Copii din 1996 (2)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Alma,crede-ma ca stiu.....Am facut multe "sapaturi"pina sa ma linistesc.Imi pare rau pt verisoara ta.....un destin nedrept....Din pacate,e ceva ce nu putem controla.Dar...cu Dumnezeu,inainte!
Ana-Maria,Papadia,lasati draga baietii sa se desfasoare si sa se impuna,sa-si arate muschii....Decit sa fie niste pampalai,mai bine asa.....Go,baieti! (era o gluma,dar nu e rau daca sint asa,mai ales daca e cu limite)
Diana pleaca joi in cantonament si eu nu stiu ce voi face 8 zile fara ea,e prima oara cind pleaca fara mine "in lume".Deja mi-e greu desi nu a plecat inca si deja stau cu inima cit un purice,sa nu pateasca ceva....
Voi pe unde plecati in concediu? Ce planuri de vacanta aveti?
Mai scrieti-mi,ca-mi place...(intind coarda,nu?)
Va pupic si....pe curind
http://community.webshots.com/user/brendamitran

BRENDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Papadia spune:

Ana Maria cum zici tu urla testosteronul in ei dar si noi am avut probleme cu Costelus.La scoala se batea mai tot timpul si daca il certam imi zicea pai x a dat primul si normal ca nu raminea dator.Pina ne-a trimis invatatoarea bilet acasa si a mers sotul sa vb cu ea .Apoi i-a zis la Costelus ca daca nu se cuminteste o sa il bata el sa se sature de bataie .Cred ca a avut efect ca s-a potolit.Dar atita timp cit sunt provocati normal ca si ei riposteaza.Sper ca in cls.a 3-a sa fie mai potolit.Dar sa fie sanatosi ca restu se mai rezolva.Brendanu-ti mai fa atitea griji.Fata e mare si se descurca.Normal ca tie greu ca pleaca dar trebuie sa te obisnuiesti cu ideea.Asa ca fi tare si toate cele bune.

moldovan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salut fetele,
Intru si eu pe fuga....
Brenda,boala Dianei nu are leac?!Of!tare rau!Banuiesc ca exista ceva macar pentru ameliorare,nu?!Sa fie numai bine,e tot ce va doresc!Iar cu baietii....mai,mai,...iti da mana sa vorbesti,ca esti mama de fetita,ce-ti pasa!Chiar aseara a fost Marius la usa la o vecina al carei copil are altercatii cu Alex.Au avut o discutie si sper sa rezolvam problema.Eu nu zic sa nu dea,da! ,dar cand e cazul,nu asa,una-doua,sa sara la bataie!
Si las' ca ai sa te obisnuiesti cu plecarile Dianei....Creste!Asta e!Incet-incet ai sa te obisnuiesti si o sa-ti treaca.Si eu ma gandesc ca azi-maine si ai mei vor incepe sa zboare din cuib si.....ce ma fac?!Asa suntem noi,nu,ca doar de aia suntem mame!Hai ca deja bat campii,nu stiu daca ai inteles ceva din ce am scris!Sa ai parte numai de bine!
Cu vacanta,nu stiu zau ce vacanta voi avea anul asta....Sunt multe de facut si bani prea putini....Se pare ca vom sta loco!
Hai ca va pup si mai vb!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flexi spune:

Salutare tuturor mamicilor din 1996 si nu numai. In sfarsit si mult asteptata vacanta. Chris e plecat din 20.06 intr-o tabara de calarie. am vorbit cu el la telefon si e super incantat. Are un program foarte incarcat in tabara, inclusiv si 2 ore pe zi de citit si scris in lb. germana. Mi-a fost frica sa nu ma sune a 2-a zi sa-l iau de acolo avand in vedere ca era si cu scris si cu citit. Dar nu e asa si ma bucur. E pentru prima oara cand pleaca de langa noi singur si imi este tare dor de el. Cat ar fi de incapatat si neastamparat e un PUSTIU in casa de habar n-aveti.
Colac peste pupaza nici Romi ( sotul meu ) nu este acasa saptamana asta, asa ca m-am apucat sa intorc casa cu susul in jos din plictiseala. Saptamana viitoare in weekend dam o fuga la mare ( de vineri pana duminica) Abia astept sa evadam toti 3. In ultimul timp ne intalnim rar toti 3 ( Romi pleaca luni la Bucuresti si vine vineri si asta in cazul in care nu e plecat la un raliu si atunci sarim peste weekend) Asa ca 3 zile impreuna e un adevarat MIRACOL.
Poate mai avem timp si de noi ca trece viata si........


VACANTA PLACUTA ....SI SA FITI IUBITE SI CUMINTI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Buna,fetelor!
Of,greu,tare greu......Diana a plecat dimineata la 6(cam devreme pt ei),insa nu a mincat nimic si din cauza asta a vomat tot drmul,am sunat-o cred ca de 7-8 ori si plingea de mama focului ca-i este rau si vrea acasa,mie mi se rupea sufletul ca nu sint linga ea sa o ajut si uite asa,am avut o zi groaznica...Pina la urma au ajuns la Sibiu,dupa 7 ore de mers cu autocarul(de ce Dumnezeu atit de mult nu stiu),insa de cite ori o sun e un vacarm infernal si nu ma pot intelege cu ea.Vecina mea m-a sunat plingind in hohote(fetita ei e si ea acolo),ca fata face foamea si ca ea se duce s-o aduca acasa....Diana nu mi s-a plins de mincare,insa nu sint organizati deloc si nu-mi place.Cind ne-au dat sa citim regulamentul,am zis ca o sa faca o adevarata armata cu ei,dar vad ca sint total de izbeliste...In rest,imi spune ca pensiunea e foarte cocheta si curata.Nu stiu ce sa zic,astept si ziua de miine sa vad ce-mi mai spune....mi-e tare greu sa judec obiectiv.....
Ana-Maria,talasemia nu e o boala,e......nu stiu cum sa-ti explic....mai mult o dereglare,o anomalie in structura singelui,nu o afecteaza prea mult,decit ca toata viata va fi mai predispusa la raceli,la boli,si mai obosita decit un om normal....va avea nevoie de multa odihna,mai ales in perioadele solicitante(cind poate fi ajutata cu vitamine).Cum am mai spus,multumesc lui Dumnezeu,ca nu e talasemie majora,din care chiar nu poti scapa si care se termina urit si tragic.Din pacate,sistemul medical din tara noastra nu asigura prin analizele pe care le faci cind ramii insarcinata si testul pt talasemie,care in alte tari este absolut obligatoriu,tocmai pt a se evita astfel de situatii.Asta este,repet,ma consider fericita din punctul asta de vedere.
Cu vacanta cam greun si noi,bani putini,nevoi multe,in conditiile in care "tatal",daca-l pot numi asa,nu contribuie cu absolut nimic la intretinerea copilului.Noroc cu ai mei,sa le dea Dumnezeu sanatate,ca altfel muream de foame....
Va pup pe toate,hai sa ne bucuram totusi ca a venit vacanta si....relaxare placuta!

BRENDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Gataaaa, am ajuns acasa azi dimineata, franti de oboseala dar cu ambele vize in pasaport. Obositor, foarte obositor dar macar avem satisfactia ca n-am umblat de pomana! Asa ca fetelor, dupa ce duminica viitoare plecam la mare, stam pana in 9 iulie, in 12 iulie zburam spre New York! Eu, sotul si Diana, cea mica ramane acasa, faptul ca o lasam a contat foarte mult in obtinerea vizelor, sunt sigura ca altfel nu le-am fi primit...o sa ne topim de dorul ei!
Stam 3 saptamani prin America, nu stiu inca traseul exact, va fi ceva de genul Orlando-Disneyworld(Ana Maria n-am uitat!), Las Vegas, San Francisco, Los Angeles, Washington. Apoi plecam spre Toronto unde stam o saptamana.

Ei, cam atat deocamdata, oboseala acumulata inca n-a trecut si mi-e somn...pupici!

Mihaela si fetele mele


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42663&whichpage=1" target="_blank">Tudorel are nevoie de mama lui!
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Buna,fetelor!
Mihaela,nu inteleg de ce nu ti-ar fi dat viza daca o luai si pe cea mica.Mai pastram inca urme din comunism? Mai uimeste treaba asta.Dar,e totusi explicabil,ne aflam in Romania.Oricum,vacanta placuta,fii sigura ca o sa fie super,o sa vii cu niste amintiri extraordinare,daca nu cumva o sa-ti incolteasca ideea de a merge sa traiesti acolo.Dupa parerea mea,nu poti compara nici un alt loc din lume cu America,din toate punctele de vedere,de la oameni,pina la locuri.Ii invidiez pe cei care au avut puterea sa plece acolo,cred ca daca acum mi s-ar ivi posibilitatea,as pleca fara cea mai mica ezitare.
Asteptam poze,mai ales de la Disneyland,poate vede si Didi,macar asa,cum e pe acolo.E visul vietii ei sa ajunga la Disneyland intr-o zi,din pacate nu pot sa-i promit treaba asta.
Ana-Maria,esti din Constanta si nu ajungi la mare in vacanta asta? E pacat,zau asa,e adevarat ca e si o distanta al naibii de mare.Si,uite,ca acum abia realizez ce e viata:ai plecat la atitia km departare,ca sa fii alaturi de persoana care ti-a redat zimbetul....Frumos,superb!
Of,sper sa cunosc si eu intr-o zi,macar o mica parte a fericirii,sper sa pot sa-mi fac si eu planuri de vacanta,sper sa pot sa-mi vad copilul fericit,sper sa am si eu intr-o zi o amilie.Pina atunci,va urez voua sa o tineti tot asa si sa aveti parte numai de bucurii,in continuare!
Va pup
http://community.webshots.com/user/brendamitran

BRENDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salut mamici,
Mihaela,Bravo!!!!
Ma bucur tare mult pentru voi ca ati reusit!Felicitari!
Sa aveti parte de vreme superba si.....distractie maxima!
Imi pare rau ca nu ne putem intalni anul asta la Constanta,dar las' ca nu au intrat zilele in sac.....Poate cu alta ocazie.
Saru-mana ca nu ma uiti cu vederea : una mica si cat mai ieftinuca cu toate personajele,daca gasesti,pliz!
Inca o data sa aveti parte de o vacanta beton si sa fiti sanatosi!
Multi pupici la printesele si distractie la maxim Dianei!
Te pup!Poate mai vb pana pleci.
Brenda,ce sa fac?!Cam greut cu finantele si.....sti cum e.Eu vreau si al meu barbat ar vrea sa mergem si la mare si la munte si....pe unde n-am vrea noi sa mergem?!Dar e mai complicat! Asta e!Iar cu "deplasarea" mea in celalalt capat al tarii pentru barbatul asta nemaipomenit la meu,pe care il iubesc de mor.....ce sa zic?Nu imi pare rau de pasul facut nici cat ii negru sub unghie.Si daca ar fi sa dau timpul inapoi si sa fiu pusa din nou in aceeasi situatie,as face la fel,fara sa ma gandesc,fara sa clipesc,fara sa rasuflu....Intr-adevar ca alaturi de el am aflat si eu cum e sa fi iubit,inteles,tolerat,sa ai un prieten de nadejde si ce inseamna atractia fizica....Hai ca sunt laudaroasa!Iertaciune,n-am vrut sa fiu rea!Iti doresc,asa cum iti doresti si tu,sa gasesti pe cineva care sa reprezinte zburatorul viselor tale....Sa ai o vara frumoasa,iar Didi o vacanta frumoasa si distractie din plin!Multam' de lamurire privind talasemia....Sa dea Domnul sa fie bine si sa nu existe niciodata probleme!Parca uneori Doamne-Doamne asta e cam nedrept,nu crezi?
Flexi,las' mama draga,ca vin ei barbatii acasa,daca nu au si venit deja....Super ca l-ai trimis pe Chris in tabara...Sa aveti o vara frumoasa si cu multe bucurii!
Papadia,lasa baiatu'!Ce vrei sa faca?sa stea ca fraieru' si s-o incaseze?Si mai lasa-ma cu talentele lu' doamna care are pretentii....Cunoastem si noi chestii d-astea.Sa fie baiatu' tau sanatos si sa stie sa se apere si sa dea.Sa aveti vacanta frumoasa si plina de bucurii!
Mamici,va pupic si mai vb!


Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria2 spune:

Buna tuturor si o vara cat mai frumoasa.

Noi am fost cateva zile cu copiii intr-o statiune destul de cunoscuta aici in Halkidiki si era plin-dar plin- de romani.
Am fost absolut socata -se vorbea romaneste in orice colt al plajei si aproape in toate vilele era o camera data la romani.

Anastasia mea a fost cea mai mirata-asa multi copii care vorbesc romaneste?
A fost 35 euro/noapte si am avut bucatarie cu un pat si o camera cu inca 3 paturi.

O sa venim si noi in Bucuresti cam pe 15 iunie si eu abia astept.

mamica de 2 printese si un print

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Brenda, nu e greu de inteles de ce nu primeam viza daca voiam sa plecam toti 4...din pacate comunismul e de vina insa in alt mod decat te gandesti tu. Sa-ti explic....din pacate pentru noi, orice cetatean roman care cere viza pentru SUA indiferent de motiv, este vazut de americani ca un potential emigrant, asa ca trebuie sa demonstrezi cu toate "fortele" ca te vei intoarce in tara. Asa ca e nevoie de o invitatie de la un cetatean sau rezident american, care sa demonstreze cu hartii bancare cum ca are destule resurse financiare sa te sustina in perioada cat vei sta in SUA, ca nu vei fi nevoit sa muncesti ca sa te intretii acolo. Apoi ca ai aici radacini bine infipte, adica ccc casa, familie, o slujba stabila, iar cei de la munca stiu si ti-au dat concediu pe perioada pe care tu soliciti viza. De asta spuneam ca a contat foarte mult ca ramane Silvia acasa, ea fiind elementul forte pentru intoarcerea noastra. In tot cazul, intre intrebarile pe care ni le-au pus la interviu, si la americani si la canadieni(ceea ce am scris mai sus e identic si pentru canada) au fost: daca ne-am gandit vreodata sa emigram in canada, daca avem de gand sa lucram acolo in perioada vizitei, apoi la americani l-au intrebat pe sotul meu, care e medic, daca are de gand sa-si dea diferentele ca sa poata practica in state. Evident ca raspunsurile noastre au fost negative. Ei, cam asta e, traim intr-o tara fosta comunista iar americanii si canadienii nu vor decat sa-si protejeze cetatenii lor, sa evite emigratia clandestina, de asta e asa nasol. Am vazut foarte multi carora le-a fost respinsa viza, in general tinerilor, care nu aveau probabil familie, loc de munca...iar celor in varsta le-a fost data cam la toti, majoritatea mergeau sa-si viziteze copiii stabiliti in canada sau sua. Multi dintre ei mai fusesera, asa ca primeau chiar si fara interviu, asta la canadieni, la americani interviul e obligatoriu pentru toti. Sper ca te-am lamurit acum de ce asa greu sa pleci peste ocean.

Ana-Maria mersi de urari! Sigur ca undeva si cumva ne vom vedea...ne bate demult gandul sa mergem in Timisoara, asa ca poate in toamna vom gasi o ocazie prielnica si sper din suflet sa avem ocazia sa ne cunoastem.

Maria, daca nu reuseam cu vizele, vacanta noastra era stabilita pentru Grecia. Din moment ce preturile sunt identice cu cele de la noi si conditiile sunt mult mai bune acolo, de ce sa nu mearga romanii? Bravo lor!Concediu placut innRomania, cred ca veniti pe 15 iulie, nu? ca 15 iunie a trecut deja...

Pupici multi copilasilor si voua mamicilor!
Vacanta placuta si concediu placut in continuare...

Mihaela si fetele mele


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42663&whichpage=1" target="_blank">Tudorel are nevoie de mama lui!
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput