrei curcubeul,atunci trebuie sa te obisnuesti cu ploaia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana_marwa spune:

sorry am uitat sa-mi dau adresa de email roxana_marwa@yahoo.ca
pt carticica
please

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tili spune:

Am si eu un baietel care face pe 11 dec. 9 luni si ii dau zilnic iaurt. II dau iaurt natural si adaug un fruct ras.E nemaipomenit pentru ca e mult mai sanatos. Atunci cand era sezonul ii puneam nectarina rasa, acum ii pun para rasa.Prefer aceste doua fructe pentru ca Mateias are probleme cu iesitul afara. dar dupa masa asta totul se rezolva. Din cand in cand ii adaug mar, dar asta nu ajuta prea mult. Ideea e ca este de preferat sa adaugi tu fructul, asa esti sigura de calitatea lui.


quote:
Originally posted by kryssa

Buna seara! Am o fetita de 9 luni si v-as ruga mult sa-mi dati si mie un sfat...in legatura cu alimentatia ei...este bine sa-i dau iaurt de fructe? Ii dau cam des (asa mi-a recomandat doctorita), dar mie mi se pare prea dulce...si nu cred ca e bine pentru varsta ei...ce altceva imi recomandati sa-i mai dau sa manance? As vrea sa-i mai schimb putin alimentatia (in afara de iaurt, cereale, supa si mere sau banane cu biscuiti). Va multumesc din suflet!
P. S. Stie cineva ce inseamna exact FAINA DE OREZ PREPRAJITA (instant-pt.bebelusi) si unde se poate gasi in Ploiesti? Multumesc inca o data! Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tili spune:

Am si eu o mare rugaminte. Are cineva vreu program al zilei pentru un BB de 9 luni. Sunt la al doilea, dar au trecut 5 ani intre cei doi copii si ... am uitat. N-as vrea sa urmez programul ca la carte, cu punct si virgula, dar as avea un punct de plecare. Imi dau seama ca gresesc undeva, pentru ca Mateias e cam agitat in anumite momente ale zilei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana_marwa spune:

vreau si eu sa stiu de cate ori sa ii dau sa bea gripe water ca pe ambalaj scrie doar jumate de lingurita dar nu scrie de cate ori pe zi
ma poate ajuta cineva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana_marwa spune:

mersi mult pt carticica

Mergi la inceput