Bebelusi de sept-oct 2004 (39)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniver31 spune:

Buna

In primul rand LA MULTI ANI Danny , si sa fii sanatos si cuminte.

Multumim mult Ania si Mada ptr urari.

Aissa si eu m-am tuns tot din aceeasi cauza ca si tine....a,si trece-ne si pe noi in listuta ta......(sa vezi ce baiat frumos am....mama,mama....nu stiu eu sa pun pozele alea dar si cand o sa reusesc!!!!)(peste vreo 10 ani!!!!)

Ana_a nu mai baga toate .....prostiile... in seama...eu nu i-am sterilizat biberoanele dupa fiecare folosire ci la 2-3 zile...si a fost oki.....subscriu la ceea ce a zis Aissa.

Mada....felicitari pentru dintzisor.

Irina bine-ai venit si sper sa te simti ca intr-o familie aici(ca si mine).

Am fost si noi(a se citi tati si mami)la baby expo ieri( a reusit tati sa-si faca o ora timp liber sa mearga cu mine) si sincer,am fost tare dezamagita......am plecat hotarata sa iau tarc si premergator la copil.....si de unde?Erau scumpe ,mai scumpe ca in carrefour sau magazinul Obor.Singura "oferta"era la premergator la Chico (1 600 000)...si binenteles cand am vrut si eu sa cumpar nu au mai avut..a ramas pe azi ,dar.....Lapte praf milumil...acolo l-am luat cu 380 000 si in Billa era 381 900lei......la hainute ne-am uitat dar.....nu prea mult ca Danny are o nasa foarte darnica(sora mea)si nu apuc sa ii iau eu ceva ca ii cumpara ea(Doamne Ajuta)....Oricum dezamagire mare din partea mea.....cred ca reclama a fost mai tare de data asta, pentru ei!!!!!!

Imi pare tare rau ca nu am putut ajunge si noi la intalnire azi...dar tati nu a mai reusit sa ajunga acasa pana acum(pe langa serviciu are o retea de internet ,cu firma si tot tacamul,de care se ocupa el cu un prieten...asa ca de vazut acasa...nu prea.Avem o poza in care sa-l mai vedem sa nu cumva sa-l uitam..)Dar sper sa o mai punem de o intalneala si alta data prin Herastrau sau ....gasim noi.Mi-ar fi palcut sa va vad.

Acum drept consolare ma duk cu Danny afara sa ne plimbam putin,poate vine ploaia ca sa fie ziua varza de tot!!!!

Cristia cred ca ieri am stat la aceeasi "coada "de iesire...

Pupilici si astept sa imi spune-ti cum a fost la intalneala si vreau si poze(le-am vazut pe cele de la Mihaela...foarte frumoase sunte-ti toate)(a se citi si mamicile si bebicile si bebicul).





Oana si Danny(17 10 2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Danyce, multumesc, ma simt si eu bine cu parul un pic liber dar tot nu am scapat de tot, ca ma trage si asa. Imi pare rau ca nu prea se vad suvitele in poza ca sunt mai frumoase decat tunsoarea. Iar Alexandra (ca oricare copil cred) se simte excelent afara, doarme bine, acum sta si ea mai treaza si mai priveste lumea.
Daniver, stiu cum e sa nu prea fie tati prin preajma, depind mereu de programul lui, uite ca azi cand nu am putut si eu sa merg sa ma intalnesc cu fetele. Pentru ca noi nu (mai) avem masina si sa vin cu transportul in comun (si nici nu am nimic direct) mi-e greu singura. Iar despre listuta o tin deschisa pana isi poate exprima si fata parerea. Eu am zis ca doar o sa selectez cat de cat , dar decizia finala ii apartine. Daca aveti vreodata vreme sa cititi pe la adoptii sa vedeti acolo licitatie, bataie nu alta e pe ea. Nu de alta dar e cam singurica de varsta asta si in Bucuresti si intre atatia baieti...plus ca e foarte frumoasa (zise cioara!)
Mada felicitari pentru dintisor!
Ana_a, mananca super bine Stefan. Noi azi iar am avut scandal la masa. Fructele le-a papat facand abdomene (asa imi trebuie daca o invat sa stea in fund, acum nu mai sta rezemata), iar la legume ii era foame tare si a papat cu urlete si la mijlocul mesei i-am dat si un biberon de lapte.

Va pup si astept pozele si povestirile de la intalnire.


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Unde ati fost ca eu nu v-am gasit .

Din cauza ca nu v-am gasit am intrat din nou la cheltueli. Eram in stare sa iau orice maruntis ca le mai vazusem si ieri dar nu este nimic ne vedem noi.
Telefoanele mele erau la incarcat si nici nr lui Mihaela nu l-am avut



Danina Diana - strengarita familiei
PAULA - DIANA NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Ne-am intors de la babyexpo... de fapt azi am fost mai mult pentru intalneala si plimbare prin parc...

Danina si mie imi pare asa de rau ca nu ne-am intalnit... noi am fost pe la ora 13 si ceva la intrare, jos, in fata treptelor... Alta data sa iei telefoanele la tine

Tocmai am pus pozele de la Babyexpo... Imi pare rau ca nu am apucat sa fac poze la toti bb ca pana sa ma apuc eu de fotografiat ne-am cam imprastiat fiecare pe unde am avut treaba... dar cred au reusit ceilalti sa faca poze cu toata lumea prezenta...

Acum fata mea a papat si a cazut lata dupa atata plimbare... Cred ca doarme pana la 10, cand ii facem baie.
Cam atat pentru acum... tb sa ma apuc sa citesc din urma...


Eliana si Elena (23.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

UFFF am terminat cu curatenia, tare bine e sa petreci dar sa strangi dupa..... Ne-am simtit super la petrecere, s-a dansat, s-a glumit, a fost super. Dami a dormit la mama care (draga de ea) l-a tinut pana spre seara azi stiind ca avem treaba si ca o sa fim si franti de oboseala asa ca fiind fara bebe am tras si un pui de somn la pranz si ne-am mai revenit.

Sunt atat de ametita ca nu mai stiu daca v-am zis ca Dami a zis "mama" pe 13 aprilie?

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)

http://community.webshots.com/user/giorgios72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cali spune:

Buna seara,
Mai dam si noi un semn de viata.. din pacate, mai rar decat ne-am dori, si asta din cauza conexiunii la internet...dar citim periodic ce mai scrieti, vad ca bebeii fac progrese, pe zi ce trece, si sunt toti niste scumpici! si mamicile in toiul cumparaturilor de la babyexpo!

Mina felicitari ptr. Matei, care e primul care merge!

Ioana, sa-ti fie de bine, ca zici ca te-ai tuns, si pupici lui Alesio cel neastamparat!!

Noi suntem bine, grasunul meu are aproape 7 luni, 9 kg, 68 cm, sta in fundulet, se intoarce, dar de pe burta pe spate mai greu, nu are nici un dintisor, mananca cam tot ce-I dau, numai laptele nu-I prea place. Singura problema, stresanta ptr noi, e constipatia, nu mai stiu ce sa-I mai dau, am incercat cu de toate: masaj la burtica, debridat, lactulose, pere Hipp, iaurt, nimic.. doar cu spozitor, si asta de 3 luni, zilnic.. cred ca deja e dependent de supozitor, desi dr. pediatru zice ca nu creeaza dependenta.. ma intreb daca nu o fi altceva, mai grav? Ce sa mai incerc oare? Geo, tu mai aveai probleme de genul asta cu Dami, cum e acum? Face singurel? ah, si felicitari.. pentru primul .. !mama!

O seara frumoasa si pupici la toti bebeii!
Cali si Menny (27.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Buna, fetelor
Vreau sa va zic ca desi ma dor picioarele si spatele de mor, de zici ca m-a batut cineva, m-am simtit foarte foarte bine in parcul Tineretului( ca sa nu zic Baby Expo ca azi nu am vazut expozitie).
Pacat ca nu au putut sta toate fetele, si pina m-am prins eu cine si care e au si disparut... Dar e foarte greu sa iti corelezi programult cu sotul tau dar inca cu atitea mamici cu bebei, nu?
Dar trebuie sa zic ca mie bebeii mi s-au parut si mai frumosi ca in poze.
Sper sa nu exagerez, dar eu m-am simtit de parca le-as cunoaste pe fete de o vesnicie si sper foarte mult sa ne mai intilnim( si mai multe daca se va putea).
Eliana, pupici ptr poze.
Acum ca am stat mai mult in parc m-am prins si eu cum e cu plimbareala lunga si ce de-a lucruri iti trebuie. Ca noi tot ieseam cu masina, cam cite o ora si inapoi. Sau daca nu, prin jurul blocului ca alta solutie nu aveam Si nu prea simteam necesitatea atitor lucruri....
Si abia asteptam si noi momentul cind o sa-i putem sa ii cumparam masina beblinei ca mult in marsupiu nu o sa mai fie posibil....
Ana, chiar azi am vorbit cu fetele de sterilizat.
Eu ii sterilizez Ameliei din ce in ce mai rar. Sper sa nu cobesc, dar Amelia nu a facut rosu in git niciodata pina acum... Cum ziceau si fetele: " Lasa sa se obisnuiasca cu anticorpi" Oricum nu ii poti pazi de toate cele, dar inca cind o sa inceapa sa mearga...
Danina, imi pare rau ca nu ne-ai gasit, dar lasa ca mai gasim noi ocazii...
Mada, felicitari ptr dintisori
Danyce, intotdeauna te-am invidiat( in sens pozitiv bineinteles) ptr energia pe care o ai, gatesti, primesti musafiri, lucrezi, si sa nu mai vorbim ca cresti si o scumpete de fata...
Eu daca am de lucru de la serviciu, nu mai apuc sa fac aproape nimic...
Aissa, nu spera degeaba, chiar daca te-ai tuns( si iti sta super bine) nu scapi de paruiala. Eu am fost foarte scurt tunsa si tot gasea Amelia de ce sa se tina de zici ca parul meu e bara din troleibus asa se tine bine sa nu cada...
Cali, bine ai revenit... sa stii ca eu am auzit ca din contra supozitorul creaza dependenta, explicatia fiind ca ei vad ca vine kk fara efort si asteapta supozitorul ca sa nu se mai forteze. Cel putin asa stiu eu.
Pupici dulci la toata lumea

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Ma uit acum la pozele puse de Elyanne, foarte frumoase cele vazute pana acum.
Vreau sa remarc doar ca vad ca ati dezbracat bebeii la maneca scurta. Mie mi-e frica, azi m-am intalnit cu o prietena si ea ma punea sa-i dau geaca jos (era din blugi, subtire), am lasat-o un pic fara, apoi i-am pun un pulover. Avea body si bluza cu maneca lunga. Sunt nebuna, nu? Saracul copil, cred ca clocotea...


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Sara buna fetelor!
Scrisesem un mesaj luung dar s-a blocat netul
Pe scurt.. a fost super azi la Baby Expo,mai exact la intalneala (imi pare rau Danina ca nu ne-am vazut), chiar daca noi am stat f putin, am intrat si inauntru si tot n-am ajuns inapoi cand trebuia.. data viitoare nu mai spargem gasca . Bebicii sunt muult mai dulcici ca-n poze, fara nici o exagerare, si mamicile asisderea . Eliana, superbe pozele, superba zi...! Am facut poze si le-am pus pe albumul de pe yahoo, insa sunt originale adica ale noastre sunt facute din spate in afara de cele cu Andrei al Adelei fiindca tati al nostru nu stiam ca ne pozeaza de sus.
Multumesc fetelor pt raspunsurile despre calatorii, m-ati incurajat mult, spaima mea era de aglomeratie si microbi in trenurile astea ale noastre, dar neavand masina vom face anticorpi si daca urla bebe noaptea ceilalti sa-si puna somnu-n cui si gata
Ma duc dupa mesajul asta incalcit,maine poate nu voi fi asa grabita!
Pupici muuuulti noilor si vechilor cunostinte si somnic usooor!!!

PS: pozele sunt la http://pg.photos.yahoo.com/ph/andreeaoracle/album?.dir=ba82&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/andreeaoracle/my_photos

Andreea & Gogo (DN 10.10.2004)
<http://www.andora.bravehost.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Si eu am vazut pozele din parc.Cred ca a fost foarte cald daca s-au dezbracat puiutzii la maneca scurta!Foarte bine!Eu azi am iesit pana la piatza cu sotul si piciul in carutz...am uitat acasa sticlutza de ceai si i-am dat la Stefan un pulovar destul de grosutz peste body cu maneca scurta + unul cu maneca lunga dar ambele subtziri.Si pe drum l-am dezbracat de pulovar da mi-a fost ciuda ca nu a avut bietul nimic in cap si imi era frica sa nu-l bata soarele prea tare in caputz!Ne-am grabit repede spre casa sa nu-l apuce setea pe drum si binenteles ca pe la mijlocul drumului spre casa tati il ducea in bratze si mami impingea carutzulDar am ajuns cu bine si am baut ceiuc imediat!Si apoi a tras un pui de somn de 3 ceasuri timp in care mami cu tati au facut gratare, mici si ficatei pe gratar si au beut cate o bericica

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004) - POZICI
flori din gradina mea
"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Mergi la inceput