Copii din 1996 (2)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Mamici salut,
Flexi,ma bucur mult ca baiatul tau iti aduce numai bucurii...Vezi?ai deja inca un barbat in casa...!Sa-ti traiasca sanatos!Si sa aiba parte de distractie maxima in continuare in tabara!Iar cu dragostea....o sa se lamureasca el...Citind ce scriai despre distractia lui Chris in tabara,cu spectacol si copilasi la prima dragoste sincera,mi-ai starnit amnitiri din copilarie.....Frumos!Bine ca se distreaza si e fericit!
Vroiam sa tot spun,dar n-am avut ocazia:de Brasov ma leaga cele mai frumoase amintiri din tinerete....Cumnata mea locuieste in Brasov,in Schei,pe strada Bicazului.Tu pe unde locuiesti?Am avut o prietena foarte buna,care acum e stabilita in Suedia,care a locuit in Prund,nu mai stiu strada.
In fine eu promit ca de ma voi afla vreodat in Brasov,dau de stire.
Sa ai parte numai de bine1
Corinna,uite ca te-ai lamurit :eu eram.Se pare ca suntem deja trei aici ,care ne-am cunoscut barbatii cu ajutorul internetului.Interesanta povestea ta.Totul e bine cand se termina cu bine.Ce minunat ca ti-ai gasit jumatatea!Sa fiti fericiti o mie de ani si sa va aduca copilasii numai bucurii!
Brenda,in cazul asta chiar ca Didi s-ar putea sa aiba probleme de adaptare....Saracuta' de ea!Poate ar fi mai bine sa mergi si s-o iei de acolo,totusi....Eu cred ca sufera copila si faptul ca te face chiar si pe tine sa plangi....Nu stiu ce sa zic?!Mai bine ai sta de vorba si cu antrenoarea,poate ca e dura cu ea antrenoarea.....poate se simte intradevar rau acolo...
Cand veneai in Constanta unde stateai de obicei,la cine?In ce loc din Constanta,care cartier?
Sa fie bine cu Didi si cred ca ar fi bine sa discuti foarte serios cu ea si sa ii arati ca oricand se poate baza pe tine!
Va salut pe toate si sa aveti parte de liniste si dragoste!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flexi spune:

Din nou singura. Chris a plecat de ieri din nou in tabara. E superfericit. M-am intristat cand am citit ca Didi nu se poate acomoda in tabara. Poate ca intr-adevar nu-i place. Copii nu stiu sa se prefaca. Ori le place , ori nu. sa fie numai o problema de adaptare? nu stiu. Si Chris e prima oara in tabara , dar n-a sunat niciodata ca ar vrea acasa.Din contra, a plecat si tura a doua. Sper ca Didi totusi pana la final de tabara sa-si revina si sa se simta bine alaturi de colegii ei.
Ana68( probabil ca esti nascuta in 1968) acum lociuesc langa Bv, in Harman, unde anul trecut ne-am construit o casuta. Pana acum am locuit in Bv in cartierul Racadau. Deci, te rog, cand ajungi in Bv sa ma anunti. Mi-ar face placere sa ne intalnim.
Si, apropo de recasatoriri si eu sunt la a doua casnicie, iar Chris este din prima mea casatorie.Asa ca Brenda nu trebuie sa disperi , pentru ca ce este al tau e pus deoparte.Am ramas cu Chris cand avea 1 an si m-am recasatorit dupa 2 ani. Acum pe 17 iulie implinim 6 ani de casnicie minunati.Asa ca TOT INAINTE. Poti sa-l intalnesti pe EL, daca este sa fie al tau si la alimentara, stii cum e, nu trebuie sa umbli si sa-l cauti.Fiecare avem undeva jumatatea noastra. Totul este sa ne intalnim atunci , cand trebuie, cu jumatatea noastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Flexi,
distractie placuta lui Chris in tabara!Pai daca nu s-a plans de nimik pana acum si a plecat si a doua oara...inseamna ca e trai pe vatrai in tabara aia si tre' sa fie tare fain.....Super!
Negresit am sa te caut daca vin vreodata in Brasov.....Cand va fi asta?!!!!....habar n-am !!!!!
Sa aveti parte numai de bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Fetelor,dar se pare ca trebuia sa deschideti un nou subiect,intitulat "femei recasatorite si fericite".
Flexi,merci mult pt incurajari,dar......daca ai stii de cite ori am auzit cuvintele astea...care,chiar ma incurajeaza,insa am inceput sa ma gindesc ca poate mie asa mi-e scris si ma intreb uneori daca nu ar trebui sa ma impac cu ideea singuratatii.Pt ca,decit sa-mi fac iluzii si sa constat la un moment dat ca sint desarte,mai bine sa fiu realista...In fine,chiar nu stiu ce sa zic,poate ca ce o fi al meu,e scris sa nu -mi apartina de fapt,daca o sa citesti putin mai in urma,o sa intelegi ce vreau sa spun.Inca o data,multumesc pt incurajari,sinteti niste dragute toate,chiar imi ridicati moralul!
Ana,in Constanta stateam la cineva pe Bd.Tomis,dar nu mai stiu sa-ti spun exact,sper sa nu ma insel,dar parca statia de tramvai la care coboram,se numea "Soveja".Putin mai incolo,parca,era o piata,de unde cumparam mereu pepeni,era placerea mea sa merg acolo....
Cu Diana am vorbit aseara si m-a rugat sa n-o mai sun pina miine,cind vine acasa,ca daca o mai sun,plinge....Imi vorbea si ii tremura vocea,se chinuia sa se abtina sa nu plinga..O sa-i respect dorinta,desi mi-e greu sa nu stiu nimic de ea pina miine,dar o sa aflu de la celelalte mamici,sper.....Nu stiu ce sa mai zic,poate experienta asta o sa ne apropie mai mult,poate o sa reusim sa comunicam mai bine,sper ca tot raul sa fie spre bine.....
Imi pare rau doar ca nu o sa pot sta in week-end cu ea. Se sarbatoreste ziua justitiei la Snagov si vom fi mobilizati o armata de oameni acolo,ca,de.....vin somitatile,nu? Speram ca Basescu si liota lui,sa nu aiba obiceiuri din astea ca cei din vechea garda,dar.....m-am cam inselat...
In fine,va pup,o sa va povestesc miine seara impresii din cantonament,odata venita acasa,sper sa se descarce...

BRENDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Sau Soveja era in Mamaia? Hai,ca chiar mi-ai dat de gindit.....

BRENDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Brenda! Capul sus! Pai daca tu spui ca suntem un club al "femeilor recasatorite si fericite" (uite ca suntem deja 4, poate mai sunt dar nu stim de ele...unde mai pui ca si alma e la a doua relatie) si esti in clubul nostru, soarele va rasari si pe strada ta, ai sa vezi.
Aaaa, pai sa-ti povestesc ca si Diana mea a facut la fel in prima si ultima tabara in care a fost? E drept ca era mai mica, terminase caminul si cum eu eram insarcinata in vara aceea si nu mergeam nicaieri, tatal ei la fel a stat acasa, cum nu se arata nici o vacanta la orizont, am hotarat sa mearga in tabara...toate bune si frumoase,cativa copii din grupa ei mai fusesera si in anii anteriori, mergea cu educatoarea de la grupa ei. Dar inainte cu o saptamana de plecare, Diana imi plange ca nu mai merge...n-am mai dat inapoi si am trimis-o...nu-ti spun ce plansete imi tragea la tf., ca vrea acasa, ca nu-i place deloc, ca nu-i place fara mine, etc. Sa fi fost si la noi problema divortului? habar n-am, nu m-am gandit la asta, trecusera doi ani atunci de la divort, dar Diana a fost mereu plangacioasa dupa mine, la camin a plans/urlat pana la sfarsit, toti cei 4 ani miorlaia dimineata, chiar si acum la scoala, in cl.I mai facea figuri ca nu merge, ca o cearta invatatoarea, bla bla. Acum rade cand isi aminteste si spune ca era prostuta, dar in tabara tot nu mai vrea sa mearga. Asa ca probabil sunt genul de fete mamoase, care se adapteaza mai greu in locuri in care nu le plac...
In schimb Diana sta foarte bine la mama, la tatal ei, nu plange niciodata. Sunt locuri placute pentru ea, cu persoane care o iubesc si copiii simt asta.
Las' ca vine maine acasa si ai sa vezi ca se va linisti, probabil ca nu vei mai reusi sa o trimiti curand in alta tabara, dar asta e!
Am trecut pe prima pagina si data nasterii Dianei tale.

Flexi bravo pentru Chris ca e asa de sociabil si ii place la calarie. Fac si calarie acolo, nu? Ce frumos trebuie sa fie, iar tu trebuie sa fii mandra ca ai un baiat asa frumusel, auzi sa fie moarte fetele dupa el! Pe cand un fratior sau o surioara? Hai ca e musai daca ai deja 6 ani de casnicie... Multi inainte si la fel de fericiti!

Corina si Flexi bine ati venit in clubul nostru!

Ana-Maria, pe tine doar te pup ca nu am ce sa-ti spun.
Doar vacanta placuta in continuare lui Alex si pupicei multi Luanei cea scumpa!

Fetelor, poate nu mai am timp sa intru pe net, va multumesc pentru urarile de vacanta, la fel va doresc si voua! Duminica dimineata plecam la mare, apoi peste o saptamana, marti, zburam peste "balta". Am sa va scriu de acolo primele impresii, sa stiti ca nu va uit!

Va pup pe toate si pe copilasi Numai bine va doresc!

Mihaela si fetele mele


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42663&whichpage=1" target="_blank">Tudorel are nevoie de mama lui!
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salut mamicilor,
Uite ca in seara asta am drum de o fuga la Cta,cu treburi importante...
Brenda,lucrezi cumva in Ministerul de Interne?Mama mea a lucrat pana in 1990 in MI,la evidenta populatiei.Se numea Secuiu Alexandrina,dar lumea o stia de Dna Sanda.Poate o sti?
Ma rog,eu am locuit 2 statii mai incolo de Soveja,la "Dobrogea",unde era si capatul de linie al tramvaiului 100.Iar piata o faceai in P-ta Tomis III.Faina piata aia.Dupa ce m-am casatorit cu tatal lui Alex,drumul spre casa trecea pe la piata asta si eu am facut piata,incepand cu 1995 ,numai de acolo.Dupa casatorie am stat in Palazu mare.
Iar cu Didi,ce sa zic?Bine ca se rezolva situatia pana la urma.Ai sa afli tu motivele cand o sa ajunga acasa.Sa fie fata sanatoasa,ca restul le treceti voi cu bine.
Mihaela,distractie frumoasa la mare.Uite eu plec in seara asta si tot maine seara ma intorc la Timisoara.Doar daca e musai mai raman si sambata.Sunt tot pe fuga!A naibii treaba,parca e un facut:tot cand sunt ocazii uite ca nu ne putem intalni.Nu-i bai,cum am mai zis,o veni ea si vremea aia cand ne-om cunoaste si sa vezi taclale pe noi.Sa aveti parte de soare si apa calda!
Flexi,uitasem sa-ti raspund,acum am vazut:sunt nascuta in 1968,de aici si Ana68.Sunt babeta,recunosc!Chiar radeam saptamana trecuta,ca am facut o noua intalnire cu fetele de pe forum din Timisoara si eu era cea mai batrana dintre toate.Restul se invarteau in jurul varstelor de 25-30 de ani....Mai m-au luat si la misto,ca las' sa nu ma supar ,ca eu sa fiu mamica lor...Am ras si am glumit!Spor la treaba,ca tot esti singurica pe acasa!
Fetele,sa aveti un sfarsit de saptamana fain si sa auzim de bine!Pupici!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria2 spune:

Ana, cred ca tu m-ai intrebat de tabara Anastasiei, ea merge in aceeasi tabara de 2 ani.Asta va fi a treia oara. Este tot aici in Halkidiky dar in alta latura.Localitatea se numeste Asprovalta. Nu concepe sa nu se duca si tot anul ne aduce aminte sa dam telefon sa o inscriem desi inscrierile se fac abia in iunie.
Ii place foarte mult si pentru ca merge cam cu aceleasi fetite in fiecare an-ele venind din diferite parti ale GReciei- si tot timpul vrea la grupa A4.
Merg in fiecare zi la mare(tabara este pe malul marii) si fac si diferite excursii.
Tabara ne costa 110 euro si tine 12 zile.

mamica de 2 printese si un print

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Fetelor,mi s-a intors puiutul! Primul lucru pe care l-a facut cind a coborit din autocar,a fost sa se cuibareasca la pieptul meu si sa plinga de nu se mai oprea.....Concluzia finala este ca nu mai vrea niciodata nici in cantonament, nici in tabara.Cu mici exceptii,totul a fost bine,dar nu mai vrea si pace.Asta este,bine ca s-a intors si am terminat cu stresul asta,ca pe mine ma durea sa stiu ca nu-i este bine acolo.
Ana,poate cine stie? Undeva,cindva,prin Constanta sau prin alta parte,poate ca ne-am intersectat,altfel nu-mi explic de unde senzatia ca ne-am cunoaste.Nu lucrez in M.I. ci in M.J.(Ministerul Justitiei),mai exact la Penitenciarul Jilava,dar asta doar din 2001....Ma asteapta o zi grea duminica,toate somitatile vor fi la Snagov si noi trebuie sa fim drepti pt ei,de regula dureaza treaba asta de pe la 7 dimineata pina pe la 1-2 noaptea,dupa care esti leguma o saptamina.Si cind te gindesti ca altii isi serbeaza zilele pe acolo....
In rest,mai nimic nou,va pup pe toate si pe curind!

BRENDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salut mamici,
Am ajuns si eu cu bine pe acasa dupa aventura calatoriei cu trenul timp de 24 de ore....
Maria,foarte frumos ca fata ta si-a facut prietene si merge sa se intalneasca cu ele in tabara.Minunat!Ii doresc distractie la maxim!
Brenda,totul e posibil cu intersectatul asta pe autostrada vietii...Cine stie?!Ma bucur ca Diana e teafara si ca s-a intors cu bine acasa.Lamuriti voi problema cu timpul...Iti doresc numai bine si bafta pentru ziua de azi!Sper ca nu o sa fi cum ai scris,adica leguma o saptamana.
Va pup si sa aveti parte numai de bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput