Mamici de Constanta (31)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Gen sa mor de ras si mai multe nuuu!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:



Si eu, si eu!!!!

Apropos de treburi casnice, rezolvate cu copiii pe langa mamici:
noua ne-a recomandat dr pediatru sa evitam sa-l tinem pe bb (cand era bb) in bucatarie daca este abur si sub nici o forma sa nu aspiram daca este el in casa (cica este cea mai sigura cale catre astm!).
Aviz amatoarelor..... Si spor la treaba!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Cornelia, , nu-i asa ca-i nazdravan taaare?!
Oricum, Maria este o cumintica, altfel, n-ai mai fi avut tu curaj sa-i faci asa curand un fratior! Nu?!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_smn spune:

Ma bag si eu in vorba! Faza cu astmul de la aspirator nu o stiam! Mihaita a facut o pasiune pentru aspirator. In primele luni chiar adormea cu zgomotul de la el. Acum vine calare pe mine cand vreau sa fac curat, ca sa scap de el il pun in tarc si se uita la mine. Cand termin, il ia el in primire: il suceste si invarte in toate partile, mai ales teava il incanta. Am uitat sa precizez ca am stat pana acum intr-o garsoniera si nu aveam unde sa las copilul. Dar in maxim 2 saptamani ma mut la 4 camere pe la CET! Am reusit sa finalizam actele, dar mai avem de reparat una, alta! Apropo, sta cineva pe acolo prin zona?
Tatiana, ii ducem la discoteca? Mai nou Mihaita danseaza si pe afara in fata blocului. E de ajuns o masina cu muzica data tare, ca el incepe!

Cristina si bebelusul Mihaita (11.05.2004)
http://community.webshots.com/user/cristina_smn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

cristina_smn sunteti mortali si voi!
Azi chiar m-am distrat pe forum! (am mai citit si despre alti nazdravani, de-o seama cu Sebi)
Felicitari pt achizitie! Sa stapaniti sanatosi ap!!!!
Tania si Adinutza locuiesc in Km 4-5, iau eu in Poarta 6 (nu suntem in acelasi cartier cu tine, dar suntem aproape).
Sa stii ca si Sebi este amator de aspirator (l-a ajutat pe ta-su de vreo doua ori sa aspire cand era mai mic), dar acum eu chiar nu-l mai folosesc atunci cand este el prin preajma! (Oricate filtre ar avea aspiratorul, tot lasa praf in aer, mai bine ii ferim pe prichindei de microparticule!)

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Maine dimineata ajungem si noi (eu, Maria si mama) in oras. O sa mergem intai la cumparaturi prin centru, vreo ora, iar de pe la 11.30 cred ca o sa fim in Tabacarie, pana pe la pranz. Asta daca reusim sa rezolvam cu transportul , daca nu o sa ne plimbam prin centru.

Va pupam,
Cornelia (35 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Neata la apel...

Iar suntem matinali

Roxa pai sa stii ca ma vezi in juma de ora cu ingredientele la tine la usa si ingredinetul principal, David...ca ieri nu am apucat sa fac decat cartofi prajiti si o urma de urzici pe care o aveam de nu stiu cand (si niste ficaciori dar au ajuns la gunoi ca David nu a pus gura si mie nu imi plac)!!! Acu tre sa ma apuc de dimineata ca iar ma vad cu borcanele...
Si David ma "ajuta" la bucatarie da' prefer sa nu...ca mai stau juma de ora dupa sa strag dupa el!!!!

Gen, ia sa il "meditez" si io putin pe Marius ca aragazu meu e nefrecat de nustiucand...iar faianta....ce n-ar da si ea o baie!!!
Ieri am avut la gradi...a fost tare dulce revederea (cred ca mai mult pentru ei ca m-au calarit!!!!!!!) si MArius a fost tare sarguincios si a invatat poezia si era numai cu mana pe sus (adica cu gura "o spun io o spun io")!!!!

TAtiana, ce harnica esti!!! Uf...de ce tre sa faci curatenie de PAsti? Nu e de ajuns ca se mananca miel???????????? eu mi-am luat un ap autocuratator!!! ZIc niste cuvinte magice si gata curatenia!!!!!

Cornelia, pai adu-o si las-o de tot, ca mie asa mult imi plac fetitele...asa mi-as dori una (de-a gata)!!!!!!!! Cred ca ne-am inelege de minune...singurul risc ar fi rasfatul...

"O coardă prea întinsă se rupe, o coardă prea slabă nu vibrează așa cum trebuie. ."


Sinzi si David
David pe tractoras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

Buna dimineata...

Cornelia ma bag si eu ca pardon intr-o galeata vis-a-vis de problema cu gradinita.De ce o dai pe Maria asa de mica la gradinita? Are tot timpul pana incepe scoala.
Eu am dat-o pe Bianca la 5 ani( nu zic sa faceti ca mine) din simplu motiv ca nu vedeam ce poate face acolo mai interesant decat acasa. De la 6 luni gasisem o femeie care sta cu ea si in prezent cand vine de la scoala.Cautasem mai multe gradinite atunci, si pana la urma am ales una de 4 ore, pe cea de la casa de cultura,la liceul de arta Vroiam sa manace acasa si sa doarma la pranz.Doi ani cat a stat acolo au fost arhisuficienti,mai ales ca la scoala nu s-a pus deloc baze pe cele invatate la gradinita.
Cu fata cea mica voi face la fel...Am aceeasi femeie si asa nu voi sta nici 2 ani acasa, si copilul va creste in mediul lui( asta zic acum inainte sa nasc )...

Laura, Bianca(15.10.96) si Delia 37 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Neatza!

Hihihi, Sinzi, "apartament autocuratator" zici.....
Vrem si noi! Vrem si noi!!!!!!!!!!!!!!!!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza neatza.
Sanzi tu stii ca eu nu glumesc. ca fac de placere mincare, asa ca....mai ales ca grasunu are nevoie de companie
Tatiana suna-ma azi ca e gagica la mine. noi iesim dimineatza cam 10 pina in 11.30 la plimbarici, in parcul de la teatru sau mergem pina in piatza in grivitei cind avem ceva de luat. mai iesim si dupa-amiaza daca avem chef. asa ca suntem la dispozitia voastra, putem veni si in parcul de la spital daca vreti.
ma duc sa-l recuperez pe grasun ca o alearga pe gagica de la curatenie

Mergi la inceput