Bebelusi de iulie-august 2004 (56)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Buna dimineata,
Sunt varza...Se pare ca dau din una in alta. Dupa ce m-am stresat cu sanatatea (mi-am descoperit niste ganglioni mici in zona axilelor) azi m-a parasit si bona. Ieri am fost plecata si cand m-am intors am gasit mesaj pe robot ca vine sa-mi lase cheile si ca de azi nu mai vine (de fapt nu mai vin ca sunt doua surori si lucrau in schimburi, v-am mai povestit eu).In concluzie sunt in aer cu totul. Mi-au pus copilul in brate si cu asta basta, fara macar sa-mi ofere o explicatie logica (mi-au ingaimat ceva cand le-am sunat dar eu n-am reusit sa le inteleg). Acum nu prea stiu incotro s-o apuc-noroc ca saptamana asta sunt ai mei la mine.
Si la toate astea se mai adauga si apartamentul care e in amenajari.
Cam asta e pe la noi...

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

pupici pupici si o saptamana insorita va dorim !

Marina, bine ca mai dati si voi un semn de viata, ca ne e dor de voi si am vrea sa va auzim zilnic ...dar e bine si asa! poate va vedem si pe voi la baby expo, sinteti pe acolo?
pupacim doi copii superbi si o mami de nota 10 !

Andreea, am vazut pozele cu Stefania ...e tare scumpa si dulce, ca sa nu mai zic cat de vesela si vioaie este, imi place ca rade tot timpul!

Irina, le rezolvati voi cumva, o sa gasesti tu alta bona pentru Raducu, oricum imi imaginez ce faza aiurea sa iti spuna asa brusc ca nu mai vine, e totusi vorba de un copil ...hai ca va tinem pumnii sa le rezolvati pe toate!

Eli, pupacim pe iepurasul de Stef, cred ca-i adorabil cu 2 dintisori, nu stiu ce sa-ti zic de avocado, i-am cumparat si eu dar am uitat de el in camara asa ca nu i l-am mai dat, Roxi stiu ca-i dadea lui Patrick, poate te ajuta ea!

Robi, ne bucuram sa va auzim si pe voi, sa va rezolvati mai repede problemele cu netul si sa dati rapoarte zilnice, sa mai stim de nazdravaniile lui Mateiut!

Diana, imi pare rau sa aud ca Ianca trebuie sa poarte atele, insa e mai bine ca ati descoperit acum, cat inca nu merge, sint sigura ca se va rezolva, stiu ca Florina (Butterfly) i-a pus la un moment dat lui Teodor ceva de genul asta, dar era mai mic ...daca vrei iti pot da pe PM numarul ei de telefon (daca ai lista cu nr de tel ale mamicilor o sa-l gasesti acolo) si poate iti da vreun pont cum s-o pacalesti!
pupici dulci pentru frumoasa de Ianca!

Ioana, ce bine ca v-ati insanatosit si ce bine ca si-a revenit Bubu, pupacim si sa fiti cuminti, sa nu mai raciti!

acum sa va zic de noi, cucuietele ...ne simtim mai bine, moata e in mare forma, mai haraie ea, mai tuseste, dar va trece, sintem pe drumul cel bun, astazi dra ne-a mai prelungit tratamentul inca doua zile, tot astazi e si ultima zi de aerosoli, adica de chin (Felicia, e un aparat in care pun adrenalina si ser fiziologic si printr-o masca pe care i-o pun pe fata ies un fel de aburi care au rolul de a decongestiona caile respiratorii), eu m-am tratat numai cu Coldrex, suc de portocale si aerosoli, parca m-au lasat durerile de gat ...
moata vreau sa va spun ca ma dispera, n-are stare 2 secunde, e intr-o continua miscare si bineinteles ca "alearga" spre locurile unde nu ar avea voie, adica la fire, prize, ghivece ...asa ca toata casa acum e in curs de securizare, vorbeste, tipa, ne cearta, a invatat sa faca din manuta si "pa-pa", azi de dimineata cand a plecat tati la serviciu imi venea s-o mananc cand ii facea din usa "pa-pa" ...pe mine deja ma "munceste" la greu, probabil ca voi slabi fara sa vreau, nu-mi mai trebuie sala
si pentru ca tot a adus aminte Roxi despre intelesul cuvantului "NU", sa stiti ca si moata stie atunci cand ii spun "nu" si nu mai face, avem copii mari ...sa fie sanatosi toti si sa ne traiasca!

pupacim !!!

