Copii din 1996 (2)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salut,
Mihaela,ma bucur ca fetele sunt bine si totul e in regula.Mai aveti putinel si mergeti la interviul de viza.Bafta!
Brenda,spor la invatat,distractie maxima pentru Didi!Ma bucur ca ti-a placut ce am povestit si eu si Mihaela.E adevarat!Eu mai am putin si fac 37 de ani,iar Marius a implinit deja 41.Aveam si eu 34 cand l-am cunoscut .Si e tare bine acum!Sa ai parte numai de bine si de tot ce iti doresti!
Fetelor,sunt pe fuga.Luana s-a trezit si Alex ma freaca la cap de o sa il arunc si pe el de la etaj.Enervanti sunt amandoi,de o sa imi dau demisia din functia de mama imediat.
Alex a terminat cu FB clasa a doua,doamna l-a laudat si l-a dat exemplu la colegi si parinti.Sunt tare bucuroasa!
Fetele,sa aveti weekend placut si mai vorbim!Va pup!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ana-Maria, uite de ce imi place sa intru si sa citesc aici...ca sa ma consolez ca nu numai eu sunt nervoasa cateodata si imi vine sa-i "arunc" pe copii afara . Uhhh, ma racoresc si eu...
Noi am avut azi festivitatea si spectacol la scoala, Diana a fost premiata la cangur cu premiul II pe scoala. Iar la clasa a terminat cu FB, premiile au fost la fel pentru toti copiii, evidentierea a fost diferita, unii pentru mate si romana, altii la abilitati, pictura, muzica sau sport.
Aici am pus poze ca sa o vedeti pe Diana la sf. cl. a 2-a:
http://community.webshots.com/album/371637551MrlVXe

O vacanta minunata va doresc!

Mihaela si fetele mele


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42663&whichpage=1" target="_blank">Tudorel are nevoie de mama lui!
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Gata si noi cu scoala! Azi Diana n-a mai fost la scoala, am avut premierea ieri, jumatate de ora, in sala de clasa . Au fost premiati cu premiul I 12 copii care au avut FB pe linie, printre care si matza mea. S-au acordat premii tuturor copiilor, indiferent de rezultate. Aceeasi carte, doar culoarea diplomelor difera. Diana a luat 3, una pentru promovarea clasei a III-a, una pentru premiu si alta pentru participarea la Euro-junior. Nu le-a dat nici foarte mult de scris pentru vacanta, dar ne asteapta un an greu, cu clasa a IV-a nu e de gluma.
Felicitari copiilor pentru rezultatele obtinute si vacanta placuta tuturor, nu numai copiilor, ci si mamicilor, care o sa se bucure la fel de mult de vara asta!

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Mihaela, cred ca Diana a avut o serbare reusita, din cate am vazut in poze. Ce costumase frumoase au avut, nu ca la fata mea, au venit toti tarcati! Cred ca anul viitor vor face si ei ceva, ca se vor desparti de d-na invatatoare...
Frumoasa fata ai!
Brenda, speranta moare ultima! Eu sunt convinsa ca lucrurile se vor aseza si pentru tine, totul e sa nu disperi si sa ai incredere ca dupa ploaie va iesi si soarele. Sunt multe coincidente intre noi... si eu am 34 de ani, 4 ani de la divort, fetele noastre au acelasi nume si sunt apropiate ca varsta, Diana mea sufera si ea din cauza lipsei tatalui (desi se vad destul de des).
Eu sunt optimista, acum am un curtezan care e baiat bun si imi mai doresc un copilas.



http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Buna fetelor!
Mihaela,Diana e nascuta pe 13 martie.Sper sa nu fie cu ghinion pt ea,desi pina acum n-as putea spune ca toate au mers ca pe roate in vietisoara ei.Dupa divortul nostru,am avut neplacerea sa descopar (intimplator)ca Diana sufera de talasemie,forma usoara (este un gen de anemie care nu se trateaza cu nimic,nu mori din ea daca nu este forma majora,dar mori cu ea).Din pacate,unii copii,care sufera de forma majora,traiesc numai cu transfuzii de singe si viata lor nu dureaza mai mult de 18-20 de ani.E ceva ereditar,se mosteneste de la unul din parinti.Pt mine a durat pina m-am linistit,am facut tot felul de cercetari,dar nu a mai contat pt mine de la cine a mostenit chestia asta.In fine,sa nu va plictisesc cu subiectul asta.
Alma,chiar coincidenta....din pacate,pe mine nu ma curteaza mai nimeni,dar eu tot mai sper.Iti doresc din suflet sa gasesti linistea sufleteasca,sa fii fericita.cred ca meritam lucrul asta.
Ana-Maria,tine-te tare cu nervii! Eu am avut momente cind credeam ca o sa-mi plesenasca ceva si o sa mor pe loc.Dar invat,putin cite putin,ce este rabdarea,altfel nu o sa reusesc sa o vindec sufleteste pe Diana.
Eu nu ma pot lauda ca voi,cu premiul,pt ca am avut surpriza neplacuta,sa constat ca,dupa ce a plouat cu note de FB si la mate si la romana,mediile,ca prin minune,au iesit numai de B.Nu am comentat,nu m-am revoltat,pt ca.....asta este cind esti la invatatoare cu pretentii si cind parintii "de bani gata" roiesc cu cadourile.Intr-un fel e mai bine asa,copilul meu va lua notele pe merit si eu stiu bine care ii este valoarea.Diploma a fost doar pt stiinte,civica si arte. No comment!
Va pup pe toate!Iertati-ma ca v-am plictisit cu scrisul,dar azi am avut un examen timpit si am simtit nevoia sa ma descarc.
Week-end placut!

BRENDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Va salut din nou,intr-o mica tura pe DC.
Mihaela.....sunt in extaz: DIANA E SUPERBA! Ai o fata foarte frumoasa!Ce sa-ti spun?!Am vazut pozele de la serbare.Nu ai pus-o si pe Silvia sa faca poze cu premianta?!
FELICITARI PREMIANTEI!S-o tina tot asa si la cat mai multe premii si coronite!
La Alex serbarea a fost simpla.La ei la scoala nu se face cu iesit in curte si cantece si alte activitati de spectacol.Nu s-a facut nici anul trecut,cand doamna a organizat, ca asa a vrut ea,o mica reprezentatie a copiilor ,cu cantece si poezii.Dar anul asta le-a dat premii pentru rezultate bune si foarte bune la invatatura si purtare si premii pentru participare la Cangurul catorva copii.Toate astea le-a organizat doamna,mai putin chestia cu Gangurul,caci scoala nu se implica,fiecare clasa cu treaba ei.Nu stiu de ce e asa,cu toate ca e una din cele mai bune scoli din Timisoara.Chiar in ziua de 16,dupa-amiaza,scoala avea musafiri din Europa,profesori si elevi,in schimb de experienta.
In fine,nu am avut timp dimineata,dar acum ma laud si eu cu Alex,ca am inima cat China de fericire si bucurie.Doamna lor nu a dat premiul 1 sau 2 sau alte premii,ci premii pentru rezultate foarte bune si bune.Si inainte de a acorda premiile a spus parintilor asa-citez:"Nu acord premii I,II sau III,ci am sa dau diplome pentru rezultatele obtinute,ca toti copiii sa primeasca o diploma.Dar,daca ar fi fost sa acord premiul I,atunci Petenchea Alexandru ar fi fost singurul elev care ar fi meritat si primit acest premiu.Alex,ridica-te!Bravo tie,felicitari!Va rog sa-l aplaudati!Este singurul din clasa,care, pe tot parcursul anului scolar ,nu a venit niciodata cu tema nefacuta,care a invatat intotdeauna temele si care a stiut intotdeauna sa raspunda intrebarilor puse de mine la ore."
Vreau sa spun ca eu eram in culmea fericirii ascultand-o pe doamna lui si parintii si colegii lui aplaudandu-l.
Asa ca,daca vreti sa vedeti si pozele noastre de la serbare,deschideti "Alex&Luana" la albumul "Premiantul-sfarsitul clasei a II-a,16 iunie 2005".
Alma,FELICITARI pentru Diana!Bravo pentru rezultatele obtinute,sa fie sanatoasa si s-o tina tot asa!Iar tie iti doresc multa fericire si tot ce iti doresti sa se implineasca,alaturi de fetita ta si de prietenul tau!
Dragelor va pup si sa va bucurati din plin de vacanta!Sa aveti o vara frumoasa!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Papadia spune:

Buna fetelor.Si noi am asteptat vacanta si in sfirsit a venit.Costelusu meu a terminat cu felicitari clasa a 2-a.Este la sistemul step by step si nici in clasa la ei nu se dau premiul 1 sau 2.Se da cite o diploma la fiecare si cite o carte si cu asta basta.Dar au caiete de evaluare si acolo se oglindesc toate rezultatele din clasa a 2-a care sau dovedit a fi foarte bune.Sunt foarte mindra ca invata atit de bine.Are probleme doar cu bataia.Nu ii place sa ramina dator si mai mereu faca cite o boacana.Poate ca asa sunt unii baieti.Nu stiu ai vostri daca au iesiri din astea dar sper sa-i treaca.In rest toate bune si frumoase.Eu ma plictisesc de moarte ca nu prea ies ptr ca afara e tare nasol.De cind ne-am vindut masina nu prea mai iesim si tare ma mai plictisesc citeodata.Ma bucur ca v-am gasit ptr ca ma mai descarc si eu .Va pup si toate cele bune va doresc.Vacanta placuta la copilasi mari si mici.

moldovan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Fetelor, am ceva probleme cu comp. asa ca voi fi scurta: felicitari copilasilor vostri si multumesc pentru cele primite!

maine plecam la buc. si pana vineri nu voi mai avea cum sa va citesc, asa ca va doresc o saptamana cat se poate de frumoasa din toate puncetle de vedere!

Mihaela si fetele mele


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42663&whichpage=1" target="_blank">Tudorel are nevoie de mama lui!
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salut mamici,
Mihaela,iti tin pumnii!Bafta!
Abia astept sa povestesti cum si ce ati relizat prin Bucuresti....

Papadia,nu esti singura mamica din clubul mamicilor cu batausi la casa omului.Ma inscriu si eu aici.Si Alex al meu da cu simt de raspundere.Problema e ca eu l-am mai strunit din activitatile astea barbare si se abtine,ca a luat-o pe coaja si nu-i convine reversul medaliei.Mereu ii spun sa se puna in situatia copilului batut de el.Partea rea e ca,daca sare cineva la bataie la el si ii spune sa se potoleasca si respectivul sau respectiva nu se potoleste,atunci se enerveaza si da de nervi.Asa s-a batut cu o fata cu 3 ani mai mare ca el si i-a smuls aleia cercelul,de a trebuit la 10 seara sa ii cautam cercelul cu lanterna prin irba,impreuna cu tatal fetei.Si nu e singurul caz...Asa ca stai linistita:nu esti singura!Urla testosteronul in ei.Stai sa vezi cand hormonii o vor lua razna prin corpul lor,peste 4-5 ani....Atunci sa te tii,ca ce fac ei acum sunt nimicuri!
Numai bine si sa aveti o vacanta si o vara frumoase!
Pupici tuturor si vacanta placuta!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Brenda, singura mea verisoara a avut talasemie majora, spun "a avut" pentru ca am pierdut-o in 2003, la 23 de ani.
Talasemia minora e mai des intalnita si multe persoane o au fara a sti de existenta ei.

Multa sanatate Dianei!

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput