Bebelusi de sept-oct 2004 (38)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crini spune:

Frosa, eu nu cred ca-i acelasi lucru daca-i dai suzeta, ca urechile se desfunda atunci cand inghiti si cu suzeta n-o face.

Aissa, chiar ca a crescut bine fetita ta. Bravo, sa-ti traiasca!

Pufymic, ti-am vazut pozele, e un dulce Alesio.

Mami de fetita (1999)si baietel (16 oct 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Herra, mersi, tot de ala de la Pharco mi-a mai zis cineva acum, o sa caut sirop sa nu ma chinui cu fiole.
Crini multumesc, nici eu nu credeam ca a luat atat, si asistenta se mira, chir credea ca e blocat cantarul...burtoasa lui mami, cu cine sa semene daca nu cu mine?


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Wow Aissa cat a luat pitica in greutate! Bravo ei! Chiar ma gandeam de ce nu ai mai scris, ca m-am obisnuit sa fii zilnic prezenta! Iar calciu gluconic fiole e groaznic... eu am reusit sa-i dau in primele lunu, da acum nu prea mai am sanse, il scuipa jumate!

Herra o sa incerc si eu cu CALCIUM PHARCO cand o mai fi nevoie... probabil in toamna ii mai dau.

Pufymic si maimuta mea e la fel... n-are stare... o gasesc prin patut in toate pozitiile pozibile... e ca titirezu', de-aia a si cazut din pat Asa ca cele care ziceti ca bb nu fac una-alta bucurati-va cat i-o mai tine asa, ca dupa aia trebuie paziti non-stop! Eu nu pot sa o las singura decat in patut (unde urla) sau in scaunul de masina prinsa cu centurile.

La multi ani Badice Anthony (Kittie)!

Azi sper sa ies cu ea afara, ca ieri nu prea am avut cand si nici nu-mi placea cum e vremea... sper azi sa fie mai bine, cu toate ca nu pare sa iasa soarele...




Eliana si Elena (23.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Buna dimineata!


La multi ani, Badice Anthony!

Pufy, fruntea sus si entuziasmu pe-aproape, ca te asteapta vremuri grele. Al meu e deja in picioare, de luni face cate un pas, si tare obosita sunt.... din 10 in 10 minute ori cade in tzarc ori i=e frica sa se lase in jos si are nevoie de asistenta.

Dar, dragele mele, sanatosi sa fie ei, puiii mici, care cum e el, gras sau slab, iute sau lent.... ca de restu ne descurcam noi. NU?

Eu azi am sa incerc sa ii dau peste, sa vedem cum ii place.

Aissa, super cresterea in greutate, sa fiti sanatosi!

Va pup!

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Ce credeti, ca sunt normala? Nuuu, nici pe departe. M-am dus si am catarit-o si pe cantarul meu, in care nu am incredere ca e vechi si a fost depozitat aiurea....si are pe ala vreo 8200, asa ca inseamna ca mergea bine cel de la dr, sau oricum e aproape. In continuare nu-mi vine sa cred!


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Aissa, bravo pentru pitica ta ca a crescut asa de bine! Asa ca cine mai comenteaza ceva vis-a-vis de marimea/piticimea ei ar face bine sa-si tina gurita inchisa.Alma mea a luat doar putin peste 500g in ultima luna, dar ma gandesc ca o fi si din cauza ca ea se misca non-stop (face gimnastica, domnisoara). Ea papa foarte bine, de 4 ori aprox 200ml lapte (asadar cam 800 ml/zi) + 1 data aprox. 200g legume cu sau fara carnita/cu sau fara ou + 1 data 150g piuree de fructe + 1 iaurtel de 50g de la Danone (4 luni+).Toate astea intr-o zi. Normal ca mai bea suc sau ceai , cam 150 ml / zi.
Badice, La multi ani! si multe ghidusii de acum incolo.
Moss, si eu subscriu la ce au scris fetele.Nu trebuie sa te impacientezi deloc, o sa vez ca fata ta o sa sara peste etape si o sa te trezesti cu ea mergand
Am plecat ca s-a trezit mademoiselle.Pupici,


Daniela Veuger si bb Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma, sufletel mic si iubit

Alma, sufletel mic si iubit -noi
Alma, sufletel mic si iubit-si mai noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Pupici fetele.

Am fost si noi "frantuzoaicele" harnicute si ne-am intalnit in cateva reprize. Am pus in semnatura link cu poze, daca vreti sa vedeti ce-a iesit...

si



si Miron Radu (06 oct. 2004)
Miron Radu

Marc Adrian si Miron Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniver31 spune:

La multi ani, Badice Anthony!

Aissa super bine a crescut Alexandra....bravo!!!!!tot asa sa o tina......

Si bubu al meu este un mare neastamparat....nu mai reusesc sa-l tin in brate 5 minute(sa stea linistit),in permanenta se uita sa vada el ce se aude prin casa...,sa apuce tot ce-i vine la mana,.....orice...numai linistit nu sta ,in schimb nu sta bine in fund(sta cam 2 minute si apoi cade)De fapt el vrea sa se ridice direct in picioare.....Papa-lar mami pe el de buburuza mica.

Se intoarce .......pe toate partile...deja nu mai pot sa-l tin in patut nesupravegheat....o sa luam si noi tarc sambata(sper sa gasim ceva frumos la expo) si premergator.

Help......mama mi-a "virusat baiatul".....cand il adoarme......il adoarme leganat pe picioare!!!!!!!!!!Voi cum procedati????

Cred ca o sa iesim o jumatate de ora afara ca nu am mai iesit de vineri(nu ne-a dat dr voie)Deabia asteptam!!!!!!!!!

Pupici la toata lumea si pofta buna.

Oana si Danny(17 10 2004)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

aissa si eu ii dau cu mult succes calciu Pharco. Ii place bebelinei la nebunie.

Raluca si Ioana Alexandra 10 oct.
http://community.webshots.com/user/rnico102

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moss spune:

Geogiana.david, te rog sa accepti, cu intarziere, urarile noastre de La multi ani ! multa sanatate si bucurii multe alaturi de copilasii tai !

Badice Anthony, la mai multe lunisoare, sa cresti mare si voinic !

Aissa, multumesc ca ma intelegi ! Pentru ca nu am apucat sa-ti spun niciodata, as vrea sa te felicit pentru faptul ca ai infiat o fetita ( nu stiu in ce conditii / nu e treaba mea ) si o iubesti atat de mult si ce frumos povestesti de ea ! ma bucur nespus !
Astazi am vb. cu medicul Alexiei si , intrucat, ea nu mananca ( in ultima vreme ) mai mult de 300 - 350 ml lapte pe zi mi-a spus sa-i dau calciu gluconic: 1 jumatate de fiola / zi timp de 10 zile, o luna da si una nu ! Tie tot o luna da si una nu ti-a recomandat ?

Apropo, mie mi-a spus medicul sa nu ii dau ou pana la 7 luni.
Voi i-ati dat ?

Pupici,

Cristina si Alexia ( 31 Octombrie 2004 )

Mergi la inceput