Copii din 1996 (2)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Fetelor,
Uite ca weekendul asta am fost o fuga acasa la Constanta.Conjunctura n-a fost tocmai una fericita,dar ideea e ca am fost acasa,dupa ce vorbisem atat de mare,Mamaia si plaja.
Ce mai faceti?
Eu sunt putinel pe fuga,am picat azi dimineata la 6.15 in Timisoara dupa 13 ore de mers cu "roaba"aia de tren cu pretentie de rapid si sunt cam terminata de oboseala.Luana trebuie sa faca ochi...Asa ca va las,va pupicesc si.....sa ne "reintalnim"cu bine aici.

Ana-Maria,mami deAlex&Luana
Poze-de-familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Buna si de la mine si bun venit celor care ni s-au alaturat.Noi tot cu ale noastre care seama cu ale voastre ,adica in traducere libera:munca si iar munca.Robert a fost in excursie acum o saptamana asa ca eu am avut mari emotii fiindca era prima lui excursie si cu toate ca i-am dat telefon cu el baiatul meu a fost foarte ocupat cu muzeele si cu alergatul pe coclauri asa ca la zecile de apeluri a binevoit sa raspunda doar de doua ori.Si ca sa nu vina acasa fara nimic a adus o raceala pe care eu si sor-sa am luat-o asa ca acum suntem amandoua la fel de mucoase si el este ragusit ceea ce intre noi fie vorba ii da un glas de barbatel in devenire,are prestanta baiatul.Ieri m-am suparat pe el asa de tare ca nici nu imi mai aduc aminte de ce insa ce m-a amuzat a fost replica lui care m-a lasat cu gura cascata: EU:"Robert te rog sa faci asa si pe dincolo bla bla bla ..." si el:"FACE-TI DUMNEAVOASTRA O CERERE SI SE REZOLVA" faza la care am facut o intoarcere de 180 de grade sa nu vada ca m-a bufnit rasul.Cu scoala merge foarte bine si nu stiu care dintre noi asteapta cu mai mare nerabdare vacantza ,ca asa mi s-a acrit de portofolii si de alte alea ,de nu simt ca-mi vine sa-i strang de gat pe aia de au facut manualele si programa de invatamant.Va pup acum si fug in pat.

Andra ,mamica lui Robert si a Mariei album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salut mamici,
Am ratat ziua de ieri sa intru pe DC...m-am si enervat rau ,ca RDS-ul asta merge cum vrea el....Asa ca in lipsa de cablu si net....am facut trebsoara prin casa,mare lucru nu era de facut si mi-am "tocat " nervi cu "ucigasul de neuroni"alias Luana.
Andra,zici ca al tau flacau a fost pe meleagurile patriei?!Frumos! Cred ca s-a distrat la maxim!Mai nasol cu raceala,iti dai seama cum alearga copiii astia,transpira,beau apa sau suc rece si gata:raceala e acasa la ea.Sanatate tie si copiilor si...sa va reveniti cat mai repede!
Si Alex pleaca pe 2 mai la Pestera Ursilor.E foarte nerabdator!Radeam ieri,mai in colturi...asa....,ca a venit acasa ca e organizata tabara la Costinesti,8 zile,cu 3.700.000 lei.Ar fi vrut si el sa mearga.Mai in gluma,mai in serios,i-am zis ca nu are rost sa ii dau gramada aia de bani ca sa mearga cu scoala acasa.Am vorbit cu al meu barbat si am reusit sa ii smulg promisiunea ca vom merge si noi la Constanta vara asta.Asa ca ,Mihaela....URA!...daca ma nimeresc in aceeasi perioada cu tine poate ne vedem la Mamaia...In plus mie mi se pare ca Alex e prea mic pentru tabara,parca nu ma rabda sufletul sa il las de pe acum.I-am promis ca am sa-l las de la anul urmator.
Mai fetelor, sa aveti parte de zile frumoase si tot binele din lume.
Pupici la nazdravani.

Ana-Maria,mami deAlex&Luana
Poze-de-familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salut mamici,
Pe unde mai sunteti?Tare liniste e pe aici.....Ati disparut toate!
Alex a fost la Cangurul in 28 Mai,dar se pare ca nu a fost atent si a gresit o groaza de exercitii....El e cam aerian....
Acum asteptam excursia,se pare ca s-a amnat putin....
Mai avem un pic si vine vacanta,va bucurati?!
Pupici la copilasi si sanatate multa la mamicute...

Ana-Maria,mami deAlex&Luana
Poze-de-familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Salut mamici de copilasi mari!

Noi am avut o saptamana dureroasa, de asta am fost lipsa la apel...duminica trecuta a murit soacra mea, subit, uitandu-se la tv. Sotul meu iesise din garda la ora 9, a fost pe la ei, apoi in timp ce beam cefeluta pe la 11 suna tf. ca sa mearga repede ca ii e rau mamei lui. Pe cand a ajuns, nu mai traia. A fost cumplit, n-am fost buni de nimic toata saptamana. Socrul meu nu se poate ingriji singur asa ca il am si pe el acasa, nu a vrut inca sa ramana in apartamentul lor. Si noi avem doar 2 camere . Ok, las' ca om trece si peste asta!

Ana-Maria si Diana tot in 28 mai a fost la baraj, probabil a fost pe toata tara. La fel si ea a gresit multe exercitii, le-am refacut acasa si am observat ca pe multe le-a facut "dupa ureche" fara sa fie atenta la detaliile care erau in textul problemei. In fine, cel mai frica ii era de observatiile invatatoarei de azi, a si plans ca o va certa.
Aaaa, da, vacanta o astept si eu...macar nu ma mai trezesc dimineata asa devreme...macar o vreme pana incep si eu serviciul...si apoi VINE CONCEDIUL!!! Noi plecam din 3 iulie la mare, voi v-ati hotarat cand mergeti? Poate ne intalnim!

O saptamana buna tuturor!

Mihaela
Diana si Silvia

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42663&whichpage=1" target="_blank">Tudorel are nevoie de mama lui!
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flexi spune:

Condoleante si sper ca acum ti-ai revenit.Mai greu trebuie sa-i fi fost sotului tau, dar si tie acum ca mai exista cineva in casa de care trebuie sa ai grija. Ce sa facem? Noi cand am fost mici ei au avut grija de noi, acum a venit si randul nostru sa avem grija de ei.
Si eu am lipsit de la apel, dar n-am atit nimic, doar ca am avut milt de lucru la servici si n-am avut timp de scris.
Vacanta mi se pare atat de departe, de parca ar mai fi 3 ani si nu 3 saptamani.
La Brasov e o caldura infioratoare, n-ai chef de nimic. Ne mai miram ca micutii nu mai au chef de invatat. Eu nu am chef de nimic, dar sa ma mai si pui sa invat........Norocul lui Chris este ca stam la casa, avem gradina si i-am pus si piscina. Dupa-amiaza nu-l mai scoti din apa.Acum parca nu mai imi pare chiar asa de rau ca ne-am mutat la casa.Eu, care am stat toata viata la bloc, cand a fost gata casa si a trebuit sa ne mutam, am inceput sa plang. m-am acomodat f.greu la casa, dar vazandu-l pe Chris cat de fericit este mi-am revenit repede.Asa ca acum sant super fericita ca stau la casa.
Fetelor pupici voua si PICILOR.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Mihaela,condoleante!
Sper sa treceti cu bine de toate greutatile si.....Dumnezeu s-o odihneasca pe soacra ta!
Cu concursul,ce sa mai zic?Am tot postat despre el,ca pe unde mai scriu toata lumea m-a intrebat....Bine ca a trecut,ca si-a vazut greselile si ca - SPER - ca a inteles ca nu e o joaca.Bafta Dianei,scumpa de ea,la scoala.Prin ce frici sa treaca ea,mititica,ca o cearta doamna....Pup-o din partea mea si spune-i ca nu-i dracu' chiar asa negru si de-o mai supara doamna sa ii spuna in fata ca nu-i e frica de ea!....Draga de ea!
Cu plecatul la mare,chiar nu stiu cand va fi...Imi pare rau ,dar nu cred ca vom merge in aceeasi perioada in care mergeti voi....Of!Mai avem de mers la Medias,de acolo e Marius,ca mama lui a murit acum un an si ceva in urma si in iulie tatal lui ridica crucea de piatra si o sfinteste....Pe mine nu prea ma trage ata la mers acolo,dar ce sa fac?La cati morti am ingropat si eu,ca sa spun asa.....nu mai imi vine sa aud de asa ceva.Parca,nu stiu....nu mai pot sa mai aud de necazuri ,ca imi aduc si eu aminte si de mama,si de tata ,de bunici si de tatal lui Alex....si tot asa...Hai ca sunt cam morbida!
In fine,cum ziceam,cred ca vom merge de la jumatatea lui iulie incolo.Nu am o data fixa.Pai voi mai aveti putin si gata:la mare cu voi!De aia esti asa bucuroasa...inteleg eu acum!
Pai va pupic pe toate trei,aveti grija de voi si...sa vina vacanta!!!!!
Flexi,si eu am crescut la bloc...Dupa ce m-am maritat cu tatal lui Alex,m-am mutat la casa.Acum stau iar la bloc,dar ma rog in fiecare seara la Dumnezeu sa reusesc sa imi iau o casa cat mai curand si sa ne mutam la curte.In fiecare zi regret casa de la Constanta.Numai cand imi amintesc cum numerotam pe data ouale facute de gainile din curte,ca sa le dau lui Alex sa manance si bucuria lui cand vedea puisorii...Ce mai?! Nimic nu se compara cu statul la casa....Asa ca,parerea mea,bucura-te!
Fetelor,eu va doresc saptamana frumoasa in continuare si sa auzim numai de bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana
Poze-de-familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ana-Maria si Flexi, multumesc ca sunteti alturi de mine.

Ana-Maria sa inteleg ca primul tau sot a murit? Doamne, ce greu trebuie sa-ti fi fost...nici nu pot sa-mi imaginez o situatie mai groaznica.
Da, sper sa ne revenim incet-incet, sa intram intr-un alt normal decat cel cu care eram obisnuiti.
Asa e, ai intuit bine, abia astept vacanta...speram ca dupa mare sa putem pleca in sua la sora mea-trebuie sa mergem la buc. dupa viza si pana in canada la fratele sotului. Asa ca ne asteapta un concediu pe cinste daca totul va fi ok. O luam numai pe Diana cu noi, Silvia e prea mica sa participe la asa o aventura.
Va pup si eu

flexi, asa si eu...sunt crescuta la bloc dar imi doresc nespus de mult o casa cu ccc curte si gradina. Eh, eu am participat la construirea unei case, dar cand a fost gata am lasat-o fostului meu sot, el sta acum in ea. N-am avut noroc sa locuiesc in ea, dar asa e viata, ce sa faci. Nu-mi pare rau deloc, speram ca in viitor sa avem si noi o casuta, deocamdata avem terenul.
Cred ca e minunat sa-ti poti lasa copilul sa se balaceasca toata ziua...eu cu asta mica as scapa sigur de o grija, e fan apa, e cum se trezeste incepe: baie-baie, dush-dush...cand vede apa la fantana arteziana in oras, e in stare sa se arunce in ea.
Va pup si pe voi

O saptamana frumoasa tuturor!

Mihaela
Diana si Silvia

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42663&whichpage=1" target="_blank">Tudorel are nevoie de mama lui!
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

'Neata fetelor,
Iar sunt cu noaptea-n cap.Ce sa fac?!Luana nu ma lasa la calculator,ca si ea trebuie sa scrie daca sunt eu in fata tastaturii...asa ca prefer sa intru dimineata,cand ea inca doarme si am ragaz vreo ora...Alexu' a plecat la scoala....
Mihaela,cum sa nu fim alaturi de tine?Pai la ce mai suntem aici sa ne "confesam"?!Uneori simt ca aici gasesc mai multa intelegere decat in casa,asa ca...inca o data sa stii ca imi pare rau pentru necazul asta prin care treci si din experienta proprie stiu ca nu e placut absolut deloc.Sa fi tare si...viata merge inainte!
Pai ai inteles bine cu primul sot.Da,a murit in 1996,in vara.Alex avea 3 luni si un pic la vremea respectiva.A fost greu,ca am ramas fara jumatate,indiferent cat de bun sau de rau a fost .M-ar bate Dumnezeu sa spun ca nu am avut sprijin.Am avut!Fiecare a fost alaturi de mine cum a stiut si s-a priceput mai bine.Dar am trecut de astea si....viata merge inainte!
Si dupa cum povestesti ca astepti vacanta....Misto!Asa vacanta vreau si eu.Pai voi vreti sa vedeti toata lumea intr-o singura vara?!Bravo voua!Globtroter va numiti!Ce fain de Diana sa se plimbe asa mult.Cred ca e super incantat de ideea plecarii si abia asteapta.Sa aveti bafta la vize si sa va distrati la maxim.Si las' ca-i vine ei randul si Silviei la plecat.
Sa aveti saptamana buna si pupici la fetele tale frumoase!Bafta Dianei la scoala!
Numai bine tuturor!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana
Poze-de-familie
La joaca.31.05.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

SA NE TRAIASCA COPILASII SI SA NE ADUCA NUMAI BUCURII!!!

Ana-Maria, multumesc mult pentru vorbele frumoase. Intotdeauna ai ceva frumos de spus...imi place, se vede ca esti o fire optimista chiar si din faptul ca ai trecut prin atatea si sunt sigura ca nu ti-a fost usor.
Apropo de calatorii, anul trecut am fost in Europa, un circuit de 3 saptamani cu masina(doar eu cu sotul) si la intoarcere eram atat de incantati de ceea ce fusese concediul nostru, incat spunea sotul ca i-ar placea sa se faca "turist de meserie". Eh, avem si noi pasiunea asta care din fericire e comuna si uite asa cum prindem ocazia, musai sa plecam pe undeva. Cum se face vreme buna, primavara, ne luam masina la plimbat...nu putem sta in vf de bloc. Asa ca am vazut zona asta de Ardeal in lung si in lat, chiar si pana la Belis-Fantanele. Ce mai, suntem pasionati de calatorii, indiferent unde.
Anul asta aveam in gand sa mergem undeva pe un litoral in strainatate dar cum sora mea ne-a propus sa vizitam America, normal ca am acceptat si uite asa daca toate vor iesi cum trebuie vom ajunge si peste ocean. Normal ca Diana e incantata, mai ales ca a fost o "victorie" sa obtina acceptul tatalui ei, el fiind foarte inversunat impotriva calatoriilor Dianei in afara tarii, mai ales in sua si canada. Dar uite ca i-a facut o surpriza si a acceptat. Bucuria mai mare este ca vom merge si la Disneyworld.

Ei da, gata ca m-am intins...si apoi mai avem un hop de trecut, ca vizele inca nu le avem .
Va pup si eu si succes lui Alex! Cand au testarile finale?

Mihaela
Diana si Silvia

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42663&whichpage=1" target="_blank">Tudorel are nevoie de mama lui!
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput