Copii din 1996 (2)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutari,
Intru cu intarziere,caci zilele astea am fost cu activitati:curatenie caci ne vin musafiri si Luana nu a stat o clipa locului sau sa se scoale si ea ca toti copiii normali,pe la 9-10 dimineata....asa ca nu am avut cum intra si....ioc DC.
Am cam scris amestecat.
Mihaela,multam' de apreciere.Sincer marturisesc ca aici,pe DC ma simt printre prieteni .Iar la capitolul copii din '96 ma simt minunat,pentru ca am unde sa vin sa spun ce ma doare si stiu ca gasesc prieteni "de suferinta",gasesc un sfat bun si ,poate,la nevoie,o mana de ajutor intinsa.Iar despre tine pot spune,cu tot dragul si din tot sufletul,ca imi placi mult si ma simt,scriindu-ti,ca parca as scrie unei prietene de demult.Imi cer scuze daca am scris ceva gresit,dar asta e ce simt.Si atunci cum as putea sa scriu daca nu numai vorbe bune si de intelegere ?!Uneori,cand citesc ce postezi,am impresia ca imi scri gandurile mele,mai ales cand scri de Diana.Ca de cele mici nu prea ne-am conversat.Iar cu optimismul...of!Ce sa-ti spun?Sti Mihaela,daca nu as fi fost optimista cum zici tu si daca nu as fi dat la spate anumite momente,chestii si probleme din viata mea...cred ca acum ori eram la psihiatrie internata ori miroseam florile la radacina.A trebuit sa fiu tare ,sa ma ambitonez cumva si sa fiu uneori a-dracului si rea,altfel nu razbeam de una singura si poate nu as fi avut ce am acum.Chit ca am mai si pierdut in viata,am mai luat si suturi in fund,dar orice sut in fund e un pas inainte....Si nu numai,dar am si riscat de multe ori ,poate,luand decizii care s-au dovedit unele bune altele ne-bune.Asta e !A trebuit sa ma dau si eu dupa cum a batut vantul vietii in asa fel incat lui Alex sa ii fie bine si sa nu ma las si eu calcata in picioare de altii mai tari ca mine.
Imi cer scuze daca am filozofat prea mult si nici nu stiu daca ai inteles ceva din toata logoreea mea,dar stiu ca ma simt mai bine acum.Punct.
Draga,da' stiu ca v-ati plimbat ,nu gluma.Bravo voua si s-o tineti tot asa.E nemaipomenit mai ales pentru fete.Stiu ca si eu,cat am fost copil,ai mei ne-au cam dus prin tara si am vizitat multe locuri superbe.In afara tarii am fost doar de doua ori,pana la Tolbuhin si Varna,in Bulgaria si atat.In alte parti de lume nu am ajuns inca si nici nu stiu de voi ajunge prea curand.
Daca mergeti la Disney World-Doamne-ajuta sa luati viza,Doamne-ajuta sa fiti sanatosi si sa ajungeti in USA,Doamne-ajuta sa fie totul bine-te rog sa imi iei si mie o vedere de acolo cu personajele din desenele animate Disney.Numai daca gasesti o vedere cu toate personajele.Te rog!Si cand vi iti trimit si banutii si iti dau si adresa mea.Vrei?!
Scriai ca te-ai intins cu scrisul?!Uite cat am scris eu!
Nu stiu cand sunt testarile finale la Cangur.De asta intrabai,nu?Stai sa vedem rezultatele la ce a fost in 28 Mai,ca inca nu au venit.
Ce fac fetele tale?Cum ii mai merge Dianei cu scoala?Silviuta ce face?Sta cu bunica ziua?Sau merge la gradi?Sotul tau ce specializare practica?Daca am inteles bine, e medic?
No,bun!Hai ca va pup si va doresc tot binele din lume.Aveti grija cu viza aia.DOAMNE-AJUTA!!!!!
Doresc tuturor o saptamana buna in continuare si sa aveti parte numai de bucurii.

Ana-Maria,mami deAlex&Luana
Poze-de-familie
La joaca.31.05.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ana-Maria, aceleasi sentimente am si eu cand intru aici si vad cate o postare de-a ta, astept sa citesc ce mai e nou pe la voi, ce mai faci tu si copiii tai.
Daca primim viza (tineti pumnii pe 23 iulie), atunci iti aduc nu una ci un set intreg de poze...iar cu banii nu-ti bate capul! adresa e suficienta.
Intrebam de testele finale de la scoala, la mate si romana, Alex le-a dat deja? Diana a avut saptamana trecuta ambele teste, a fost surpriza, nu i-a anuntat. Acum se pregatesc de ultimele 2 saptamani de scoala, in care mai mult vor face excursii in oras, in afara...e foarte bine. Si asteptam serbarea de final, la festivitate, cand vor prezenta polka si imnul clasei...e tare mandra de asta.

Silvia deocamdata sta cu mine, nu ma intorc la munca pana in sept. Mama e in Zalau asa ca nu poate sta cu ea, nu mai am ajutor aici in SM. E tare greu . Sotul meu e internist, lucreaza in policlinica. Saptamana viitoare va participa la Timisoara la COngresul de gastro-enterologie, imi pare rau ca nu am cum sa merg si eu, mi-ar fi placut sa stau putin prin Timisoara, am fost doar o data si mi-a placut, dar am stat cateva ore numai. Si ar fi fost o ocazie buna sa ne cunoastem...insa nu am cum veni, era in plan sa las fetele cu soacra mea 2 zile...

Luana ce face? mai vorbeste luaneza?

Pupici tuturor si bafta copiilor pe ultima suta de metri de scoala

Mihaela
Diana si Silvia

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42663&whichpage=1" target="_blank">Tudorel are nevoie de mama lui!
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Buna seara,
Reusesc cu greu sa intru iar,ca azi a fost batalie pe net si pe calculator.
Mihaela,multam' ca suntem intr-un gand....
Eu iti tin pumnii pentru viza,sa dea Domnul sa o luati....Imi amintesc de sora mea,care anul trecut a tras o fuga pana la Pittsburg,in interes de scoala si de zbuciumul ei in luatul vizei.Ma rog,la ea poate a fost un picut mai simplu,ca erau interesele celor de acolo s-o primeasca,pentru ca a sustinut un test acolo.
Si saru-mana ca vrei sa imi faci bucurie cu pozele,abia astept....Tin pumnii rau de tot!
Nu mi-a spus Alex de teste,dar am inteles ca maine are test la mate.Cred ca de asta e vorba...E cam secretos baiatul asta al meu.Unele lucruri le aflu intamplator de la colegii lui de clasa si cu care ma intalnesc pe afara.Si daca il intreb de ce nu mi-a spus si mie imi raspunde cu un aer nevinovat:"pai,nu e important,ca eu stiu sa fac si nu sunt probleme".Poftim raspuns!Ti-am mai povestit parca,nu imi fac griji cu invatatul pentru el.Are numai calificative mari,2 sau 3 de -FB,un B si un I luat din cauza comentariilor pe care le face.In rest numai FB.,,I "l-a indreptat,ca a facut in asa fel incat a determinat-o pe doamna lui sa-i mai dea vreo 5 de FB la romana si acum ii iese media.Are un stil.....sta mintea in loc.Asa ca ,virgula,cam asta e ce stiu eu cu testarea finala.
Marti pleaca,sper, in sfarsit ,la Pestera aia a Ursilor,bat-o vina!Sper sa ii placa,ca el are o imaginatie.....isi inchipuie ca cine stie ce va fi acolo si va vedea.Tare imi e ca va fi dezamagit!
In rest e plin de bube si vanatai si zgarieturi,haleste verzituri(corcoduse,mere si cirese verzi) si se cocoata in toti copacii....E jale cu el!Dispare cu orele....Sambata a iesit la 10 dimineata la joaca,i-am spus sa vina la masa la ora 16.....ha! Nu l-am mai vazut la moaca pana la ora 20.30,cand a venit ca un purcel in casa,terminat de oboseala si cu o foame de lup.Nici azi nu am aflat pe unde a umblat.Asta e Alex!
E bucuros ca vine vacanta si ca de saptamana care vine nu o sa mai aiba teme.
Si mie imi pare rau ca nu poti veni in Timisoara.Ca,vorba ta,poate ne intalneam si ne cunosteam.....Ce fain ar fi fost! Nu-i bai,ca poate vei avea ocazia alta data si noi tot aici vom fi.Ca de plecat n-o sa mai plecam din Timisoara asta pana nu termina copiii astia scolile.
Luana,inca vorbeste luaneza....E o puturoasa,ca daca are nevoie de ceva stie sa zica ce vrea,alfel...balaceste cuvintele.Si ea e cu vanatai si zgarieturi....Zici ca e baietoi nu fetita.
Pai va las acum.....Mult succes Dianei la scoala,cat mai e din ea si pupici la ambele fetele tale frumoase....Voua multa bafta si putere sa treceti cu bine peste toate greutatile....Sa fiti sanatosi!
Toate cele bune tuturor si bafta copilutilor la scoala.....

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

mihaela_s..pe 23 iulie e ziua mea!!Sper sa-ti poarte noroc!
Si noi am vrut sa plecam in canada..dar ne-am razgandit!!Sincer daca nu as avea copiii..as pleca oriunde in lumea mare!ca aici e din ce in ce mai rau!
Si Mihai al meu a dat ceva teste de final.Astep[tam raaspunsurile
Acum ma chinui sa-l fac "sa-si doreasca sa citeasca mai mult"
E un fel de obilgare.dar altfel nu stiu..el ar vrea numai calculator si desene.
Eu..mai am un pici mai mik de 2 ani.de miercurea trecuta am reinceput serviciul..insa s-a imbolnavit cel mik si am fost numai o zi...apoi iara co de ingrijire a copilului bolnav.asta e
va pup..si urez succes la testele de final...si mai ales Copii sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ah, acum vad ca am gresit! Interviul va fi pe 23 iunie, dar cum e tot 23, sper ca va fi cu noroc Korina! Mersi!

Korina, uite ca si eu, Ana-maria si daca nu ma insel ralualexandrei avem tot al doilea copilas aproape de 2 ani...l-ai dus pe cel mic la camin/cresa? Sau a ramas acasa? La mine e o adevarata chestie ca nu stiu cum sa fac sa fie mai bine...unii zic ccc ca la camin se va imbolnavi, dar eu n-am incerdere intr-o femeie, iar pe altcineva cu cine sa o las nu mai am...din pacate.
Noi nu plecam definitiv, mergem doar in vizita in SUA la sora mea si in Canada la fratele sotului.

Ana-Maria, nici eu nu ma stresez de scoala Dianei, stiu ca e constiincioasa si nu-mi face probleme, uneori aflu si eu lucruri de la o colega de serviciu care are fetita in aceeasi clasa cu Diana, noroc ca nu merg la munca, poate as afla muuulte .
Sa stii ca Alex nu va fi dezamagit de Pestera Ursilor, e chiar frumoasa, pe mine m-a surprins in mod placut, fusesem pe acolo cu scoala, acum vreo...sa tot fie 25 de ani si nu mai tineam minte mare lucru. Anul trecut am fost toti, Diana a fost incantata atunci dar sincer iti spun ca ne-a placut si noua, celor mari! Iar ghidul care e acolo, nu stiu daca e singurul dar Diana zicea ca a fost acelasi si in excursie ca si cel de anul trecut, e foarte haios, le va placea cu siguranta copiilor. Sa-i dai bani sa-si cumpere vederi, sunt frumoase si tot felul de amintiri, chitzibushuri...dar pe placul copiilor.

Succes copilasilor si vacanta sa vina cat mai repede!

Mihaela si fetele


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42663&whichpage=1" target="_blank">Tudorel are nevoie de mama lui!
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Mihaela...nu am stiut ca aveti si cupilasi de 2 ani!!
L-am dus la cresa ca nu aveam cum sa fac.Incepeam serviciul..si nici nu am curaj sa bag pe cineva in casa.S-a adaptat bine.De imbolnavit nu acolo s-a imbolnavit..au fost mai multe cauze..una o baita in timpul careia apa s-a racit,mersul cu masina cu geamul deschis ca sa nu adoarma cupilul..ne-a prins ploaia pe strada..cine stie de unde ni s-o traje??!!!
Mai..in princippiu...e bine la cresa..cine are alte optiuni e poate mai bine.dar eu nu am cu cine-l lasa pe cel mik.Bunicile lucreaza.Nu le pot impune sa stea acasa...Nu am matusi..unchi sau altele..Asta e!!La cel mare traia bunicamea..si a fost bine pana la 3 ani.
Iti doresc atunci succes pe 23 iunie!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria2 spune:

URAAA! S-au terminat testele finale. S-a dus clasa a3a. Pe 15 iunie se pare ca o sa inceapa vacanta.
"Acum putem tipa cat vrem,mami?" asta este intrebarea la ordinea zilei aici pentru ca in perioada testelor Anastasiei a fost greu cu cei mici. Dar, totul are un sfarsit.

Sunteti niste fericite ca veti avea concedii pe alte meleaguri. Eu nu-mi doresc decat sa ajung 2 saptamani in tara. Se pare ca la sfarsitul lui iullie va avea sotul meu concediul si vom veni in tara. Insa, trebuie sa ne luptam inca de pe acum cu copiii care nici nu vor sa auda de Romania vara-din cauza marii pe care o au aici.
Dar acum sunt hotarata si le-am spus azi: cine deschide gura si protesteaza va ramane toata vacanta in Bucuresti.

Cam asta ar fi pe aici.

mamica de 2 printese si un print

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Salut! Chiar nu are nimeni pe aici copii nascuti in 1995? Sau nu stiu eu unde sa caut?

BRENDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salut mamici,
Uite ca Alex a fost ieri in excursie la pestera minunata a Ursilor...Mihaela,ai avut dreptate:e incantat.Aseara a venit rupt de ocoseala,a ajuns la 22.00,impresionat si....cu capul in nori,ca de obicei.Copil mai aerian ca al meu nu am mai vazut.Bani a avut la el,dar a trebuit sa plateasca intrarea la pestera,ca doamna le-a spus de 35.000 lei si de fapt a fost 90.000 lei.Ma rog,din tot a venit acasa cu o brosura despre pestera,in care nu scrie o boaba in romaneste si cu o pusca de jucarie.Nu v-am zis ca e aerian?!
In fine important e ca a fost fericit,s-a distrat si mai vrea.Doamna le-a promis ca intr-a IV ii duce la Sarmisegetuza si fac o excursie mai mare,de vreo 3-4 zile.E innebunit,abia asteapta!
A adormit bustean aseara,nici nu a apucat sa-mi povesteasca,dar nu-i nimic,ca recuperam noi azi.Mai e juma de ora si vine de la scoala,ca azi a fost la ore de la 9.00.
Ce mai fac fetele tale,Mihaela?Diana cum asteapta vacanta?Voi va pregatiti sufleteste de plecari,cred!
Va pupic si pe tine si fetele si numai bine va doresc !
Corinna,bafta baiatului tau cel mare si insanatosire la micut!Cunosc si eu "obligarea"de care scri cu cititul mai mult.Si la noi e o chestie in forta,ca numai cu conditionari facem treaba asta.
Maria,felicitari pentru teste si clasa a treia.Si concediu frumos si placut!
Brenda,chiar nu stiu daca exista pe forum subiect cu copilasi din 1995.Poti sa mai cauti sau poti crea tu un subiect nou cu aceasta tema.Sau,si mai bine,poti posta aici,la cei din 1996,ca noi te primim cu tot dragul si iti uram bun venit!Sper sa nu te plicisesti cu noi.
Va doresc tot binele din lume si....mai vorbim!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ana Maria, ma bucur ca i-a placut lui Alex la Pestera Ursilor...cat despre ce si-a cumparat, m-am distrat! E simpatic...
Diana asteapta vacanta, dar la fel o astept si eu...ca sa nu ma mai trezesc cu noaptea in cap!
Cu plecarea eu nu-mi fac inca planuri, nu-mi place inainte de a sti sigur ca vom putea merge, adica inainte sa vad vizele in pasaport. Asa ca mai astept .
Succes lui Alex in putinele zile de scoala care au ramas!

Korina si eu vreau sa o dau pe Silvia cel mai probabil la cresa, la camin nu prea vor sa o ia asa mica, ea va face 2 ani abia in septembrie si nu am de ales. Cu o femeie nici eu nu prea am incredere, nu stiu de ce...insa ma tot strsez ca va incepe cu bolile, asa am patit si cu Diana, dar dupa 3 ani si scos polipi n-am mai avut probleme.

Brenda, nu cred ca exista capitol despre copii din '95, sau s-a pierdut...inseamna ca mamicile n-au fost active. Asa cum ti-a zis si Ana-Maria, poti deschide tu un subiect sau daca iti face placere, poti ramane alaturi de noi, te primim cu mult drag!

Va pup pe toate si mai vorbim!

Mihaela si fetele


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42663&whichpage=1" target="_blank">Tudorel are nevoie de mama lui!
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput