Copii din 1996 (2)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flexi spune:

Buna dimineata. Flexi e aici, dar n-am prea avut chef de scris. Nu stiu de ce , dar sunt intr-o pasa proasta de o sapytamana. Nu stiu ce ma nemultumeste, dar ma ratoi la toata lumea. Incerc sa caut si sa descopar motivul acestei stari si nu reusesc. Sunt nemultumita si atat. Toata lumea e sanatoasa, toata lumea se poarta frumos cu mine, nu-mi lipseste nimic, si totusi....
De aceea n-am mai scris demult, nu pentru ca as fi suparata pe voi, sau ca as fi patit ceva. Chris e bine , numara zilele pana la vacanta. Dar parca numai el?
De vina sa fie oare faptul ca inca, dupa aproape 1 an nu reusesc sa ma acomodez la casa? Nu stiu. E ceva si nu stiu ce.
Va pup ca incep sa aberez si nu asta este subiectul ci copiii nostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Buna, fetelor! Mai dau si eu din cand in cand pe la voi, citesc tot ce scrieti, numai ca eu sunt mai lenesa cu scrisul .
Ne apropiem cu pasi repezi de vacanta, nu mai am rabdare, mai ales ca doamna invatatoare nu mai pridideste cu temele pentru acasa . Diana va termina si anul asta cu FB, numai ca la ei nu se dau premii, ci diplome pentru rezultate foarte bune la invatatura. La concursul Euro-junior a avut cel mai bun rezultat din clasa, cred ca va avea o diploma si ceva carti si pentru efortul asta. Miercuri va pleca in excursia amanata de saptamana trecuta, la Targoviste. O astept cu povesti, desi stau cu grija ca ii e rau in masina si-i piere tot cheful dupa o astfel de aventura.
Bine ai venit printre mamicile de 1996, Brenda! Si eu sunt o mamica singura, nu e usor, dar incerc sa fac fata situatiei si sper ca ma descurc onorabil.



http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Buna ,fetelor! Brenda bine ai venit printre noi!Vad ca toti asteptam vacanta cu mare nerabdare.Astept si eu vacantza dar vacanta mea, insa mai e mult pana acolo mai ales ca am si doua restante de dat.Ieri am dat examen la economie si a fost bine ,zic eu,insa astept rezultatul,pana acum a fost binisor am luat 8,9 si 10 ,sper sa o tin tot asa.Mai am examene cam o luna,la o saptamana distantza fiecare asa ca probabil o sa va citesc dar o sa scriu mai putin.Va pup si pe voi si pe piticii vostri.

Andra ,mamica lui Robert si a Mariei album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Buna,fetelor!
Ana-Maria,interesanta povestea ta.....Vezi? Cind aud de intilnirile astea pe internet imi fac placere,dar trebuie sa-ti spun ca eu am avut intotdeauna retineri in ce priveste astfel de intilniri,nu stiu de ce....nu-ti mai spun de "matrimoniale"! Sa nu aud! Dar ,poate cine stie? intr-o zi o sa dea norocul si peste mine....Pina atunci,trebuie sa incerc sa ma apropii de Diana cit mai mult,pt ca trebuie sa recunosc,o mare parte din vina o port eu,care m-am cam indepartat de ea in momentele de dupa divort,cind avea nevoie cel mai mult de mine(si asta n-o sa mi-o iert niciodata).Imi pare bine ca va cunosc,e mare lucru sa ai cu cine schimba o vorba,mai ales o vorba sincera,in lumea asta plina de minciuna si falsitate.
Alma,probleme am si eu cu Diana mea.Are rau de masina de mica,am incercat pina acum tot felul de remedii (Emetiral,Emetostop,Metoclopramid,etc)...toate fara nici un rezultat! Acum o luna si ceva,a plecat cu sora mea la munte citeva zile si am incercat o noua metoda:2 capsule de ghimbir(de la Plafar) si 15 picaturi de Metoclopramid cu o ora inainte de plecare....Vreau sa-ti spun ca au avut un efect teribil,pe care eu nu-l mai speram,dupa atitea metode incercate....Incearca si tu,poate are efect si la puiul tau....
Va pup pe toate si.....chiar imi pare bine ca sint printre voi!

BRENDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Papadia spune:

Buna fetelor si bine v-am gasit.As fi bucuroasa sa ma treceti si pe mine pe lista cu una bucata junior nascut pe 13 februarie 1996.Adica cu Costelus.Este un baietel cuminte si sper ca cifra 13 sa-i aduca numai noroc in viata.Imi pare rau ca nu v-am descoperit mai repede dar e bine si acuma.Va pup

moldovan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salut mamici,
Mihaela,ce mai faci?Cam tragi chiulu',draga!Treci repede la apel,ca nu stiu ce mai face Diana.Gata?A venit vacanta?Ce face spiridusu' Silvia?Bai,nu cumva sunteti la mare?!Ha,ai dat bir cu fugitii si nici n-ai spus!Distractie maxima!
Flexi,e bine sa te descarci si nu-ti face probleme ca ne scri despre starile tale care te deranjeaza.Aici,eu asa cred si mie asa mi se intampla,intotdeauna vei gasi o vorba buna si de incurajare,asa ca poti posta ce vrei si sunt convinsa ca vei primi raspunsul dorit.Sper din tot sufletul ca,la ora la care eu scriu,toate problemele tale sa se fi risiptit.Te asteptam sa ne povestesti cum s-a bucurat Chris de venirea vacantei.
Alma,felicitari pentru calificativele Dianei!Inseamna ca va avea o vacanta plina de bucurii?!Si la Alex la scoala doamna lor strange banuti si le cumpara tuturor carti si le face diplome.Le da tuturor copiilor,indiferent de media generala obtinuta si nu trece pe diploma ca a luat vre-un copil premiul nu-stiu-care,ci doar ca se acorda cu prilejul terminarii clasei I sau A II-a si asa mai departe.Anul asta a zis ca le da diplome pe care sa scrie:pentru cel mai cuminte copil,pentru cel care comenteaza cel mai mult(asta e fi-miu),pentru cel mai harnic etc....
Andra,bafta multa la examene si sa vina vacanta ta cat mai repede si sa te bucuri cat mai tare de ea!Pupici Mariei si vacanta frumoasa lui Robert!
Brenda,sa sti ca si eu am fost Toma Necredinciosu' referitor la intalnirile pe net.Iar in "matrimoniale" nici acum nu am incredere si nu sunt de acord cu asta.Eu nu pot sa spun ca am cautat un partener de viata,ci pur si simplu conversam pe net.Cu Marius a fost haios,caci el chiar isi cauta pe cineva,cel putin asa mi-a zis.Si eu aveam profile pe sms.ac si el a trimis mesaj la toate fetele si femeile de acolo.Printre cele care i-au raspuns am fost si eu si dandu-mi nr.de telefon printr-un mail,am zis sa il sun,sa fie si un lup mancat de oaie.Si pe urma m-am trezit ca vine sa ma vada si.....gata!Uite ca la noi a fost de bun augur.Sa sti ca si Mihaela si-a cunoscut actualul sot tot pe net.Nu sti niciodata de unde sare iepurele!Vacanta frumoasa lui Didi!Si multa putere sa ai sa poti sa lamuresti povestea cu ea!
Papadia,bun venit printre mamici de copilasi mari!Sper sa te simti bine alaturi de noi .Uite,cumnatul meu e nascut pe 13 mai si pana in prezent a avut parte numai de lucruri bune si tot ce a facut pana acum i-a mers din plin,inclusiv viata de familie.Asa ca bucura-te ca baiatul tau e o exceptie,nascut in 13,ca poate e mai bine decat crezi!
Fetelor,va doresc numai bine.Mai vorbim!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Papadia spune:

Ana68 iti multumesc ptr incurajari si in mod sigur o sa ma simt bine alaturi de voi.Sa sti ca si directorul meu tot pe 13 mai e nascut si sper ca si baietelul meu sa aiba noroc.Chiar daca nu o sa fie director dar sa aiba sanatate ca restul vin de la sine.Cum o vrea bunul d-zeu.Pupici

moldovan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Cum sa plec si sa nu zic nimic???? Ash, am avut probleme peste probleme, varful fiind comp. ocupat de sot care a invatat legislatie de pe net, examenul s-a amanat pe maine, dar am liber de azi , ca e de garda . Am foarte putin timp de cand cu atatea treburi, dar v-am citit...atat ca n-am apucat sa scriu.

Papadia si Brenda bine ati venit printre noi, ne bucuram ca se ingroasa "randurile" cu copilasi , am sa completez si listuta.

Ana-Maria, spiridushu' tot spiridush, ieri am fost la cineva care are un copilas de un an si s-a dat "in stamba" cu jucariile, ce voia copilasul, voia si ea, normal. In rest e la fel...argint viu, nu pot face nimic acasa atata vreme cat n-am "supravegetor" pentru ea, asta e inca un motiv in plus pentru care ma bucur ca vine vacanta.
Iar Diana a avut azi o zi libera(baiatul invatatoarei a terminat a 12-a si azi au avut festivitatea)...a fost bucuroasa ca am lasat-o pe Silvia dormind si noi doua ne-am plimbat prin oras, e drept ca mai mult pe la banci si alte plati, dar macar am avut timp pentru noi doua, ceea ce de mult nu s-a mai intamplat.
pentru tine, Alex si Luana.

Brenda, uite ca m-a dat de "gol" Ana-Maria...asa e...si eu mi-am cunoscut sotul actual pe internet...la noi povestea e putin mai ciudata, eram amandoi casatoriti, eu ma plictiseam uneori pe la munca iar el acasa, asa ca ne-am gasit intamplator pe chat. Nu cautam niciunul o aventura sau o relatie, insa casniciile noastre nu erau ceea ce voiam, dar asta nu ne-am recunoscut unul altuia decat dupa muuulta vreme...o jumate de an ne "intalneam" cateva zile la 2 saptamani pe chat, in rest prin e-mail aproape zilnic, mereu aveam cate ceva sa ne spunem; apoi am avut curaj si am vorbit la tf. pentru inca vreo jumate de an, la cateva zile, in paralel cu netul...eram prieteni, discutam cate in luna si in stele, rar de tot despre casniciile noastre. Pana intr-o zi cand el a vrut sa ne intalnim, sa ne vedem. A durat vreo 2 luni pana m-a convins, alta intampare a facut ca noi sa stam la doar 90 de km unul de altul si uite asa intr-o seara am acceptat si a venit pana la mine, ne-am intalnit, am stat vreo ora de povesti si dupa ce a ajuns acasa si eu la munca(intram atunci in sch. III) ne-am dat seama ca vrem mai mult...complicat...ne-am dat seama ca ne-am indragostit unul de altul si de acolo am inceput divorturile, din fericire fara prea mari probleme, eu mi-am gasit de lucru aici si m-am mutat impreuna cu fetita mea in orasul lui. Am luat-o de la zero oarecum, dar nu regret nimic, nici o clipa. Dupa ce s-a nascut fetita noastra (nazdravana de Silvia) m-a cerut si de nevasta si uite asa am devenit o familie fericita.
Eh, asta e povestea mea, pentru noi cu un final fericit. Sper sa-ti gasesti si tu undeva in lume un suflet care sa-ti fie aproape.
Noi pe Diana o alintam DIA.

Asa si la Diana la scoala, nu se dau diplome pe care sa scrie premiile, anul trecut invatatoarea a facut diferenta insa intre cei foarte buni si cei buni dandu-le diplome de diferite culori: celor foarte buni-diplome albe, iar celor buni-diplome galbene. Anul asta inca nu stiu cum va fi, Diana se numara si ea intre cei 4 copii care au numai FB, insa nu stiu ce fel de diplome vor primi. Voi vedea vineri.

Va pup pe toate, sper ca in we sa am mai mult timp sa scriu.

Mihaela si fetele


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42663&whichpage=1" target="_blank">Tudorel are nevoie de mama lui!
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Salut,fetelor!
Ana-Maria imi place povestea voastra.Sincera sa fiu,desi am 34 de ani,ma simt ca la 20,parca am fost intr-un fel de amorteala in toti anii astia,insa acum pot spune cu certitudine,asa cum a spus si Mirabela Dauer:"inca il mai astept pe fat-frumos calare pe calul lui alb".Unii rid,dar eu zic ca e mare lucru sa crezi in dragoste,mare lucru sa speri si nici nu cred ca-mi voi schimba vreodata parerea.
Mihaela,povestea ta e si mai palpitanta...As putea spune chiar ca e ca-n filme.Sincer,eu am inceput sa disper,dupa 4 ani de singuratate,reusisem sa-mi "redescopar" Iubirea din perioada adolescentei,a devenit intr-un timp foarte scurt iubirea vietii mele,insa doar virtual,deoarece el acum e in Canada(chiar daca cu un copil si cu o sotie pe care nu o iubeste).A fost ceva ce nu am mai trait niciodata din punct de vedere afectiv,emotional,psihic,cum vrei sa-i spui,insa.....s-a terminat asa cum a inceput;si,desi la un moment dat speram amindoi ca vom fi impreuna intr-o zi,acum a ramas doar amintirea din toata povestea.Nu cred ca voi mai cunoaste vreodata asemenea trairi,dar asta nu ma poate opri sa sper in continuare ca-mi voi gasi pe cineva care sa ma iubeasca,sa ma respecte si sa ma accepte.
Urez copiilor vostri vacanta placuta,distractii multe si mult soare! Diana pleaca pe 23 in cantonament(Practica dans sportiv)si va avea 8 zile de recreere.Pe urma nu stiu ce va mai fi,sper sa pot s-o duc citeva zile la mare,ca in rest nu prea ma tine punga.Am si eu niste examene de dat prin toamna(anul IV la sociologie-psihologie)si uite asa a trecut vacanta.
Va pup pe toate si....sper ca nu v-am plictisit.

BRENDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Gata, am editat listuta de pe prima pagina, ca sa fie si noii veniti acolo.

brenda, spune-mi te rog si in ce data e nascuta Didi ca sa trec in listuta. Imi pare rau pentru dezamagirile prin care ai trecut, insa uite, eu si Ana-Maria suntem 2 exemple de norocoase . Iar aici pe acest site sunt multe fete care si-au gasit dragostea, perechea, sotul in acest fel. Eu mai stiu cateva si toate sunt casatorite si fericite. Nu te indemn acum sa procedezi la fel, departe de mine gandul, in viata insa nu stii niciodata de unde sare...fericirea. Eu iti doresc sa o gasesti intr-o buna zi.
Si eu am 34 de ani, suntem de-o varsta. Iar dragostea am gasit-o la 30...asa cum am zis nici nu ma gandeam la asa ceva, dar ce ti-e scris....e pus de-o parte.

copilasi si mamici!
Sa ne vedem si auzim cu bine in vacanta!

Mihaela si fetele mele


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42663&whichpage=1" target="_blank">Tudorel are nevoie de mama lui!
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput