FIV 33

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Da Lauras eu am luat inca de la ET aspirina de 125mg si am continuat cu ea pana la 8 sapt cand am trecut pe thrombo-ass de 100 mg de 3 ori pe sapt nu ca as fi avut probleme de coagulare ca dupa fundeni avem dar s-a demonstart la coltea si hematologie ca nu am ci ptr ca dna dr este f precauta si prevazatoare. Si continui si acum la 27 de sapt cu thrombo-ass de 100 mg de 3 ori pe sapt ptr rezistnta putin marita in arterele uterine. Recomandarile celor doi medici stiti voi care sunt destul de diferite. Nici nu stiu ce sa va spun.........
Lauras sa imi spui si mie comparativ cum sunt rezultatele de la fundeni ci cele de la institutul de hematologie te rog.


Monica si bocanila din burtica
Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauion spune:

Luli, te rog sa specifici, 2 oua fierte moi, ca si acum cand aud de oua fierte mi se face greata.
Nici eu nu stiu ce sa mai zic si ce sa mai fac, dar pana una alta nu prea am loc de intors. Cateodata ma gandesc ca daca nu se prindea ziceam ca nu a fost si gata, dar asa? Mi-e si frica sa mai incerc!

Dar gata cu vaicareala, ca face rau la psihic!

Moni, o sa va spun cum aflu ceva, abia astept!

Pupici,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Luli, imi pare tare rau ca te-ai enervat din nou, ar trebui sa incerci sa te linistesti pentru ca nu mai ai cum schimba trecutul. Concentreaza-te pe viitor, aduna-ti fortele, reincarca-ti bateriile si mergi cu Dumnezeu inainte! Trebuie sa reusesti! Stiu ca din pozitia mea e foarte usor sa dau sfaturi, eu nu am cum sa inteleg ce-i in sufletul tau, dar vreau sa nu mai suferi; ai pierdut batalia asta,dar ai viata inainte! Poate ca o s-o iei de la capat!
Luli si Lauion, va doresc recuperare pshihica si fizica cat mai rapida si putere sa mergeti mai departe! Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Lachi - usor de zis, mai gre de facut.
Pentru toate fetele minunate -
Pentru toate - de asemenea.

PS: Ai dreptate Lauras - moi - .
Moni -,

Luli si ... atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurabyby spune:

luli.tu esti din galati scuze daca nu deranjez?iar despre ancar fetelor eu una am o parere foarte proasta.am fost la el acum2 ani eram hotarata sa fac fiv cu el dar am facut analize tot,histero etc.si la analiza prolactina imi iesise 1500 si el a zis ca e normala,iar eu nu am facut nimic pana acum abia acum am aflat ca e mare si am inceput tratament.trebuia sa ma duc la un control si fiind din provincie am sunat sa imi faca programare dar a vb pe un ton parca eram......,si nu am mai vrut sa ma duc la el.in loc sa isi atraga clienti ei ai resping,asta este la noi.si am aflat de clinica asta la care merg acum ca la noi in galati au facut mai multe fete si au reusit,sper sa reusesc si eu intr-o zi.
va pup.
ps.lachione multumesc pt.nr de tel.a dr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Fetelor, am revenit, dupa foarte mult timp, in sfarsit reusesc sa va sciu. Problema este ca nu mai am internet la servici si pana am avut acasa, a durat ceva timp. Revin cu "sperante"...am facut din nou histero si cica totul e bine, nu mai fac primavara asta FIV ca nu mai am bani, dar mi-a spus dr. sa incerc o stimulare cu ova-mit. Ma intreb cu ce o sa ma ajute stimularea asta, ca eu la FIV-ul din octombrie,dupa zeci de fiole de GONAL, de abia facusem cativa foliculi, si asta in conditii de FIV. Cred ca in situatia mea ova-mitul e apa de ploaie, dar in safrasit o sa-l iau.."ca sa-mi fac datoria". Eui de la FIV-ul nereusit din octombrie, am devit destul de pesimista, nu prea reusesc sa-mi revin. Anul asta nea-m propus sa mergem la sovata, chiar daca nici asta nu o sa ne ajute.
Monica-Elena, ce mai faci?ce iti face bb-ul?cand trebuie sa nasti?
Va doresc din tot sufletul multa bafta si numai reusit, si sper sa ne auzim cat mai curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Buna Teodoran chiar ma intrebam unde esti. Nu fi descurajata si incearca sa iti revi ptr ca va fi bine o sa vezi. Noi suntem bine intram in 7 luni si avem in burtica un ditamai flacaul. trebuie sa nasc la inceputul lui iulie. Hai capul susu si de la capat si iti vei tine si tu comoara in brate cat de curand ai sa vezi.

Monica si bocanila din burtica
Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Vio ce faci? Hai ca astept o veste buna de la tine.

Monica si bocanila din burtica
Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Buna dimineata fetelor,
Sa aveti o zi frumoasa!
Moni, sunt super incantata. Am intrat in posesia injectiilor. Acum am toti bebeii la frigider. Stau linistita. POate ne vedem in Mai. O sa te tin la curent cu hematologia.
Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MickeyD spune:

VIOI74 ce mai faci? Cum te mai simti? Cand mergi sa faci analiza de sange?

3+ sapt

Mergi la inceput