Bebelusi de iulie-august 2004 (56)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Andreea, am buletinele de analize din 22 februarie anul curent, unde se vede clar ca anemie nu am deloc, calcemia e ok, la fel si magnezemia, problele hepatice, de fiere si ce am mai facut eu antigenii pt hepatite...am fost atunci cu ele la medic si mi-a zis ca-s ok...nu cred sa ma fi anemiat intr-o luna in halul asta, pt ca in ciuda dietei, am mancat carne, oua, branzeturi la greu, si legume, in masura in care suport eu rosiile si ardeii de sera

Nicole, dac-ar fi numai atacuri de panica as sari intr-un picior de bucurie, cu toate cele 61 de kile ramase...mai am 5 de dat jos dar acum sunt pe loc repaus ca mi-a sarit familia in cap, ca poate de aia am manifestarile astea, de la cura mea de slabire..deh, ce sa mai zic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hello si de la noi. mai tarziu dar ne cerem scuze, de dimneatza am avut ceva treaba.
si aici s-a incalzit si cu toate ca bate vantul tot miroase a primavara!
Lia, du-te la medic si fa-ti analizele. astea sun crize de hipocalcemie/hipoglicemie, mai ales daca iti simti si palmele transpirate, reci, si ai stari de voma. nue de gluma, trebuie sa iti dea tratament.
eu nu i-am dat avocado lui Patrick, dar uite ca a zis Ina cum i l-a dat lui Radu. imi pare rau ca te-au lasat alta bonele....cita neseriozitate!!! sper sa le inlocuiesti repede.
Marina, zici ca Maria nu il baga in seama pe Mitzu? oo, eu eram sigura ca-l smotoceste la greu. pupici si da si tu mai des pe aici...
hai ca ma duc sa-l pun la nani, revin! pupici tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

fetelor, am scris aseara un mesaj cat china... si tare ma bucuram ca am reusit asa o performanta. ei bine, dupa ce l-am trimis mi-a spus ca nu sunt logata si mi s-a sters si mesajul... m-am dus la culcare suparataaaa
incerc sa refac, dar foarte pe repede
nicole - multa sanatate moatzei mici si pupici de la alexuta
diana - imi pare rau ca ianca are probleme. o sa fie bine, important e ca se repara cu un pic de rabdare. pupici
monique - ecusoanele sunt aici: http://community.webshots.com/album/310291667EMvfIA
andreea - eu as zice virtual daca ma intrebi. dar costurile sunt totusi la fel de mari per total (ca in loc de chirie ai costurile de livrare, pe care trebuie sa ti le incluzi in pret). plus ca iti trebuie un soft foarte bun si de un administrator care sa iti intretina site-ul. avantajul major ar fi ca ai vizibilitate foarte mare pe net, fata de un magazin obisnuit. pupici si astept cardul de reducere
irina - am patit-o si eu cu tanti care trebuia sa vina de astazi sa ne ajute cu casa... nu mai poate veni. asa ca tot singura trebuie sa ma descurc, cu casa, bebe si toata munca de la birou facuta de acasa... am zile in care seara nu mai stiu nici cum ma cheama.

acum raportul de la noi - moata si-a imbogatit repertoriul, zice da-da, ba-ba, ghe-ghe, si alte combinatii am fost prin oras la cumparaturi vineri si ne-a zapacit in masina cat a povestit. sa o mananci de drag nu altceva!
am pus vreo trei poze in albumul lui bb, ultima e preferata mea pe luna asta. va invit sa le vedeti si sa faceti ca noi (ca doar au mai facut si altii inainte).


marcela si alexandra lia

pozele noastre
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37669" target="_blank">cum s-a nascut alexandra lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna ziua la toata lumea!
Pare-mi-se ca suntem pe drumul cel bun cu vremea – nu e prea cald, dar macar e soare si asta tot e ceva.
Nu stiu ce sa ma mai fac cu Stefan – iarasi trece printr-o perioada cind nu vrea sa manince – eu ma dau peste cap, ii fac te miri ce mincaruri si el nu maninca mai nimic…Nu stiu daca I se trage de la dinti sau de la altceva, dar pe mine ma seaca cind il vad asa…
Cu somnul macar in ultimele 2 zile si-a mai revenit, dar saptamina trecuta a fost pur si simplu de groaza…In rest e vioi, ride cu gura pina la urechi cind vreau sa-i fac poze si s-a bucurat nespus de darul pe care i l-a adus tata-sau de la Londra, un catel de plus – dovada in ultimele poze din album – http://community.webshots.com/user/leelooga


Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
32 ani, zodia: gemeni
http://community.webshots.com/user/leelooga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutaa spune:

fetelor, am intrat sa vad pozele bebeilor ca nu-mi ramane niciodata timp. toti sunt niste scumpi ! ceea ce am observat eu este ca toti sunt mai grasuti decat Mateutul meu. ma mai gandeam cateodata ca e cam slabut dar mananca destul de bine, e sanatos, cu gura pana la urechi tot timpul si ziceam ca asta conteaza. la 8 luni avea 9 kg. vi se pare prea putin?

lia, si eu am avut niste simptome asemanatoare mai demult si erau din cauza anemiei. oricum eu zic sa-ti faci analize ca sa rezolvi problema si sa nu mai stai nici asa, plina de ganduri negre.

mi-a luat destul timp cu vizionarea bebeilor si nu prea mai am timp sa scriu pt ca tb sa prepar papica.

va pupacesc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Fetelor ...buna dimineata...asta aici pe la mine....
Raportam un baietel care a spus MAMA....nu ca ar stii el ce inseamna.....dar tot fericita am fost...are mama baietica mare!
Nu v-am citit ,dar recuperez eu...
Miine la 8 tipa care vine sa aiba grija de Luca are interviu...sa-mi tineti pumnii...desi eu nu sper...dar niciodata sa nu spui niciodata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Hello,hello
venim si noi din parc,cam de departe (am fost in Moghioros) dar ne-am intalnit cu foarte multi pitici si multe mamici,printre care si Diana cu Ianca. Asa s-a distrat Bogdan cu copii ca mai,mai sa sara din carut dupa ei,cred ca nu-si da seama cat e de mic are o vointa...Daca il vedeati cum chiuia dupa ei...ce ar fi alergat putin,mancal-ar mama pe el de viteaz.
Mai,eu sunt aproape de mutare,asa m-au luat niste emotii,nici nu stiu daca imi pare bine,daca imi pare rau,oricum am inteles ca asta e finalul...recunosc,mi-e greu desi par eu Gigi dura,dar seara va spun sincer ca ma ineaca plansul...noroc cu copilul asta care imi da o putere asa mare,pentru el merita sa trec peste tot,sa fiu puternica sa-l fac fericit,sa pot sa-i ofer tot.Mi-e si teama de singuratate...


Monica si minunea mea Bogdan zis si Bobo
http://community.webshots.com/user/monicaotelea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Ca deobicei la ora asta..sint singurica pe aici...voi va pregatiti de baita, mincarica...
Simona tu vroiau un film recomandat.....Door in the floor..
Andrea ...am vazut pozicile cu Stefania ..s-o maninci!Ce veselie pe capul ei!
Ina imi pare rau ...asa-s oamenii neseriosi..dar ce nu i-o fii convenit? Cum ramine cu adenopatia? Si eu am macr la 2 luni...dar dispar..la tine persista? Acum l-am vazut si eu pe Raducu...ce frumos ii sta in haine viu colorate!
Vrabiuta...ca deobicei ai poze superbe...m-am convins cu aparatele astea digitale...foarte importanta este de unde cade lumina.. Iar fotomodelul...sa numai vorbim! Imi place ultima poza de mor! Imi pare rau ..si tu ai patit tot ca Ina...
Lia sanatate multa...eu totusi cred ca-i de la cura de slabit...
Andreea B. ,un magazin virtual ar fii superb...Pretul pentru livrare nu-l include in pret.. Separat poti face o rubrica la care sa spui cit costa in functie de greutatea comenzii...Succes si astept cardul ....hi,hi,hi..
Nicole ce bine ca micuta se simte bine!
Gabriela, am vazut pozele ...ai baiat m,are acum...daca a fost si la zoo...


Luca cel frumos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Monicutule....stai mama linistita...depresia asta vine si de la mutarea asta...eu pling de oriunde plec...si pina acum am schimbat ceva locuinte, continente....Asa ca dupa...o sa fie bine...nu are de ce sa-ti fie frica de singuratate....pentru ca nu vei fii singura...cu siguranta o sa-ti gasesti si tu sufletul pereche...ce naiba! Frumoasa esti, desteapta esti ...ce-ti lipseste?
Cum mai arata parcul? Eu am locuit linga parc....iubesc zona aia....
Sint alaturi de tine ,chiar si virtual...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gongutza spune:

Buna seara si de la noi!
Da se pare ca vine primavara,noi cel putin ne-am plimbat azi...mama a ramas acasa si a facut curat,noi 3 am plecat hai hui prin oras...sa prospectam piata...vrem frigider,canapea si aragaz.Cam astea au mai ramas vechi in casa,bine mai sunt termopanele da' alea mai pot astepta un an
Noi raportam copil cand bine dispus cu gura pana la urechi,cand marait de numa numa si nu-i poti intra in voie cu nimic,poate cu o tura de reclame la tv...avem 4 dinti si ne mai ies 2,cel putin asa vad eu(poate nu vad bine?)Mai nou umbla prin casa dupa mine si urla mama mama mama me si se uita la mine si zambeste smechereste...
Lia vezi ca e sigur anemie,intr-o luna da,poate apare chiar daca ti se pare repede....fa-ti o hemograma si sanatate...sau cum a zis Nicole poate fi atac de panica,sau oboseala acumulata....mai lasa si tu treaba si ocupa-te numai de Danut!
Monica,cum sa fii singura?Il ai pe Bogdan ceea e cel mai important!Si te muti aproape de noi,cand esti acasa poti veni la o cafea dimineata sau cand vrei tu,lasam copiii sa se joace si noi ne facem de capSi mai sunt iesirile in gasca in parc!Pun pariu ca si Nicole si Simona abia asteapta sa marim gasca
Pupe bebeilor si mamicilor!O noapte linistita sa aveti...

PS Am mai puis niste poze in albumul 8-9 luni!Sper sa va placa...o sa pun si eu cu pampersu in cap...am facut-o dar am sters-o din greseala inainte sa o transfer pe calc,dar si maine e o zi


Mergi la inceput