Contabili sunt pe forum?

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Ati observat ca a aparut o versiune noua a programului de declaratii fiscale?

Imbunatatiri:
1. S-au adaugat 2 obligatii noi la decl.100 si 710:
59.(20140107-270000)Accize pentru electricitate
60.(20060118-620000)Imp. pe ven. din transferul propriet.imobiliare din patrimoniul personal

2. S-a corectat listarea la decl.100 pentru situatia cu numai 3 oblig.declarate.

3. La ordine de plata:
-s-a rezolvat listarea OP in 2ex./pag.
-se permite trecerea la un alt OP chiar daca nu s-a introdus 'Data emiterii'.
-se permite si incarcarea OP pentru 'Comision pentru cartea de munca 0,75%' folosind 'OP exceptii'


Simina
Fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by adi2003

3. La ordine de plata:
-s-a rezolvat listarea OP in 2ex./pag.
-se permite trecerea la un alt OP chiar daca nu s-a introdus 'Data emiterii'.
-se permite si incarcarea OP pentru 'Comision pentru cartea de munca 0,75%' folosind 'OP exceptii'




Multumesc SIMINA!... La fel ca si Marius am lasat-o ami moale cu ... practica...deci nu eram la curent, si am terminat de vreo 5 zile cu declaratiile... Sunt acum la teorie!... Ca abia acum m-am apucat de invatzat pe examen Timp putin, de invatzat PREA MULT!...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=4" target="_blank">Ce mai face Mihai!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Unde esti RODICA???????? SA sii fericita, sanatoasa si sa ai parte numai de bucurii!...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=4" target="_blank">Ce mai face Mihai!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Voi in cate exemplare ati depus op-urile pentru platile la buget prin trezo? eu le-am facut in 2 si mi-au cerut 3! aplicatia nu permite listarea a 3 ex, decitrebuie listate 4. cand i-am intrebat de baza legala, au dat din umeri!Au zis ca trebuie 2 numai pentru transferul de disponibl.
Ati vazut ca a aparut o noua versiune ieri a aplicatiei de completare a OP-urilor(cea separata de declaratii ??


www.stoc-studio.ro/tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by gabitzica

Voi in cate exemplare ati depus op-urile pentru platile la buget prin trezo?



Eu in 2 exemplare si cele de buget si cele de furnizori!... Au mers...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=4" target="_blank">Ce mai face Mihai!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica P spune:

Felis multumesc, sunt bine, recuperez ca ieri am petrecut.

S-a schimbat programul de declaratii fiscale sau OP-uri!! dati si voi niste linkuri please.
Eu inca nu am inteles cum e cu OP-urile astea noi petru ca pina acum nu am facut niciunul. Stiu doar ca mie mi-au adus de la banca unele, din alea cum erau pentru trezorerie dar format nou ca cele din program!!! Acum ce fac mai duc si la trezorerie?

Rodica si Stefan-Daniel
poze o-1 an , www.babiesonline.com/babies/s/stefandaniel10" target="_blank">poze , Poze noi!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Ce liniste pe aici...

Am cumparat azi o carte din ASE, cladirea Ciberneticii: "contabilitate si fiscalitate de la teorie la practica" de Ana Morariu, Gabriel Radu si Mirela Paunescu. E f buna si de actualitate cu f multe studii de caz. Costa 400.000 lei si e portocalie. Mai este un volum cu verde, dar are mai putine studii de caz ... are mai multa teorie...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=5" target="_blank">Ce mai face Mihai!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica P spune:

As avea nevoie sa completez urgent niste OPT fara data, imi dati si mie ceva idei? Felis, Marius voi ati reusit?

M-ar interesa si pe mine cartea de care zici, Felis, oricum nu mai am nimic actualizat, ultimele carti le-am cumparat in facultate.

Mai am o problema nu stiu sa descarc gestiunea adica am formula lui k aplic fac descarcarea dar nu imi iese verificarea. In fine i-oi da eu de cap.

Rodica si Stefan-Daniel
poze o-1 an , www.babiesonline.com/babies/s/stefandaniel10" target="_blank">poze , Poze noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

quote:
As avea nevoie sa completez urgent niste OPT fara data, imi dati si mie ceva idei? Felis, Marius voi ati reusit?



Daca folosesti ultima varianta a aplicatiei o sa reusesti.
Poti face download de aici daca vrei http://www.finantearad.ro/download.html


www.stoc-studio.ro/tudor

Mergi la inceput