P.S. Monica, n-am stabilit inca ziua de intilneala la Baby expo, pe lista pana acum sint 11 mamici + 11 pitici ...asa ca mai bine ne-am face stand la expozitie ca tot venim in gasca asa mare!
cine mai vine, cine mai vine ???

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Eu i-am dat lui Raducu mango, papaya, avocado si tamarilos (de fapt pe asta l-am aruncat pt ca era fff amar). In rest i-au placut toate. Pe fiecare l-am combinat cu mar si banana.

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

A, si am pus trei pozici noi in albumul de februarie...

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Irina, ce baiat mare si frumos are mama ...pupacim si smotocim (virtual)!

uitasem ...ca sa-mi incep saptamana bine am primit vestea ca imi vor intra pe card banii de la diferenta de impozit pe anul trecut, tocmai bine ca vine Baby expo ...sau un coafor ceva, ca slaba si frumoasa sint ...iar laudatorii si-au luat vacanta!

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Buna dimineata!
Am avut un weekend minunat,sambata am fost la cumparaturi si am umblat cat ne-au tinut picioarele si buzunarele.Nu am cumarat nimic pt pitica,asteptam expozitia,in schimb s-a innoit mami.
Duminica am fost in vizita,la o fetita de 5luni juma,ce s-au mai distrat fetele,s-au ciupit,au mancat si chiar au dormit impreuna.A fost benefica vizita pt ca am primit invitatii la Baby-Expo,deci am realizat ceva(ce materialista sunt).
Pitica,este bine,dinti doar sub gingie,se ridica in patru labe dar inca nu a aflat ce trebuie sa faca mai departe,de rostogolit nu se pune problema,ca daca nu esti atent,intr-o fractiune de secunda a disparut,alearga cu premergatorul si rupe tot ce-i iese in cale,mananca bine si cadou pt mami,azi-noapte nu s-a trezit decat o data.
Hai sa va spun,sotu'meu vrea sa ma faca patroana si m-a intrebat ce magazin mi-ar placea,eu binenteles:pentru copii.
Acum va intreb si pe voi:Magazin normal sau virtual????
Mie tare mult imi place ideea unui magazin virtual,ca de astea normale m-am saturat,de 5ani tot ne batem capu'cu ele,oameni nu-s buni,se mareste chiria,nu e bun vadu',etc....
Ce parere aveti?Imi dati si mie argumente pro sau contra,hai ca va fac carduri de reduceri

LA MULTI ANI BB-ilor CARE IMPLINESC LUNILE!

Andreea mami de ingeras Alexia Elena
http://community.webshots.com/user/andreeabanica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

O zi buna va dorim si noi si multa sanatate tuturor, La multe lunisoare micutilor si micutelor !

noi n-am mai raportat cam de multisor ca am avut probleme cu netul si probleme de alte naturi...

Danut e cam agitat acum incearca sa se ridice si nu prea-i reuseste, se enerveaza, incearca din nou, poate o sa mergem sa-i facem un control la picioruse sa vedem daca totul e in regula. Greut este, are acusica 12 kg, insa nu pare gras pt ca e bine proportionat.

Eu am avut de saptamana trecuta pana azi vreo 3 manifestari ciudate, fara preaviz, fara nimic, azi merg la medic sa vad daca putem da de capat problemei cumva....e cam asa: stau eu bine mersi in scaun sau fotoliu si deodata parca mi se rastoarna imaginea intr-o parte, simt cald in cap, in crestet, incepe sa-mi ticaie inima tare si ametesc, aud pe ceilalti vorbind asa in surdina, parca eu n-as mai fi acolo ci in alta camera si o panica cumplita ma cuprinde cand mi se intampla asta. Am avut pana azi 3 atacuri din astea si jur ca NU MAI VREAU...nu dureaza mult, vreun minut insa pare un veac si ma tem sa nu lesin cand sunt singura acasa cu Danut....pentru ca senzatia ce o am e ca o sa lesin in secunda urmatoare, parca ma lichefiez toata.
Am ajuns la 61 de kg insa nu mai tin momentan dieta ca uite ce pleasca am acum pe cap. Si, cum ma stiti, ma gandesc la ce e mai rau...sa fie un anevrism, tumoare, cheag de sange la cap? sau de ce am starile astea ???

Sunt si obosita, din nou, parca mi-ar prinde bine sa am si eu parintii aici in oras sa mai am cu cine sa-l las pe Danut cand gatesc sau cand merg la cumparaturi ca sa nu mai alerg ca nebuna, ca trebuie sa merg si la dentist si tot timpul ne e masurat, sa ma incadrez in timp sa ajung acasa in timpul stabilit ca sotul meu lucreaza zi lumina, plus ca i s-a marit programul de munca.

Asta e, daca nu ne-am nascut bogati si celebri!

Nu-i putem convinge pe ai mei sa se mute in oras nici sa-i picam cu ceara...ei o tin una si buna sa trimitem copilul la ei, dar cu asta nu sunt de acord nici eu, iar sotul cu atat mai putin, nici nu concepe alternativa asta.

Danut nu a mai avut eruptie pe fata, Doamne Ajuta, examenul copro a iesit ok.

Doamne Ajuta sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Si noi traim, bine dealtfel, insa suntem foarte ocupati. Mai nou sunt ingrijorata ca Serban, care e un lenes, nici nu se taraie, nici nu pune un piciorus inaintea celuilalt, insa sustinut de subtiori, vreas sa sara. In speranta ca va prinde miscarea cu pasitul, i-am luat premergator. Nu va spun ce distractie pe noi, Serban vrea sa sara cu el si in loc sa-si impinga picioarele pe rand, le impinge deodata ca sa inainteze...cauza pierduta zic io si bani aruncati!
Eu ii dau si papucei cand e cu premergatorul, insa ii mai pierde...

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Lia,ma bucur sa aud din nou de voi,cu toate problemele pe care le aveti,bine ca puisorul este sanatos.
Cat despre problema ta,vreau sa-ti spun ca stiu cum este.Am trecut si eu prin asa ceva,ce-i drept cu cativa ani in urma,dar stiu ce inseamna.La mine a iesit bine pana la urma,aveam o anemie avansata care ajunsese spasmofilie si nu vreau sa te sperii,dar eu chiar am lesinat si simptomele dinainte erau identice cu ale tale.
Nu te mai stresa si mai tare cu fel de fel de boli si alte nenorociri,mai bine mergi la doctor si fa-ti anlizele.
Te pupic si asteptam vesti bune

Andreea mami de ingeras Alexia Elena
http://community.webshots.com/user/andreeabanica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Lia, poate sint atacuri de panica ...sau cel putin asa cred eu din descrierea ta, dar iti dai seama ca nu ma pricep la a pune diagnostice, cel mai indicat ar fi sa mergi la doctor, macar pentru asta fa-ti timp!
pupacim pe Danut ...


Roxana, mi-l imaginez pe Serban cum topaie in premergator, cred ca e haios foc!

joi cand a inceput raceala sa dea tarcoale pe la noi, au venit niste prieteni in vizita si ne-au pozat, sa vedeti ce fata am acum cu 13 kile in minus !
http://community.webshots.com/photo/308554641/314141526yGqgeQ

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput